לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול במכללת נצרת עילית יזרעאל

מכללת נצרת עילית יזרעאל
מכללת נצרת עילית יזרעאל
מכללת נצרת עילית יזרעאל
מכללת נצרת עילית יזרעאל
מכללת נצרת עילית יזרעאל
מכללת נצרת עילית יזרעאל
מכללת נצרת עילית יזרעאל
מכללת נצרת עילית יזרעאל

אהבת? שתף ב:

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול - מכללת נצרת עילית יזרעאל


לשווק בהצלחה בתעשייה משתנה


ההתפתחות המתמדת של ארגונים וחברות בתעשייה יוצרת צורך מוגבר בייעול של תהליכי העבודה ובהם גם של שיטות השיווק. ציבור הצרכנים והלקוחות של היום הוא מתקדם, מתוחכם ודינמי מאי פעם, כדי לקלוע להעדפותיו ולהעביר אליו מסרים בהצלחה יש צורך להפעיל כלים חדשניים וטכנולוגיים מגוונים וכן להיות ערים לשינויים המתמידים שמאפיינים את השוק. תחום השיווק הוא מצרך נדרש במיוחד גם בגופי תעשייה, כגון ארגוני ייצור, מפעלים ועסקים נוספים שמבקשים לקדם את השירותים שלהם לקהל רחב עד כמה שיותר.


מי שברצונם לרכוש ידע עדכני ומעמיק בעולם השיווק הדינמי יכולים לקבל את הכלים לכך במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול במכללת נצרת עילית יזרעאל. הלימודים במגמה זו בלימודי הנדסאי תעשייה וניהול מאפשרים לסטודנטים לבחון לעומק תהליכים עכשוויים בזירת השיווק ובמקביל לבנות כישורים ניהוליים אותם הם יכולים ליישם בתפקידים מגוונים בתעשייה לאחר תום הלימודים. תחום השיווק מבוקש מאוד במגוון אפיקי תעשייה וכך בוגרי המגמה יכולים להשתלב בשלל תפקידים ומשרות.


תכנית הלימודים


התמחות זו ללימודי ההנדסאים מציעה לסטודנטים ללמוד לעומק על היבטים שמאפיינים את השוק המודרני והתחרותי, תוך שימת דגש על תהליכים וגישות בעולם השיווק. הם לומדים על דרכים לקריאת השוק ולהבנה של צורכי לקוחות וכן מעמיקים בענפים כגון הפצה, מכירות, התנהגות צרכנים ואמצעי שיווק, תוך שהם מתוודעים גם ליישומים ממוחשבים ולכלים טכנולוגיים שבהם עושים היום שימוש בתחום השיווק. נוסף על כך הם דנים בגישות לחדשנות בשיווק ולקידום של אסטרטגיה שיווקית מתקדמת ויעילה. נוסף על כך, הסטודנטים מרחיבים את הידע שברשותם בתחום הניהול, ניהול הייצור והארגון, הם בונים מיומנויות שחשובות להנדסאי תעשייה וניהול בתעשייה כדי להוביל תהליכי מכירה ושיווק וכדי לנהל בהצלחה את תהליכי העבודה והייצור של ארגונים.


מתכונת הלימוד


היקפם של לימודי הנדסאי תעשייה וניהול במגמה זו הוא שלוש שנים. התכנית מתקיימת במסלול לימודי ערב כאשר מפגשים מתקיימים בשני ימים במהלך השבוע וכן בימי שישי בבקרים. לימודי הנדסאים משלבים בין לימודים עיוניים לבים תרגולים מעשיים שונים במעבדות ובסדנאות. לקראת סיומם של הלימודים הסטודנטים עורכים גם פרויקט גמר יישומי אשר מאפשר להם להתנסות בפועל בתהליכים ובכלים שנדרשים מהנדסאים בתעשייה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים העיקריים אשר נלמדים במסגרת מגמה זו אפשר למנות:

 

  • כלכלה תעשייתית
  • אסטרטגיה שיווקית
  • ניהול שיווק ומכירות
  • שימוש ביישומי מחשב
  • שיטות מתקדמות בשיווק   
  • ניהול הייצור
  • תורת הארגון
  • מיומנויות ניהול   
  • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת נצרת עילית יזרעאל היא מכללה טכנולוגית אשר מציעה מבחר תכניות ללימודי הנדסאים. במכללה זו שואפים להכשיר הנדסאים איכותיים במגוון ענפים ולהעניק להם את הכלים להשתלבות בתעשייה ועל ידי כך לפתח את התעשייה הטכנולוגית ואת תחום ההייטק בצפון וברחבי הארץ. מסלולי הלימוד שמתקיימים במכללה מתמקדים בטכנולוגיות חדשניות ובתהליכי עבודה מתקדמים שנדרשים בתעשייה הישראלית של היום. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם גופים וחברות מובילים בתעשייה בצפון, במטרה לפתוח בפני הסטודנטים אפשרויות לתעסוקה.


בין תכניות הלימוד השונות שפועלות במכללה זו, אפשר למנות לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי סייבר, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי רכב, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ולימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"מ. כמו כן מתקיימת בה מכינה טכנולוגית להנדסאים וכן תכניות שונות ללימודי תעודה. הסטודנטים במכללה זו יכולים להיעזר במלגות לימודים שונות כדי לממן את שכר הלימוד, המלגות ניתנות על סמך קריטריונים משתנים.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי ההנדסאי מותאמים לדרישות מה"ט. יש צורך בבגרות מלאה, או בתעודת בגרות חלקית ובה ציון עובר לפחות במקצועות הבאים: בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד. נוסף על כך, יכולים להתקבל מועמדים בוגרי מכינה קדם אקדמית, מכינה טכנולוגית להנדסאים או מכינה 30+ שעומדים בבחינות הסיום של המכינה במקצועות הנדרשים. עבור מועמדים שגילם הוא מעל 35 שנים, יש אפשרות להתקבל על סמך תעודה המעידה על השלמת 12 שנות לימוד.


תעודה


בוגרי התכנית זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול שניתנת על ידי מכללת נצרת עילית יזרעאל.