לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מדעי המחשב > תל אביב - מדעי המחשב ופילוסופיה

לימודי מדעי המחשב ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב


רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המחשב?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - מדעי המחשב ופילוסופיה.

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה מדעי המחשב
מדעי המחשב וניהול
כלכלה ומדעי המחשב
תואר משפטים ומדעי המחשב
מדעי המחשב ביואינפורמטיקה
מדעי המחשב ומתמטיקה
פסיכולוגיה ומדעי המחשב
מדעי המחשב ותעודת הוראה
הנדסת מחשבים
תואר שני מדעי המחשב
 
 
לימודי ערב - מדעי המחשב
הנדסת תוכנה
מקצועות ההנדסה
משכורות הייטק
אפיק מעבר - מדעי המחשב
מדעי המחשב בלי פסיכומטרי
תואר ראשון בלוחמת סייבר
בלשנות חישובית
תעודה במדעי המחשב
לימודי מדעי המחשב לדתיים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי מדעי המחשב ופילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב - דו חוגי


אני מחשב, משמע אני קיים


תרחישים בהם יכולותיהם של מחשבים עשויות לעלות על אלה של המוח האנושי כבר אינן נחשבות לתסריט מתוך סרט מדע בדיוני. למעשה, חוקרים רבים סבורים שתוך פחות מכמה עשורים, מחשבים כבר יחזיקו ביכולות חישוב גדולות ומתקדמות בהרבה מאלו שלנו. שינויים אלה מעלים שאלות טכנולוגיות מורכבות ולצידן גם דילמות אתיות ופילוסופיות, לגבי המשמעות של המרחק ההולך ומצטמצם בין אדם למכונה.


ענפי מדעי המחשב והפילוסופיה אולי נראים מרוחקים זה מזה, אך למעשה יש ביניהם הקשרים מרתקים. תחום הלוגיקה, למשל, שהתפתח עוד מימי יוון העתיקה, סייע בדרכו להתהוות של תחילת הדרך בחקר מדעי המחשב. גם תחומים כמו קבלת החלטות ואינטליגנציה מלאכותית יכולים להיבחן דרך נקודת מבט פילוסופית או טכנולוגית.


בעלי יכולות מתמטיות, סקרנות ושאיפה להעמיק בתיאוריות ודילמות מורכבות יכולים לשלב בין הטכנולוגיה להגות הפילוסופית בתכנית הדו חוגית ללימודי מדעי המחשב ופילוסופיה של אוניברסיטת תל-אביב. במסלול זה, שמחבר באופן ייחודי בין מדעי הרוח למדעים מדויקים, לומדים לימודי מדעי המחשב וכן לימודי פילוסופיה ורוכשים ידע משני העולמות. ידע משולב זה יכול לסייע לבוגרי הלימודים לפתוח אפשרויות מרתקות לקריירה. בחברות הייטק ותוכנה רבות מחפשים לא רק כישורי תכנות מתקדמים, אלא גם מיומנויות חשיבה והבנה ייחודיים. די להביט בפריצות דרך שנערכו לאורך השנים בחברות גדולות כגון אפל או גוגל כדי לראות כיצד חשיבה פילוסופית ויצירתית יכולה לשנות ולהשפיע על עולם המחשבים.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים עוסקים בסוגיות מגוונות בעולם המחשוב והתוכנה וכן בוחנים תיאוריות פילוסופיות מגוונות. לימודי מדעי המחשב מעניקים לסטודנטים הבנה של העקרונות שעומדים בבסיס תחום המחשבים וכן מעניקים להם כלים מתמטיים שדרושים להבנתו של עולם מורכב זה. הם לומדים לתכנן ולנתח אלגוריתמים ונחשפים לשפות תכנות מרכזיות תוך שהם דנים בהבדלים ביניהן. הם גם לומדים על העקרונות המרכזיים בפיתוח ובאימות של תוכנה. בהמשך נלמדות סוגיות מתקדמות בענפים כגון תקשורת מחשבים, מסדי נתונים, למידה חישובית ואבטחת מידע.


לימודי פילוסופיה מעניקים לסטודנטים הבנה מעמיקה במסורת הפילוסופית ומאפשרים להם להבין את כיצד שינויים תרבותיים, מדעיים ופוליטיים משפיעים על התפתחותה. הם רוכשים מושגי יסוד בפילוסופיה ובתולדותיה ורוכשים מיומנויות לניתוח של טקסטים פילוסופיים ולכתיבתם. הם מתוודעים לענפים רבים ושונים של הפילוסופיה, לרבות פילוסופיה חדשה ומסורתית, פילוסופיה של שפה ושל דת, לוגיקה, מטאפיזיקה ותורת ההכרה, אסתטיקה, תורת המוסר ועוד שלל תיאוריות וזרמים פילוסופיים.


מתכונת הלימוד


היקף הלימודים הוא כשלוש שנים. במסגרת התכנית הדו חוגית, הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים וסמינרים של שני החוגים - של החוג לפילוסופיה ושל החוג למדעי המחשב. במסגרת לימודי מדעי המחשב מתקיימות גם סדנאות בתכנות, שבהן מתנסים בפרויקטים בתוכנה שחלקם גם משלבים גורמים מן התעשייה. לימודי הפילוסופיה כוללים שיעורים להתמחות בקבוצות קטנות וכן תרגילי קריאה מודרכת בהן מעמיקים בטקסטים פילוסופיים. כמו כן, נערכים תרגולים במעבדת מחשבים בתחום הלוגיקה.


נושאי הלימוד


מגוון של נושאים נלמדים במהלך תכנית זו וביניהם התחומים הבאים:

 

  • פילוסופיה יוונית
  • מבני נתונים
  • מודלים חישוביים
  • תורת המוסר
  • פילוסופיה של המדע
  • מבנה מחשבים
  • הסתברות וסטטיסטיקה
  • מערכות הפעלה    
  • לוגיקה ופילוסופיה של השפה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת תל-אביב, הסטודנטים יכולים לשלב בין שלל תחומי לימוד במסגרת לימודים דו חוגיים, המאפשרים להכיר שני ענפי ידע קרובים או רחוקים זה מזה. בין היתר, ניתן ללמוד בתכנית כגון לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה, לימודי מדעי המחשב וסטטיסטיקה, לימודי מדעי המחשב ומדעי החיים עם התמחות ביו אינפורמטיקה, לימודי פילוסופיה וכלכלה, לימודי ביולוגיה וכימיה, לימודי ניהול וכלכלה, לימודי מדעי הרפואה ומדעי החיים, תכנית ללימודי מדעי המחשב המשולבת עם התכנית הרב תחומית במדעי הרוח ועוד שלל מסלולים. ניתן ללמוד גם בתכניות חד חוגיות או בשילובים רב תחומיים במסגרת התכניות לתואר ראשון.

 

תנאי קבלה


הקבלה ללימודים במסלול הדו חוגי נעשית על פי ציון התאמה, שמורכב משקלול של הציון בפסיכומטרי ובבגרויות, כאשר יש צורך לעמוד בדרישות שמציבים שני החוגים. במסגרת תנאי קבלה למדעי המחשב נבחן ציון התאמה מדעים מדויקים. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי ציון גבוה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות או 4 יחידות. בחינות סיווג במתמטיקה נערכות למי שאינם עומדים בתנאי זה. כדי לקבל את המידע העדכני ביותר בנוגע לתנאי הקבלה מומלץ לפנות למוסד הלימודים.


תעודה


תואר ראשון במדעי המחשב ופילוסופיה מוענק לסטודנטים שמשלימים את התכנית בהצלחה על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

 
המסלולים המבוקשים
תואר ראשון לתלמידי תיכון - תואר ראשון בכיתה ט
מכללות במרכז הארץ - חוות דעת של סטודנטים
לימודים אקדמיים בצפון - איפה הכי כדאי ללמוד?
לימודי מדעי המחשב באזור השרון
לימודי מדעי המחשב באזור ירושלים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למדעי המחשב
אוניברסיטת חיפה - מדעי המחשב
מדעי המחשב - אשקלון
הנדסת מחשבים - המרכז האקדמי רופין
המרכז הבינתחומי - מדעי המחשב
מדעי המחשב - האקדמית נתניה
עוד מוסדות לימוד
 
מוסדות לימוד מדעי המחשב
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס פיתוח מעל סיילס-פורס (לפני 2 ימים, 6 שעות, 30 דקות)
לימודי מדעי המחשב ופסיכולוגיה בבן גוריון (לפני 6 ימים, 8 שעות, 1 דקות)
קורס מנהל רשת תקשורת ושרתי לינוקס (לפני 9 ימים, 9 שעות, 42 דקות)
סכם נדרש למדעי המחשב ופסיכולוגיה בבן גוריון (לפני 9 ימים, 9 שעות, 59 דקות)
קורס אקסל לאנשי כספים (לפני 9 ימים, 10 שעות, 10 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD