קורס שמאות רכוש במרכז האקדמי למשפט ולעסקים - היחידה ללימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי ביטוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ רמת גן - שמאות רכוש.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת שמאי רכוש ביחידה ללימודי חוץ - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן


תפקיד בכיר בעולם השמאות


במקרים כגון נזקי מים, שריפות, אסונות טבע או פעולות טרור, יש צורך בהערכה מקצועית של הנזקים שנגרמים לרכוש. היבט זה נכון הן לגבי נזקים לדירות ולבתי מגורים והן לגבי נזקים למוסדות ציבור, למשרדים של ארגונים עסקיים או למפעלים במגזר התעשייתי. על משימה זו אחראיים בין היתר שמאי הרכוש, והם מהווים סמכות מקצועית שפועלת מול הקהל הרחב ומול גורמים כעורכי דין, חברות הביטוח, בתי המשפט והרשויות הציבוריות.


זהו ענף מבוקש בתחום הביטוח וכך בוחרים רבים מענפי הפיננסים, ההשקעות, המקרקעין והמס להרחיב את הכשרתם ולרכוש ידע וכלים מקצועיים גם בשמאות ביטוח, במטרה להגדיל את היצע השירותים שלהם ואת קהל הלקוחות שלהם. ביחידה ללימודי חוץ -  המרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן מתקיים קורס שמאות רכוש, שבו מציעים למשתתפים לרכוש ידע מקצועי. מסלול זה מסייע להכין את התלמידים להשתלבות מקצועית מיידית בענף והוא מועבר על ידי חוקרים ושמאים מנוסים שמעבירים מן הניסיון שלהם אל התלמידים. הבוגרים יכולים לפעול מול רשויות ובנקים, להשתלב בחברות ביטוח ולפעול באופן עצמאי כשמאים.


תכנית הלימודים


לאורך הקורס דנים בנזקים שונים לרכוש, לרבת נזקים של שריפות, מים ואסונות מסוגים שונים מעשי ידי אדם ושאינם מעשה ידי אדם. הם לומדים על תהליך הערכת שווי והתאמת הפוליסות לכיסוי של הרכוש וכן בוחנים מושגים באבדן רווחים ובניתוח של נזק פיזי ממשי מול נזק תוצאתי. נוסף על כך, הם לומדים על ההתנהלות של שמאי הרכוש מול מומחים מקצועיים לאורך ביסוס התביעה וכן לומדים כיצד לכתוב דוחות נזק וביסוס תביעה באופן יעיל ואיכותי. הם סוקרים גם את דרכי החישוב של אבדן הרווחים בהתאם לפוליסת הביטוח וכך מפתחים מיומנויות חשובות לכל שמאי רכוש מבחינה מקצועית.


מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על פני כ - 14 מפגשים. שיעורים בקורס משלבים לימוד תיאורטי עם התנסות פרקטית הכוללת תרגול וניתוח מקרי בוחן. המשתתפים יוצאים לשני סיורים לימודיים שמסייעים בהמחשת החומר הנלמד וכן לוקחים חלק בתרגולים והכנות לעולם העסקי, במסגרתן הם עוסקים בהכנה לפתיחה של עסק עצמאי ובכתיבת דוחות שמאיים. דרך התרגולים השונים הם נחשפים למרכזים רלבנטיים ולתכנים מקצועיים נוספים ואקטואליים. לאורך הקורס, המשתתפים יכולים לתרגל גם דרך השימוש באתר הקורס, שבו ניתן למצוא דוחות לשימוש עצמי, מצגות ושיעורים מוקלטים.


נושאי הלימוד


המשתתפים בתכנית זו לומדים על שלל סוגיות בתחום שמאות הרכוש, ביניהן אפשר למנות את התחומים הבאים:

 

  • נזקי רכוש שכיחים
  • נזק תוצאתי ונזק פיזי
  • הערכת שווי וניתוח הנזק
  • מושגי יסוד באבדן רווחים
  • מומחים מקצועיים לביסוס תביעה    
  • נזקי שריפה
  • איתור נזילות
  • בחינת פוליסה
  • כתיבת דוחות נזק    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הוא מוסד הכשרה לעובדים בתעשייה ולבכירים והוא עורך קורסים אשר מטרתם לסייע לתלמידים לפתח כישורים עסקיים ואישיים חשובים לקידום מקצועי. תכניות הלימוד השונות שמות דגש על השילוב בין לימוד עיוני לבין התנסות פרקטית, באמצעות שילוב של סדנאות, תרגילים פרטיים ודיונים בכיתה, באופן זה המשתתפים מקבלים כלים חשובים שמסייעים להם לצבור ניסיון עוד לפני השתלבותם בתעשייה ובמשק. חלק מן הקורסים מסייעים לתלמידים להתכונן לקראת מבחנים שעורכים גופים חיצוניים כגון משרדי ממשלה וארגונים מקצועיים.


אפשר למצוא מגוון רחב של הכשרות במוסד זה, כגון קורס שמאות מקרקעין, קורס יזמות נדל"ן, קורס ייעוץ מס, קורס חשבים ומנהלי כספים, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, קורס ביטוח אלמנטרי, קורס מפקחים על ליקויי בנייה, קורס יזמות עסקית, קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה וקורס ניהול פרויקטים.


קהל יעד


מסלול זה מתאים לאקדמאים מענפים שונים כגון כלכלה, משפטים, מנהל עסקים וחשבונאות. כמו כן, התכנית יכולה להתאים לעובדים בענפים כגון ביטוח, ייעוץ פנסיוני, ניהול תיקי השקעות, שמאות מקרקעין וייעוץ מס, אשר ברצונם להתמקצע ולקדם את הקריירה בתחום השמאות.

 


תעודה


המשתתפים העומדים בדרישות הקורס מקבלים תעודת "בוגר קורס שמאי רכוש" מטעם היחידה ללימודי חוץ ואיגוד שמאי הביטח העצמאיים - התאגדות העסקים. כדי לקבל את התעודה יש להיות נוכחים ב - 80 אחוזים מהמפגשים, לעבור בחינה מסכמת ולהגיש פרויקט גמר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: היחידה ללימודי חוץ המרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן

כלים שיעזרו לך לבחור