קורס שמאות רכוש במכללה לעסקים קטנים ובינוניים - היחידה ללימודי חוץ רחובות

היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים

אהבת? שתף ב:

קורס שמאי רכוש ביחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים קטנים ובינוניים ברחובות

 

המסלול אינו פעיל


מתמודדים בהצלחה עם נזקי הרכוש


תהליך התמודדות עם נזקים לרכוש כולל שלבים רבים ומורכבים, מהגשת תביעה, דרך קבלת חוות דעת מתאימות מבתי משפט ומקבלנים ועד לטיפול בנזקים עצמם מול גופים כגון מוסדות ממשלתיים וציבוריים וחברות כגון חברת חשמל וחברת המים. עסקים וחברות שנדרשים להתמודדות מסוג זה נעזרים בשירותים של שמאי רכוש, שהם בעלי הידע והמיומנויות הנדרשים להתמודדות מוצלחת ומשתלמת עם הנזקים.


תפקידם של שמאי הרכוש הוא חיוני במיוחד בהערכה של נזקים במקרים של שריפות, אסונות טבע, אירועי מלחמה וטרור ונזקים מסוגים נוספים. הדרישה למקצוע זה במשק הולכת ועולה, ושירותיהם של שמאי הרכוש נדרשים במסגרות כגון חברות ביטוח, בתי משפט, רשויות במגזר הציבורי וארגונים עסקיים פרטיים. שמאי רכוש יכולים לפעול כשרירים או לחלופין לפתוח משרד עצמאי ולהציע את שירותיהם למנעד רחב של לקוחות.


היחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים קטנים ובינוניים, הממוקמת בעיר רחובות, עורכת קורס שמאות רכוש שבו יכולים עובדים בענפי הכלכלה, הביטוח והעסקים לרכוש כלים מקצועיים שנדרשים להשתלבות בענף מבוקש זה. התכנית מאפשרת לתלמידיה לרכוש מגוון של כלים מקצועיים שיכולים לסייע להם לעבור הסבה בכירה לתחום השמאות ולעולם הביטוח, או להרחיב את הידע שלהם בשמאות לענפים חדשים נוספים.


תכנית הלימודים


התכנית מציעה לתלמידיה להכיר את סוגי נזקי הרכוש הקיימים וללמוד לעומק על מונחים מקצועיים להתמודדות עם נזקים כתוצאה משלל גורמים כגון שריפה, נזילות ונזקים נוספים. במהלך הקורס לומדים להתאים פוליסות בהתאם לכיסוי הרכוש ולהעריך שווי של רכוש מסוגים שונים וכן בוחנים את אופן ההכנה של דוחות. כמו כן, הם מעמיקים בתחום אבדן הרווחים ולומדים על נזקים ממשיים ופיזיים לעומת נזקים תוצאתיים לרכוש. במסגרת זו הם לומדים על דרכים לחישוב, על כתיבת דוחות ועל ביסוס תביעות תוך שימוש במומחים מקצועיים.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 10 מפגשים שמתקיימים אחת לשבוע ומשלבים בין לימוד עיוני לבין תרגול מעשי של אופן הערכת הנזקים והגשת התביעות. כמו כן מתקיימים שני סיורים לימודיים, במטרה לחשוף את המשתתפים לתהליכים מקצועיים בשוק העבודה. התלמידים יכולים להיעזר באתר הקורס ובו לתרגל את הכנת הדוחות ולצפות בשיעורים מצולמים ובמצגות מקצועיות. נערכת גם סדנה שמכינה את התלמידים לקראת כתיבת דוחות שמאיים.


נושאי הלימוד


המשתתפים בתכנית זו לומדים על שלל מושגים ונושאים כגון:

 

  • תהליך ביסוס תביעה
  • ניתוח נזק והערכת שווי
  • בחינת התאמת פוליסה
  • איתור נזילות ונזקי שריפה
  • התנהלות שמאים בנזק אבדן רווחים    
  • אובדן רווחים
  • כתיבת דוח נזק
  • נזקי רכוש שכיחים    
  • ועוד

 


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ מתקיימות עשרות תכניות לימוד בתחומים מובילים במשק. מטרתן על תכניות הלימוד לאפשר לעובדים לפתח את הכלים המקצועיים שברשותם כדי לקדם את הקריירה אול עבור הסבה לענפים חדשים, כאשר מוסד הלימוד שואף לקדם את ערכי החדשנות במשק. בין היתר, מתקיימים קורסים בענפי היזמות, הנדל"ן, שוק ההון, הלוגיסטיקה, האימון וההנחיה וענפים נוספים.
בין הקורסים שאפשר ללמוד ביחידה נכללים קורס שמאות מקרקעין, קורס ניהול אחזקה בכיר, קורס ניהול תפעול בכיר, קורס יזמות עסקית, קורס ניהול רכש בכיר, קורס הבטחת איכות ובקרת איכות, קורס ניהול מחסן ממוחשב, קורס חשבים ומנהלי כספים, קורס ייעוץ משכנתאות ומסלולים נוספים.


קהל יעד


מסלול זה מתאים לאקדמאים שברשותם תואר ראשון לפחות, מענפים כגו חשבונאות, מנהל עסקים, כלכלה ומשפטים. הוא מיועד לעוסקים בענפים כגון ייעוץ פנסיוני, ייעוץ מס, ביטוח וניהול תיקי השקעות שמעוניינים להשתלב בתחום השמאות, וכן הוא מתאים לעובדים בשמאות מענפים אחרים, כגון שמאות מקרקעין, שרוצים להרחיב את הידע שברשותם.


תעודה


משתתפים שמשלימים את כל החובות בקורס בהצלחה זכאים לקבל תעודת בוגרי קורס שמאי רכוש, שניתנת מטעם התאגדות העסקים ועל ידי היחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים קטנים ובינוניים. כדי לקבל דיפלומה זו יש צורך לעמוד בחובות הנוכחות של הקורס ולסיים בהצלחה את המבחנים בסיומו.