תואר שני בסיעוד במכללה האקדמית צפת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על צפת - תואר שני בסיעוד.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בסיעוד - המכללה האקדמית צפת


מצמיחים את ענף הסיעוד


בין הצירים המרכזיים והמהותיים של מערכת הבריאות נמצא תחום הסיעוד. במערכת הבריאות של היום מתמודדים עובדים ומנהלים עם לא מעט אתגרים, במישור הרפואי, הכלכלי והחברתי. טכנולוגיות חדשות, שינויים דמוגרפיים וחברתיים ורפורמות בריאות הם רק חלק מן הגורמים שלהם נדרשים עובדים בכירים בעולם הסיעוד לתת את הדעת. כדי להעניק את הטיפול המסור והחדשני ביותר, יש להחזיק בידע רפואי ובכלים מתאימים בעולם הסיעוד, אך גם להבין בתהליכים עסקיים ופיננסיים ולדעת לנתח את פני הדברים במישור הקהילתי והחברתי שבו פועלים שירותי הרפואה, כדי להתאימם לצורכים של המטופלים ולעולמם.


כדי להתאים את המערכת לאתגרים של היום, ולהכין אותה לקראת האתגרים של המחר, משקיעים בשירותי הבריאות משאבים רבים לפיתוח של מנהלים איכותיים ומקצועיים. מנהלים אלה יכולים לעשות שימוש בידע הרב שברשותם כדי לפתח דפוסי מדיניות חדשים, לקדם תהליכים רוחביים במערכת וכך לסייע להתאים אותה לעידן החדש והמתקדם שאנו חיים בו היום.


המכללה האקדמית צפת מציעה תכנית לתואר שני בסיעוד, אשר מאפשרת לאחים ולאחיות ולעובדים בתפקידים מגוונים במערכת הבריאות לרכוש ידע וכלים להתפתחות מקצועית ואקדמית. תכנית זו לתואר שני מעניקה לסטודנטים סל נרחב של כלים ניהוליים, דרכם הם יכולים לצמוח לתפקידי מפתח בתחום הסיעוד ובמערכת הבריאות הישראלית באופן כללי. במערכת שירותי הרפואה והטיפול של היום יש ביקוש רב למנהלים איכותיים ומיומנים, שיכולם לסייע להצעיד אותה קדימה ולקדם בה את ערכי המצוינות והאיכות בטיפול, במחקר ובשירות. התואר השני בסיעוד פותח דלתות לפיתוח מקצועי עבור המוסמכים וגם יכול לסייע להם להעלות את רמות השכר שלהם, דרך התקדמות לתפקידים ניהוליים ולדרגי מפתח בבתי חולים, במרכזים טיפוליים ובמסגרות ציבוריות וממשלתיות שונות.


תכנית הלימודים


במהלך התואר השני בסיעוד, הסטודנטים מקבלים את כל הידע המקצועי שנדרש בענפי הסיעוד, הרפואה ומנהל מערכות הבריאות. הם מתוודעים לטכנולוגיות סיעוד מתקדמות ועכשוויות ובוחנים שיטות טיפול שונות אותן ניתן להטמיע במוסדות בריאות וטיפול. נוסף על כך, הסטודנטים רוכשים כלים לפיתוח של מדיניות בתחום הבריאות ולניהול יעיל של מערכות הבריאות במדינה.


במסגרת המגמה למדיניות ומנהל בסיעוד שפועלת בתכנית לתואר שני, הסטודנטים רוכשים הכשרה מקיפה ומעמיקה בפיתוח של מנהיגות ניהולית, אקדמית ומקצועית באופן שמותאם לענפים הרבים של מערכת הבריאות ובפרט מערכות הסיעוד. כך הם לומדים לקדם תהליכים, לפתח יוזמות חדשניות ולסייע לגופים בעולם הבריאות לצמוח ולשגשג.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לתואר שני בסיעוד במכללה האקדמית צפת הוא כשנתיים. מסלול זה משלב בין לימוד תיאורטי לבין לימודים מעשיים מגוונים, שמטרתם לסייע לסטודנטים לפתח מיומנויות מקצועיות ומחקריות שנדרשות מעובדי הסיעוד של היום.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית צפת נוסדה בשנת 2007 והיא עורכת מגוון רחב של תכניות לימודים אקדמיות. אלה פועלות במסגרת מספר בתי ספר, אשר ביניהם אפשר למצוא את בית הספר למדעי הבריאות, בית הספר למדעי החברה, בית הספר למשפטים, בית הספר למדעי הרוח והחוג ללימודים רב תחומיים. בין התכניות לתואר הראשון שניתן למצוא במכללה נמנים לימודי סיעוד לתואר ראשון, לימודי מדעי המעבדה הרפואית, לימודי רפואת חירום, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מערכות מידע קהילתיות, לימודי מדעי ההתנהגות ועוד שלל חוגים. במוסד הלימוד לומדים יותר מ - 2,500 סטודנטים בתכניות התואר הראשון ועוד כ - 200 סטודנטים לומדים במסלולים למכינה קדם אקדמית, שמאפשרים לשפר את סיכויי הקבלה לתכניות התואר הראשון. הסטודנטים במכללה זו יכולים להסתייע במגוון של מלגות לימוד מטעם המכללה וגורמים חיצוניים.


מוסד הלימוד שואף לקדם את ערכי המצוינות בהשכלה הגבוהה, ואת המעורבות של הסטודנטים ושל הסגל המרחב הקהילתי הרב תרבותי. כמו כן, במכללה מפעילים מרכז מחקר, שמתמקד בפיתוח קהילתי רב תרבותי. מרכז זה בא להעמיק את שיתופי הפעולה שבין החוגים השונים שפועלים במכללה לבין הקהילות שמקיפות אותה. דרך המחקרים שנערכים במרכז זה שואפים לתרום לתהליכים בעיר צפת ובסביבתה מבחינה חברתית, קהילתית ואקדמית.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר השני בסיעוד, על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בלימודי סיעוד או בתחומים משיקים בעולם הרפואה והמדעים. כדי לקבל את המידע המדויק ביותר לגבי תנאי הקבלה למסלול, אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.

 


תעודה


תואר שני בסיעוד מוענק לסטודנטים אשר עומדים בכל חובות הלימודים בהצלחה, על ידי המכללה האקדמית צפת.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת צפת | המכללה האקדמית צפת

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית צפת

ssssssssss

פורום לימודי מדעים

התלבטות בין הנדסת חשמל ואלקטרוניקה לבין מדעי המחשב
רועי טרבינוביץ
ללא תגובה
לימודי מדעים בכיתה ו
2TBS
2 תגובות
הסבת אקדמאים למדעי החיים
ליבנת
1 תגובות
תואר דו חוגי בכימיה ומתמטיקה
יוסף
1 תגובות
רמת קושי לימודי ביוטכנולוגיה
לאה
1 תגובות
תואר בפיזיקה במהלך שירות צבאי
דור לב
1 תגובות
ביולוגיה פסיכולוגיה בדגש מדעי מוח
היבא גאבר
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד רופא/ה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,223 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא רפואה

ד"ר תמי אמיר
תנאי הקבלה לרפואה הן מהקשות, כלומר ציון ההתאמה הנסמך על פסיכומטרי ובגרות צריך להיות גבוה במיוחד ובנוסף, יש לעמוד בהצלחה במבחני המיון ("מבדקי מור" או ראיונות אישיים).
כישוריו של הרופא צרכים להיות גבוהים מאד במגוון תחומים – הן בתחום הלוגי אנליטי, הן התחום הכמותי, המילולי, הטכני והצורני. רמת האנגלית צריכה להיות אף היא גבוהה. עפ"ר, סטודנטים המתעניינים ברפואה, חשים זיכה למחקר ועניין בתחומי האדם והחברה. הם מעוניינים לבצע סוג של שליחות גם אם המחיר לה נמדד בשנות הכשרה ארוכות ובלבד שיחושו שהם עושים עבודה משמעותית שיש בה ערך מוסף של הצלת חיי אדם.
בתכונות האישיות נרצה לראות מידה טובה של יכולת יצירת קשר בינאישי, עניין באנשים, יכולת הכלה, עצמאות, מידת ביטחון טובה במסוגלות העצמית, יכולת עמידה בלחצים, שיקול דעת בריא ויכולת תפקוד טובה במצבי לחץ וחירום, יכולת התמדה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp