קורס ניהול מערכות משרד במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

המכללה האקדמית ספיר

קורס מנהלי משרד כלליים במרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

 

המסלול אינו פעיל


מן המסד ועד לטפחות במשרד


בכל משרד או לשכה, מארגון תעשייתי ועד לסטארט אפ טכנולוגי, יש תפקיד חשוב ומרכזי למנהלי ולמנהלות המשרד. במסגרת תפקידם, הם מנווטים מנעד רחב של פעולות ופניות אל המנהלים ובעלי התפקידים בעסק. הם דואגים לפן התפעולי והלוגיסטי כגון תיאום של פגישות עסקיות ומיון של המידע העסקי יקר הערך וכן אחראיים על תיק וקטלוג של המידע החיוני לתפעול החברה, ולשמירה עליו באופן יעיל ואיכותי. כמו כן, הם אמונים על הפקה ועריכה של התכתובות הפנים משרדיות והתכתובת החוץ משרדית, אשר משמשת ליצירת קשרים עם עמיתים או עם לקוחות פוטנציאליים. אחריות רבה מוטלת על כתפיהם של מנהלי המשרד, ואחריות זו רק הולכת וגדלה לאור התפתחויות טכנולוגיות שעוברות על העולם העסקי.


קורס מנהלי משרד כלליים אשר נערך במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר בא להקנות ידע מקצועי וכלים פרקטיים לניהול של המשרד המודרני על כלל ההיבטים שמרכיבים אותו. המשתתפים בקורס לומדים לתפעל ולנהל טכנולוגיות חדשניות ולשלב אותן בארגונים ובעסקים במטרה לייעל את התפוקה ואת ההתנהלות השוטפת. המיומנויות הנרכשות במהלך הקורס יכולות לסייע לבוגריו להשתלב בקריירה מבוקשת בתחום המזכירות ובענף המינהל או לחלופין לעזור למי שעובדים בפועל בענפי המזכירות לקדם עצמם מבחינה מקצועית.


תכנית הלימודים


בתחילתו של הקורס המשתתפים מתוודעים לעקרונות יסוד בתחומים חשובים למנהלי משרד, כגון חשבונאות, יחסי ציבור, יחסי אנוש ותקשורת בין אישית. לאחר מכן, הם מכירים את מערכות המשרד השונות ואת התמורות הטכנולוגיות שעומדות על המשרד בעידן הדיגיטלי והאופן בו אלה משפיעות על עובדים בתחום המינהלה. לאחר מכן, הם משכללים את הכישורים שבידיהם בשימוש ביישומים ממוחשבים רבים ושונים. כך הם לומדים ליצור מצגות עסקיות בפאוור פוינט, לנהל תכתובות עסקיות בתוכנת וורד, לבצע חישובים ועיבוד מידע ולנהל יומנים ומשימות משרדיות חשובות. נוסף על כך, נלמדים עקרונות השימוש במערכת ERP והיתרונות שהיא מקנה לניהול התקין והשוטף של המשרד.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 130 שעות אקדמיות. הוא מורכב מ - 33 מפגשים שנערכים פעמיים במהלך השבוע, בשעות אחר הצהריים והערבים. במהלך השיעורים, המשתתפים לוקחים חלק בתרגולים ובסדנאות לשיפור של מיומנויות עבודה וניהול משרד מקצועיות וכן הם מתנסים בעבודה יישומית על תוכנות ויישומים ממוחשבים שמהווים חלק חשוב בכל משרד.


נושאי הלימוד


מבין מגוון הסוגיות הנלמדות במסגרת הקורס המשתתפים עוסקים גם בנושאים הבאים:

 

 • הכרת יישומי מחשב
 • עיבוד מידע וחישובים
 • ניהול משימות ויומנים
 • שיפור מיומנויות עבודה
 • יישומי וורד ופאוור פוינט
 • יצירת מסמכים ותכתובות
 • שימוש במיקרוסופט אאוטלוק
 • העבודה המשרדית בעידן הדיגיטלי    
 • יצירת מצגות
 • מערכת ERP
 • תורת המינהל
 • מערכות המשרד
 • שימוש באינטרנט
 • מושגים בחשבונאות
 • יחסי ציבור ותקשורת    
 • ועוד


סגל הוראה


את הקורס מנחה מורה מוסמכת בוגרת מכללה טכנולוגית בתחום התעשייה והניהול וההוראה הטכנית, אשר מנוסה בהכשרת מורים למקצועות המינהל והטכנולוגיה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית ספיר מפעילה מרכז ללימודי חוץ, שבו ניתן לקחת חלק בשלל קורסים ותכניות לימודי תעודה בענפים שיש להם ביקוש רב במשק הישראלי. בין התחומים הללו ניתן למצוא קורסי ניהול, קורסים בחשבונאות, קורסים בטיפול, קורסים בעיצוב, קורסים בתחום הפיתוח החקלאי, קורסים בחינוך, קורסים בייעוץ והנחייה ונושאים נוספים.


בין היתר, ניתן ללמוד בקורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, קורס חשב שכר בכיר, קורס הנהלת חשבונות סוג 3, קורס יועצי מס, קורס להכשרת דירקטורים, קורס ניהול עסקי ויזמות, קורס שיווק במדיה דיגיטלית, קורס מסחר באמזון, קורס ניהול ופיתוח קהילתי, קורס ניהול השיווק וקידום מכירות וקורסים רבים נוספים. מסלולי הלימוד השונים מתאימים הם לעובדים שמעוניינים להשתלב בענפים מבוקשים ולמעוניינים לעבור הסבה מקצועית והן לעובדים שמחפשים לשכלל את הידע שלהם בתחום נתון ומבקשים לרכוש את הידע והכישורים לקידום הקריירה.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. כמו כן, הם צריכים לעבור מבחן מיון בשפה העברית. מתאימים מוזמנים גם לראיון בפני וועדת קבלה לצורך בדיקת מידת ההתאמה לתכנית זו.


תעודה


משתתפים אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות התכנית יכולים לקבל תעודות גמר מטעם משרד הכלכלה. הם זכאים לתעודת גמר "מנהל משרד כללי" ולתעודת מקצוע מזכירות סוג 1 בהמרה. כדי לזכות בדיפלומות הללו יש צורך לעבור מבחנים עיוניים ומעשיים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
1 תגובות
מועדים ותהליך הרשמה לקורס CCNA
קובי מארי
ללא תגובה
קורס חשמלאי מוסמך
רפאל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp