ללמוד במכון ברקאי לטיפול נרטיבי, משפחתי וזוגי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכון ברקאי.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים במכון ברקאי להכשרת מטפלים משפחתיים, נרטיביים וזוגיים


על מוסד הלימוד


מכון ברקאי מתמקד בתחומי הפסיכותרפיה, בדגש על ראייה משפחתית ומערכתית. הוא נוסד בשנת 1978 ומציע מגוון של הכשרות למטפלים בגישות כגון טיפול משפחתי, טיפול זוגי וטיפול נרטיבי. דרך ההכשרות השונות, שואפים במכון לסייע לתרפיסטים לפתח את היכולות המקצועיות שלהם, ובמקביל לקדם גישות עכשוויות בתרפיה. באמצעות תכניות ההכשרה המגוונות אשר מתקיימות במכון, המטפלים יכולים לפתוח אפשרויות להשתלבות בקריירות כמטפלים זוגיים, פרטניים ומשפחתיים במסגרות שונות, כגון בקליניקות פרטיות, בשירות הציבורי ובמסגרות נוספות, וכן מאפשרת להמשיך לתארים מתקדמים באקדמיה ולפנות למחקר בתחום הטיפולי.


המכון מוכר על ידי האגודה לטיפול זוגי וטיפול משפחתי בתור מוסד בקטגוריה א', שמתייחסת למוסדות שמעבירים תכניות הכשרה תיאורטיות ומעשיות מלאות שעומדות בכל הקריטריונים שמציבה האגודה. חלק מן ההכשרות שמתקיימות בו מציעות למטפלים להשלים חלק מן הדרישות של האגודה לצורך קבלת הסמכה מוכרת כמטפלים למשפחות ולזוגות.


במסגרת ההכשרות המקצועיות שמתקיימות במכון, שמים דגש על איתור והעצמה של חוזקות המטופלים והצגה של אפשרויות ופתרונות יעילים עבורם, בהתאם לקשיים ולאתגרים עמם הם מתמודדים בחייהם. המטפלים לומדים לבחון יחד עם המטופלים שלהם כיצד בעיות בחייהם משפיעות על מערכות היחסים שלהם במשפחה ובזוגיות ודרך כך פותחים אפיקים לשינוי ולטיפוח של דפוסי התנהגות ותקשורת בריאים יותר. במכון מאמינים בגישה אשר שמה במרכז את האמונה ביכולתם של אנשים ליצור השפעה חיובית על עצמם ועל אנשים חשובים בחייהם, זוהי גישה ששואבת מן הגישה הפוסט סטרוקטורליסטית ומן הגישה המערכתית לטיפול.


צוות המרצים במכון ברקאי כולל מטפלים שמומחים בתחומי הטיפול זוגי, הפרטני והמשפחתי וכן בגישות כגון טיפול בהבעה וביצירה או הדרכה הורית. המרצים הם בעלי ניסיון בהדרכה ובהכשרה של מטפלים בארץ ובחו"ל וכמו כן הם לוקחים חלק בכנסים מקצועיים שונים בתחומם. דרך הידע והניסיון שלהם הם מעבירים למשתתפים בקורסים ובתכניות השונות מיומנויות עדכניות מגוונות.


המכון שואף לפעול למען הקהילה ולקדם מגוון של מגזרים אשר מרכיבים את החברה הישראלית. לשם כך הוא עורך השתלמויות לצוותי מטפלים ולצוותים מקצועיים בפרישה ארצית ובמקביל עורך פרויקטים חברתיים בענפי הטיפול וההדרכה. נוסף על ההכשרות המקצועיות אשר מתקיימות במכון, הוא מציע גם שירותי טיפול שפתוחים לקהילה, במסגרת מרכז קליני לטיפול זוגי ומשפחתי ששלוחותיו פזורות ברחבי הארץ. מרכז ההכשרה של מכון ברקאי ממוקם בתל אביב.

 


מסלולי לימוד


מסלולי הכשרה למטפלים


במכון ברקאי יכולים מטפלים ללמוד במגוון של תכניות ומסלולי הכשרה. חלק מן התכניות משלבות פרקטיקום מעשי שמאפשר לצבור ניסיון יישומי בעבודה הטיפולית. הנה התכניות שניתן ללמוד במכון ברקאי:

 

 

 • מסלול תיאורטי בטיפול משפחתי וזוגי - זהו מסלול שמאפשר למטפלים לקבל כלים תיאורטיים בתחומי הטיפול הזוגי והטיפול המשפחתי, אשר נדרשים לצורך הסמכה כמטפלים על ידי האגודה הישראלית לטיפול משפחתי וזוגי (יש לציין כי נדרשים קריטריונים נוספים כדי לקבל את ההסמכה בפועל). היקפו של מסלול זה הוא כשנתיים, שיעורים מתקיימים בשעות הבוקר אחת לשבוע. באחד הסמסטרים מתקיים גם פרקטיקום בשעות אחר הצהריים. בין הקורסים שנלמדים במסגרת המסלול נכללים טיפול נרטיבי, קשיים בתפקוד בראיית משפחתית, טיפול זוגי אינטגרטיבי, מיניות במשפחה, אתיקה בטיפול משפחתי ונושאים נוספים. כמו כן מתקיים פרקטיקום מעשי שבו מתנסים בפועל בתהליכים טיפוליים במשפחות ובזוגות.

 

 

 • מסלול תיאורטי ומעשי בטיפול משפחתי וזוגי - זהו מסלול שמתאים למעוניינים לקבל הכשרה תיאורטית שנדרשת להכשרת מטפלים זוגיים ומשפחתיים לפי דרישות האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי, וכן תכנית זו מאפשרת לקחת חלק בפרקטיקום במכון למטפלים שבו מקבלים הדרכות חיות, קבוצתיות ופרטניות וממלאים את חלקן של הדרישות בסעיף ג' של הקריטריונים להסמכת מטפלים. במהלך הפרקטיקום לוקחים חלק בטיפול מתחילתו ועד סופו וכך צוברים ניסיון מעשי בשלבי הטיפול השונים. כמו כן מתקיימת צפייה בטיפולים של משתתפים אחרים בקורס והשתתפות בדיונים ובהדרכות לטיפול, שחושפות למקרי בוחן בגישות השונות לטיפול. היקפה של התכנית הוא שלוש שנים, השנה הראשונה כוללת קורסים עיוניים בשעות הבוקר וכן צפייה הפרקטיקום אחת לשבוע בשעות הצהריים. השנה השנייה והשנה השלישית מתמקדות בפרקטיקום היישומי והן משלבות גם קורסים עיוניים.

 

 

 • תכנית בפסיכותרפיה זוגית למטפלים מנוסים - התכנית לפסיכותרפיה זוגית מיועדת לתרפיסטים מנוסים שיש ברשותם ניסיון וידע בטיפול פרטני או טיפול משפחתי שברצונם לרכוש ידע עיוני ומיומנויות מעשיות לטיפול בזוגות. במהלך התכנית המשתתפים נחשפים לסוגיות בעבודה הטיפולית עם בני זוג ומתוודעים לגישות שונות, כגון גישת אימאגו, הגישה הנרטיבית, הגישה הממוקדת רגש וטיפול בגישה ההתייחסותית. הם עוסקים בדילמות ובאתגרים של זוגות מסוגים שונים ודנים בהיבטים שיש להם השפעה על חייהם של בני הזוג, כגון משברים, מיניות ומעגל חיי המשפחה. במהלך תכנית זו משלבים בין לימוד עיוני לבין הכשרה מעשית שמאפשרת לצבור ניסיון בטיפול זוגי. היקף התכנית הוא כשנתיים.

 

 

 • מסלולים בפסיכותרפיה נרטיבית - במכון ברקאי אפשר ללמוד בשני מסלולים בתחום הפסיכותרפיה הנרטיבית, האחד הוא מסלול תיאורטי והשני הוא מסלול תיאורטי ומעשי. המסלולים מעניקים לבוגריהם תעודה מטעם המכון וכן אישורים שמעידים על השלמת קורסים עיוניים וטיפולים והדרכה אשר מוכרים על ידי האגודה לטיפול משפחתי וזוגי בתור חלק מהדרישות להסמכה בתור מטפלים. במסלול התיאורטי מתמקדים במודלים וברעיונות שנמצאים בבסיסה של הגישה וגם מתרגלים טכניקות עבודות נרטיבית. בשיעורים משולבות סימולציות וכן צפייה בקטעים טיפוליים לצד עיון וקריאה במאמרים מקצועיים. המסלול נפרש על פני שנה אחת. המסלול התיאורטי והמעשי נמשך כשנתיים והוא כולל את המסלול התיאורטי בשנה הראשונה והשנה השנייה כולל פרקטיקום נרטיבי שנפרש על פני שני סמסטרים אשר משלב גם הדרכה חיה, הדרכה פרטנית והדרכה קבוצתית.


קורסים


במכון ברקאי יכולים מטפלים מנוסים ללמוד בתכניות הכשרה קצרות בהיקפן במסגרת קורסים שונים. הקורסים מיועדים לבעלי תואר אקדמי שני לפחות בענפים טיפוליים, כגון תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בעבודה סוציאלית, תואר שני בטיפול באמנות, תואר שני בטיפול בהבעה ויצירה ותואר שני בקרימינולוגיה וכן לעוסקים בענפי הרפואה.


הקורסים מתמקדים בהיבטים מסוימים בטיפול או במיומנויות חדשניות שניתן לשלב בקליניקה. הם כוללים עיון במקרי בוחן ובתרחישים בחדר הטיפולים והם חושפים להיבטים תיאורטיים ופרקטיים של התרפיה. דרך התכניות הללו, יכולים מטפלים לרענן את הידע שברשותם וכן לפתח כלים מקצועיים דרכם הם יכולים לסייע למטופלים שלהם.


בין הקורסים שניתן ללמוד במכון ניתן למצוא את התכניות הבאות -

 

 

 • קורס תיאורטי אינטגרטיבי בטיפול משפחתי - קורס זה מורכב ממספר יחידות שעוסקות בשיטות התערבות, במעגל חיי המשפחה, במיומנויות וטכניקות מקצועיות ובגישות תיאורטיות בתחום.

 

 

 • אתיקה בטיפול משפחתי - מסלול זה מתמקד בהבנת הקוד האתי של האגודה לטיפול במשפחה.

 

 

 • דיני משפחה וילדים - במהלך הקורס יכולים מטפלים להכיר היבטים משפטיים של חיי המשפחה, כגון נישואין וגירושין, צוואות, יחסי הורים וילדיהם, אימוץ ונושאים נוספים.

 

 

 • קשיי מיניות במשפחה - המסלול מתייחס לסיוע בקשיים במיניות בגישת הטיפול המשפחתית והנרטיבית.

 

 

 • קורס טיפול נרטיבי - הקורס מוצע ברמה 1 וברמה 2 וכן תכנית לקבוצת הדרכה נרטיבית ברמה 3.

 

 

 • קורס עבודה נרטיבית עם ילדים בבתי ספר - בקורס לומדים ליישם רעיונות מהגישה הנרטיבית בעבודה עם תלמידים במערכת חינוך ובמערכות טיפוליות והוא מדגיש טכניקות כגון שילוב גישות משחקיות ושימוש בכתיבה בטיפול.

 

 

 • קורס טיפול נרטיבי בהשפעות אבל וטראומה - המסלול בר להרחיב את הכלים המקצועיים של מטפלים ולהעשיר את ידיעתם בטיפול בנפגעי טראומה מסוגים שונים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,834 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,047 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן949 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp