רוצה פרטים על לימודי תכשיטנות בירושלים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי צורפות ועיצוב תכשיטים בירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי תכשיטנות בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תכשיטנות ועיצוב תכשיטים בירושלים - לתואר ולתעודה

 

תכשיטים הם הרבה יותר מעוד אביזר אופנה. הם אמנם מעטרים את ההופעה ומחמיאים לפריטי הלבוש, אך הם גם נושאים איתם מטען רגשי והיסטורי שלם שמוסיף להם עומק וממד מיוחד. לא בכדי עוברים תכשיטים מאם לביתה, מדור לדור, למשך עשרות ואפילו מאות שנים. עם הגלגולים הרבים שהם עוברים, התכשיטים מקבלים הקשר מיוחד למי שעונדים אותם מה שהופך כל פריט לייחודי וחד פעמי.


אומנות עיצוב התכשיטים היא מלאכה מורכבת. היא כוללת שלבים רבים ומצריכה היכרות עם חומרי גלם ושיטות עבודה. התחום גם מחבר בין המסורתי לחדשני ובין הייצור הפיזי לתכנון הממוחשב, בעקבות פיתוחים של יישומים דיגיטליים לתכנון התכשיטים ואף לייצורם בפועל. היום, סטודיו לעיצוב תכשיטים משלב את שני העולמות כדי להביא אל הלקוח טבעות, שרשראות, צמידים, עגילים ותליונים שמותאמים בדיוק לצורכיהם.


המתגוררים בעיר ירושלים והמעוניינים ללמוד באזור, שברצונם לרכוש ידע וכלים מקצועיים בעולם הצורפות, יכולים ללמוד בתכניות לימודי עיצוב תכשיטים רבות ומגוונות אשר מתקיימות בעיר. באפשרותם לבחור בין לימודי צורפות לתואר ראשון שמתקיימים במסלול אקדמי אינטנסיבי של כארבע שנים, לבין מסלולי לימודי תעודה בעיצוב תכשיטים, אשר מציעים לקבל הכשרה פרקטית בזמן קצר יותר, לרוב של מספר חודשים עד שנה. בשני המסלולים ניתן לרכוש את המיומנויות הנדרשות לעיצוב של תכשיטים מקוריים וייחודיים ולפיתוח של קולקציות מרשימות. במסגרת התואר בצורפות ניתן לרכוש גם ידע תיאורטי על תולדות העיצוב, על התפישות העומדות מאחורי תהליך העיצוב וכן להכיר זרמים נוספים בעולם האמנות שיכולים לסייע לקבל השראה כמעצבי תכשיטים.


לימודי עיצוב תכשיטים שמים דגש על הפן הפרקטי של עבודת המעצבים. לכן, הקורסים ותכניות הלימודים כוללים מגוון של תרגולים ועבודה רבה בסטודיו. המשתתפים לרוב מפתחים מספר פריטים במהלך ההכשרה ולקראת סיומה עורכים פרויקט מקיף יותר בו הם יוצרים קולקציה על כל שלביה, מהתכנון המוקדם והרישום ועד לקבלת מוצר מוגמר. תיק העבודות שהם צוברים יכולים לסייע להם רבות ביציאתם לשוק העבודה ולפיתוח של קריירה עצמאית. תחום הצורפות פורח בעיר ירושלים, בוגרי התכניות השונות יכולים להשתלב במסגרת סטודיו או חנות לתכשיטים וכן הם יכולים להציג את התוצרת שלהם במסגרת סטודיו עצמאי שבאפשרותם להקים. עולם הצורפות הוא מגוון מאוד וכך בעלי סגנון ייחודי יכולים לבלוט בו מול המתחרים ולפתח קריירה מספקת ויצירתית במיוחד.

 


מוסדות הלימוד


תואר ראשון


בירושלים פועלות תכניות לתואר ראשון בתכשיטנות, שמציעות לשלב בין הקנייה של ידע אקדמי מעמיק לבין חשיפה פרקטית לתהליכי עבודה בסטודיו לעיצוב תכשיטים. תואר ראשון בצורפות הוא הזדמנות לפתח את האמירה האישית כמעצבים, להכיר סגנונות וטכניקות מן הארץ והעולם ולהתנסות באופן מעשי וקרוב עם אבני הבניין של עולם התכשיטנות.


בצלאל אקדמיה לעיצוב ולאמנות


בבצלאל ניתן ללמוד לתואר ראשון בצורפות, במסגרת המחלקה הרב תחומית לצורפות ולאופנה. מחלקה זו מאפשרת לסטודנטים לפתח ראייה רב תחומית של עולם העיצוב ובמהלך הלימודים יש צורך לבחור בין התמחות בצורפות או התמחות באופנה. קיימת גם תת התמחות בתחום עיצוב האביזרים והאקססוריז. הקורסים הנלמדים במהלך התכנית מאפשרים לרכוש מגוון של מיומנויות מקצועיות בעיצוב התכשיטים וגם לפתח סגנון ייחודי כיוצרים. נלמדים גם נושאים ייחודיים כמו עיצוב תכשיטים מטקסטיל, עיצוב משקפיים בתלת ממד ועיצוב נעליים ותיקים. הלימודים גם חושפים לתיאוריות באמנות ובעיצוב, לתולדות האמנות ולהיסטוריה של תחום הצורפות.


הלימודים נפרשים על פני ארבע שנים. במהלך כל שנות הלימוד, הסטודנטים משלבים בין לימוד עיוני של תחום הצורפות והעיצוב לבין התנסות מעשית במסגרת סדנאות ועבודה בסטודיו. כך הם מכירים מקרוב טכניקות עבודה, חומרי גלם וציוד מקצועי. בשנה השלישית עורכים פרויקט בבחירה אישית, ובשנת הלימודים האחרונה מבצעים פרויקט גמר. הפרויקט מתקיים בליווי של מנחה והוא כולל תכנון וביצוע של כלל שלבי עיצוב התכשיט.


מוסד הלימוד מציע תכניות לימודים שונות לתואר ראשון בתחומי האמנות והעיצוב. כך ניתן ללומד בתואר ראשון בצילום, בתואר ראשון בעיצוב קרמי ועיצוב בזכוכית, תואר ראשון באמנויות המסך, תואר ראשון בעיצוב תעשייתי, תואר ראשון בארכיטקטורה, תואר ראשון בהיסטוריה ותיאוריה של האמנות ותואר ראשון בתקשורת חזותית. ניתן להמשיך גם לתואר שני במגוון ענפי אמנות ועיצוב, שמאפשרים לפתח את הכישורים המחקריים ולהעמיק את האמירה האישית כיוצרים.

 


קורס צורפות לתעודה


קורסים בצורפות ובתכשיטנות מציעים לקבל הכשרה פרקטית בעולם עיצוב התכשיטים. חלקם גם מציעים להכיר תוכנות עיצוב תכשיטים ממוחשב שחשובות בארגז הכלים של הצורפים, כגון תוכנת ריינו. חלק מן הקורסים מתאימים לצורפים מתחילים ולמי שמעוניינים להשתלב לראשונה בענף, בעוד אחרים מיועדים בעיקר לצורפים מנוסים יותר שמחפשים לשכלל ולהרחיב את סל המיומנויות המקצועי שברשותם.


סטודיו לצורפות עדי גרינשטיין


הסטודיו מפעיל בית ספר לצורפות, בו ניתן ללמוד בקורס תכשיטנות וכן בקורס ריינו, ללימוד התוכנה להדמיית תכשיטים בתלת ממד. קורס התכשיטנות של הסטודיו מעניק לתלמידיו ידע בעיצוב ובתכנן של תכשיטים משלל חומרי גלם כגון כסף, זהב, פליז ושילובי אבני חן. במסגרתו נלמדות טכניקות הלחמה, ריקוע, עיצוב מודלים, שיבוץ אבני חן ועבודה עם מתכות שונות באופן מקצועי ויצירתי. כמו כן, המשתתפים לומדים כיצד לפתח רעיונות לקולקציות דרך חשיבה מקורית והם שמים דגש על אפשרויות בהן אפשר להוציא רעיון אל הפועל באופן מעניין ומורכב. הקורס כולל עבודה מעשית בקבוצות קטנות להטמעת החומר הנלמד.


קורס ריינו של הסטודיו נפרש על פני כ - 14 מפגשים חד שבועיים. המפגשים נערכים בקבוצות קטנות יחסית של עד 8 תלמידים, במטרה לאפשר לכלל המשתתפים לקבל סיוע והדרכה אישית מן המרצים ולתרום לפיתוח האישי שלהם כתכשיטנים. במהלך הקורס לומדים על תהליכי העבודה על תוכנת ריינו, לרבות הגדרת עובי של חומרים בהתאם לתכשיטים, אפשרויות לביצוע של יציקות, שיבוצי אבנים בתכשיטים ומיומנויות נוספות שחשובות לתכשיטנים בתעשייה של היום.


בית ספר לצורפות אמיתי קו


בית הספר מופעל על ידי תכשיטן ומעצב מנוסה, הוא מציע קורס צורפות שבא לסייע לתלמידים להשתלב באופן מקצועי בתחום. תכנית זו יכולה להתאים גם למי שמעוניינים ללמוד את תחום הצורפות במסגרת בתי ספר אקדמיים לעיצוב, כתואר ראשון והוא מספק את הידע הראשוני כדי להתוודע לתחום ולפתח את הכישרון האישי. לאורך ההכשרה המשתתפים מכירים טכניקות בסיסיות בעיצוב תכשיטים ומתנסים בפועל בעבודה עם כלים מקצועיים לייצור תכשיטים מסוגים שונים. בבית הספר ניתן ללמוד בקורס ברמת מתחילים או בקורס ברמת מתקדמים. הקורס למתחילים חושף לכלי העבודה של צורפים ולכלים לסימון ולמדידה וכן לסוגי המתכות עימן ניתן לעבוד. כמו כן, המשתתפים מכירים טכניקות שיוף, ניסור וגימור התכשיטים וכן שיטות לביצוע הלחמות וחיבורים חמים וקרים. במסגרת הקורס למתקדמים, נלמדים תהליכים לעבודה עם קפיצים, שיבוצים, הברגות ומנגנונים מורכבים נוספים שיכולים לסייע לצורפים לפתח את הטכניקה ולשכלל את מגוון התכשיטים שהם יוצרים. הקורסים מתקיימים לרוב בשעות הבוקר, אחת לשבוע. הם כוללים עבודה מעשית מרובה בקבוצות קטנות במטרה להכיר למשתתפים את הטכניקות שנלמדות וכן בצורה המאפשרת להם לבנות תיק עבודות מגוון שמייצג את הסגנון הייחודי שלהם.

  

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי תכשיטנות בירושלים?

רוצה לדעת יותר על לימודי תכשיטנות בירושלים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי עיצוב

התקבלו 815 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp