הרחבת הסמכה למורים במכללה האקדמית אחוה

המכללה האקדמית אחוה

קורס זה אינו פעיל

 

הרחבת הסמכה למורים - המכללה האקדמית אחוה


מגוונים את הקריירה בהוראה


מערכת החינוך מציעה עושר גדול של מקצועות ותחומי ידע, שבהם יכולים מורים ומורות להתמחות ולהתמקצע. מורים רבים אינם מסתפקים בהוראת ענף ידע אחד אלא מבקשים לשכלל ולפתח את הידע והכלים שברשותם, כדי ללמד תחום ידע נוסף. חלקם מבקשים ללמד את אותו תחום ידע גם בשכבת גיל אחרת, בעוד מורים אחרים שואפים לקבל את הכלים להוראת תחום ידע נוסף על זה שהם מלמדים כעת. לעיתים הם מעוניינים ללמד ענף שקרוב לזה הנוכחי, ולעיתים תחום חדש ושונה ממנו, כדי להעשיר ולגוון את החוויה שלהם כאנשי הוראה וכן כדי להרחיב את הסמכות המקצועית שלהם במערכת החינוך. לשם כך קיימים מסלולים ייעודיים להרחבת הסמכה למורים.


במכללה האקדמית אחוה יכולים עובדי הוראה בפועל שיש ברשותם תואר אקדמי ותעודת הוראה להרחיב את הסמכתם להתמחות או מסלול גילי נוסף, במסגרת התכנית להרחבת הסמכה למורים. מסלול זה מציע למורים לפתח את הכלים והיכולות שלהם בחינוך והוא מספק להם הזדמנות לשכלל את הידע המקצועי ולהרחיב את האופקים כאנשי הוראה, מה שפותח עבורם מגוון של דלתות במערכת החינוך.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית להרחבת הסמכה בהוראה המורים מכירים מקרוב סוגיות פדגוגיות ודידקטיות שונות אשר רלבנטיות לתחום הידע החדש אותו הם מעוניינים ללמד, או לחלופין לתהליכי ההוראה בשכבת הגיל החדשה שאליה הם רוצים הרחיב את הסמכתם. כך הם מכירים תיאוריות חינוכיות, גישות ושיטות הוראה וכן כלים להתאמה של תכני הלימוד לצורכים של התלמידים.

 

  • רוצים להמשיך להתקדם מבחינה מקצועית? קראו על השתלמויות


מסלולי הלימוד


התכנית להרחבת הסמכה למורים במכללה האקדמית אחוה מציעה למורים ללמוד בתחומים הבאים:

 

 

  • חינוך לגיל הרך: מורים שמעוניינים להרחיב את הסמכתם וללמד גם בגני ילדים יכולים ללמוד במסלול זה ובו לרכוש ידע ומיומנויות שמותאמות להוראתם של ילדים ופעוטות בגיל הרך.

 

 

  • חינוך מיוחד: מסלול זה מציע למורים להרחיב את הסמכתם להוראת תחומי ידע שונים לילדים ולבני נוער עם צרכים מיוחדים, תוך התאמה של שיטות ההוראה לצורכים האישיים של התלמידים לצורך קידום והעצמה שלהם.

 

 

  • חינוך לבית הספר היסודי: בתכנית להרחבת הסמכה לחינוך היסודי, ניתן לבחור בין התמחויות בהוראת לשון, הוראת ספרות, הוראת היסטוריה, הוראת מדעי הטבע או הוראת מתמטיקה.

 

 

  • חינוך לבית הספר העל יסודי: ניתן ללמוד בהתמחויות הוראת היסטוריה, הוראת לשון, הוראת ספרות, הוראת מתמטיקה, הוראת מדעי הטבע.

 

 

  • הוראת אנגלית: התכנית להורת אנגלית מתקיימת במסלול רב גילי לחינוך היסודי והעל יסודי והיא מעניקה מיומנויות להוראת השפה האנגלית כשפה שנייה באופן מעשיר וחווייתי.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית להרחבת הסמכה למורים נקבעת באופן אישי לפי הוותק והניסיון הקודם של הסטודנטים וכן בהתאם לתחום ההוראה הנוכחי שלהם. המשתתפים בתכנית זו נדרשים לבצע עבודה מעשית במסגרת השינוי בתחום הלימודים בהתמחות או במסלול. הם חייבים בהתנסות בהיקף של כ - 6 שעות שבועיות, אשר כוללת שיעורים מבוקרים. מוקים שעובדים במסלול או בהתמחות שאותם הם לומדים צריכים להציג אישורים על העסקה בהתמחות ובמסלול הללו.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אחוה ממוקמת בנקודת המפגש בין מרכז הארץ לדרומה, בסמוך לעיר גדרה. מוסד הלימוד מציע תכניות לימודים מגוונות בענפי החינוך ובתחומי המדעים, אשר מציעות לסטודנטים לרכוש את הידע והכלים הנדרשים להשתלבות בתפקידים משמעותיים בתעשייה.


בתחום החינוך, אפשר למצוא מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני. בין היתר, פועלים מסלולים ללימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד, לימודי חינוך יסודי, לימודי חינוך על יסודי וכן שלל התמחויות בהוראה ללימוד ענפי ידע שונים. במסגרת התכניות להסבת אקדמאים להוראה שפועלות במכללה, ניתן ללמוד במסלולים להסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית והסבת אקדמאים להוראת המדעים. נוסף על כך, פועלות במכללה תכניות לתואר שני M.Teach אשר מכשירות אקדמאים מענפים שונים לעולם ההוראה ומכינות להוראת תחום הידע בחינוך העל יסודי.


תנאי קבלה


לתכנית הרחבת ההסמכה למורים יכולים להתקבל בעלי תואר אקדמי ממוסד מוכר בממוצע ציונים של לפחות 75 ותעודת הוראה של מורה מוסמך או מורה מוסמך בכיר. יש צורך בוותק של לפחות שנתיים כמורים בפועל כדי להתקבל לתכנית.


תעודה


הסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות במסגרת תכנית זו זכאים לקבל תעודת הוראה (במקצוע לפי המסלול הנלמד) שניתנת על ידי המכללה האקדמית אחוה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית אחוה

קורס הוראה מתקנת בחשבון
אינה הלל
1 תגובות
איזה תכניות הסבה אקדמיים להוראה יש?
טליה
1 תגובות
קבלה לתואר ראשון בעברית
מורה עברית
ללא תגובה
מכינה להשלמת שעות באמנות
אביטל
ללא תגובה
האם אפשר להחליף קורס חובה אחד באחר?
N
ללא תגובה
איזה קורסים מוכרים לגמול השתלמות?
ענת אהרן
ללא תגובה
חינוך מיוחד - שינוי שכבת גיל
הילה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp