לימודי מדעי המחשב ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המחשב?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - מדעי המחשב ופילוסופיה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי מדעי המחשב ופילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב - דו חוגי


אני מחשב, משמע אני קיים


תרחישים בהם יכולותיהם של מחשבים עשויות לעלות על אלה של המוח האנושי כבר אינן נחשבות לתסריט מתוך סרט מדע בדיוני. למעשה, חוקרים רבים סבורים שתוך פחות מכמה עשורים, מחשבים כבר יחזיקו ביכולות חישוב גדולות ומתקדמות בהרבה מאלו שלנו. שינויים אלה מעלים שאלות טכנולוגיות מורכבות ולצידן גם דילמות אתיות ופילוסופיות, לגבי המשמעות של המרחק ההולך ומצטמצם בין אדם למכונה.


ענפי מדעי המחשב והפילוסופיה אולי נראים מרוחקים זה מזה, אך למעשה יש ביניהם הקשרים מרתקים. תחום הלוגיקה, למשל, שהתפתח עוד מימי יוון העתיקה, סייע בדרכו להתהוות של תחילת הדרך בחקר מדעי המחשב. גם תחומים כמו קבלת החלטות ואינטליגנציה מלאכותית יכולים להיבחן דרך נקודת מבט פילוסופית או טכנולוגית.


בעלי יכולות מתמטיות, סקרנות ושאיפה להעמיק בתיאוריות ודילמות מורכבות יכולים לשלב בין הטכנולוגיה להגות הפילוסופית בתכנית הדו חוגית ללימודי מדעי המחשב ופילוסופיה של אוניברסיטת תל-אביב. במסלול זה, שמחבר באופן ייחודי בין מדעי הרוח למדעים מדויקים, לומדים לימודי מדעי המחשב וכן לימודי פילוסופיה ורוכשים ידע משני העולמות. ידע משולב זה יכול לסייע לבוגרי הלימודים לפתוח אפשרויות מרתקות לקריירה. בחברות הייטק ותוכנה רבות מחפשים לא רק כישורי תכנות מתקדמים, אלא גם מיומנויות חשיבה והבנה ייחודיים. די להביט בפריצות דרך שנערכו לאורך השנים בחברות גדולות כגון אפל או גוגל כדי לראות כיצד חשיבה פילוסופית ויצירתית יכולה לשנות ולהשפיע על עולם המחשבים.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים עוסקים בסוגיות מגוונות בעולם המחשוב והתוכנה וכן בוחנים תיאוריות פילוסופיות מגוונות. לימודי מדעי המחשב מעניקים לסטודנטים הבנה של העקרונות שעומדים בבסיס תחום המחשבים וכן מעניקים להם כלים מתמטיים שדרושים להבנתו של עולם מורכב זה. הם לומדים לתכנן ולנתח אלגוריתמים ונחשפים לשפות תכנות מרכזיות תוך שהם דנים בהבדלים ביניהן. הם גם לומדים על העקרונות המרכזיים בפיתוח ובאימות של תוכנה. בהמשך נלמדות סוגיות מתקדמות בענפים כגון תקשורת מחשבים, מסדי נתונים, למידה חישובית ואבטחת מידע.


לימודי פילוסופיה מעניקים לסטודנטים הבנה מעמיקה במסורת הפילוסופית ומאפשרים להם להבין את כיצד שינויים תרבותיים, מדעיים ופוליטיים משפיעים על התפתחותה. הם רוכשים מושגי יסוד בפילוסופיה ובתולדותיה ורוכשים מיומנויות לניתוח של טקסטים פילוסופיים ולכתיבתם. הם מתוודעים לענפים רבים ושונים של הפילוסופיה, לרבות פילוסופיה חדשה ומסורתית, פילוסופיה של שפה ושל דת, לוגיקה, מטאפיזיקה ותורת ההכרה, אסתטיקה, תורת המוסר ועוד שלל תיאוריות וזרמים פילוסופיים.


מתכונת הלימוד


היקף הלימודים הוא כשלוש שנים. במסגרת התכנית הדו חוגית, הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים וסמינרים של שני החוגים - של החוג לפילוסופיה ושל החוג למדעי המחשב. במסגרת לימודי מדעי המחשב מתקיימות גם סדנאות בתכנות, שבהן מתנסים בפרויקטים בתוכנה שחלקם גם משלבים גורמים מן התעשייה. לימודי הפילוסופיה כוללים שיעורים להתמחות בקבוצות קטנות וכן תרגילי קריאה מודרכת בהן מעמיקים בטקסטים פילוסופיים. כמו כן, נערכים תרגולים במעבדת מחשבים בתחום הלוגיקה.


נושאי הלימוד


מגוון של נושאים נלמדים במהלך תכנית זו וביניהם התחומים הבאים:

 

 • פילוסופיה יוונית
 • מבני נתונים
 • מודלים חישוביים
 • תורת המוסר
 • פילוסופיה של המדע
 • מבנה מחשבים
 • הסתברות וסטטיסטיקה
 • מערכות הפעלה    
 • לוגיקה ופילוסופיה של השפה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת תל-אביב, הסטודנטים יכולים לשלב בין שלל תחומי לימוד במסגרת לימודים דו חוגיים, המאפשרים להכיר שני ענפי ידע קרובים או רחוקים זה מזה. בין היתר, ניתן ללמוד בתכנית כגון לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה, לימודי מדעי המחשב וסטטיסטיקה, לימודי מדעי המחשב ומדעי החיים עם התמחות ביו אינפורמטיקה, לימודי פילוסופיה וכלכלה, לימודי ביולוגיה וכימיה, לימודי ניהול וכלכלה, לימודי מדעי הרפואה ומדעי החיים, תכנית ללימודי מדעי המחשב המשולבת עם התכנית הרב תחומית במדעי הרוח ועוד שלל מסלולים. ניתן ללמוד גם בתכניות חד חוגיות או בשילובים רב תחומיים במסגרת התכניות לתואר ראשון.

 

תנאי קבלה


הקבלה ללימודים במסלול הדו חוגי נעשית על פי ציון התאמה, שמורכב משקלול של הציון בפסיכומטרי ובבגרויות, כאשר יש צורך לעמוד בדרישות שמציבים שני החוגים. במסגרת תנאי קבלה למדעי המחשב נבחן ציון התאמה מדעים מדויקים. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי ציון גבוה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות או 4 יחידות. בחינות סיווג במתמטיקה נערכות למי שאינם עומדים בתנאי זה. כדי לקבל את המידע העדכני ביותר בנוגע לתנאי הקבלה מומלץ לפנות למוסד הלימודים.


תעודה


תואר ראשון במדעי המחשב ופילוסופיה מוענק לסטודנטים שמשלימים את התכנית בהצלחה על ידי אוניברסיטת תל-אביב.למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי מחשבים

לימוד גוגל אדווארדס ממומן
אפי
1 תגובות
ניהול מערכות מידע משולב עם ניהול עסקים
עומר
1 תגובות
קורס פייסבוק הכרה ראשונית
רוני ישראל
1 תגובות
קבלה ללימודים במדעי המחשב בלי פסיכומטרי
גלעד שמעוני
1 תגובות
איפה יש קורס תכנות ורובוטיקה?
אילון מעיין
1 תגובות
ביקוש לבוגרי קורס אוטומציה QA
יניב
1 תגובות
קורס QA אוטומציה ומציאת עבודה
גיל
1 תגובות
קבלה למדעי המחשב אחרי סיעוד
עומר
1 תגובות
תעסוקה לבוגרי קורס QA ואוטומציה
יניב
1 תגובות
דרישות קבלה למדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה
נתנאל הסטלר
1 תגובות
עלות קורס share point
רותם אליהו
1 תגובות
האם ניהול פרויקטים זה קורס בפני עצמו או חלק מתואר?
רוית
1 תגובות
המלצה על קורס QA בSVCollege
אהרון
1 תגובות
היכן מתקיים קורס אקסל למתקדמים
ילנה
1 תגובות
האם אפשר להשתלב בהייטק אחרי גיל 30?
יניב
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון 443 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה 1,226 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון 584 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים