תואר ראשון בתקשורת ובלשנות באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר בתקשורת ובלשנות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתקשורת ובלשנות באוניברסיטת תל-אביב - דו חוגי


ממילה למסר


השפה היא חלק בלתי נפרד מחיינו כבר מגיל לידה. המילים והמשפטים הם הדרך בה אנו מתקשרים עם העולם שסביבנו, מביעים את עצמנו ומשיגים מטרות. השפה משמשת גם אבן יסוד של תעשיית המדיה, הן הכתובה והן הדיגיטלית. חוקרים שבוחנים את נקודות ההשקה שבין המדיה לשפה בוחנים את האופן בו השפה באה לידי ביטוי במדיה וכן את הדרכים שכלי התקשורת מעצבים את השפה, תורמים להתפתחותה ומביאים לשינויים חברתיים באמצעותה.


מי שחיים את תחומי השפה והמילים ומתעניינים גם באופן שבו מסרים עוברים במדיה, יכולים להכיר את שני העולמות במסגרת תכנית התואר הראשון בתקשורת ובבלשנות של אוניברסיטת תל-אביב. זוהי תכנית לימודים דו חוגית שבה משלבים בין תואר ראשון בתקשורת לבין לימודי בלשנות. הלימודים מקנים לבוגרים ידע וכלים שאותם הם יכולים ליישם הן בפלטפורמות מדיה דיגיטליות וכתובות והן בתחומים כגון שיווק, פרסום ועריכה לשונית. תחום הבלשנות מהווה היום מוקד עניין גם בתעשיות המחשוב וההייטק, בתחומי מנועי החיפוש ועיבוד השפה הטבעית, וכך הבוגרים יכולים גם להשתלב בזירת האינטרנט הדינמית בתפקידים שונים.


תכנית הלימודים


הלימודים בתכנית זו מאפשרים לסטודנטים להעמיק הן בתהליכים ותיאוריות בזירת המדיה והן בתהליכים לשוניים ובשימוש בשפה. דרך השילוב בין שני הענפים הם יכולים לדון בהקשרים בין שפה למדיה ולבחון את ההשפעות שיש למדיה על השימוש בשפה ובתחביר.


תואר ראשון בתקשורת מעניק לסטודנטים כלים להשתלבות בזירת המדיה החדשה, הם לומדים לנתח תופעות מדיה מגוונות בהקשרים פסיכולוגיים, חברתיים, פוליטיים, טכנולוגיים וכלכליים וכן הם בוחנים מגמות עתידיות בזירת התקשורת. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות תקשורתיות כגון כישורי שכנוע, כלים להפקת חדשות בזירה הדיגיטלית וכישורים לניהול מידע בסביבה משתנה. במהלך הלימודים דנים בתהליכים ותמורות בתרבות הרשת ושמים דגש על כוחה של התקשורת בעידן הדיגיטלי. הם לומדים לנהל מידע ומנתחים תכנים בעיתונות, בתחום הפרסום ובעולם השיווק ואת ההשלכות החברתיות והתרבותיות שלהם.


לימודי בלשנות חושפים את הסטודנטים לתיאוריות שבאות להסביר ולנתח תופעות לשונות. הסטודנטים מתייחסים לעקרונות הרכישה והשימוש בשפות טבעיות ובוחנים את ההבדלים בין השימוש בשפה אצל ילדים ואצל מבוגרים וכך נחשפים למכלול הצדדים של השפה האנושית. תחילה הם סוקרים את יסודות השפה, את הפקת הצלילים, את תחום הפונולוגיה, את מבנה המילים ואת מבנה המשפטים. לאחר מכן הם מתמקדים בהשפעות של גורמים חוץ לשוניים על תקשורת לשונית. הם לומדים כיצד ילדים רוכשים שפות ומתוודעים לשיטות למחקר אמפירי בתחום הבלשנות הניסויית. כמו כן, הם לומדים על מודלים חישוביים לבנה של שפות טבעיות וכן בוחנים את הבסיס המוחי של יכולות בלשניות.

 


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים הדו חוגיים הוא כשלוש שנים. הסטודנטים משתתפים בקורסים של שני חוגי הלימוד, בסמינרים ובשיעורי בחירה מגוונים. במסגרת התואר בתקשורת, הם גם לוקחים חלק בסדנאות יישומיות שבהן הם מתנסים בפלטפורמות מדיה שונות, כגון פרסום, שיווק דיגיטלי, עיתונות דיגיטלית, אסטרטגיה תקשורתית, מיתוג באינטרנט ויחסי ציבור.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במסגרת התכנית אפשר למנות את התחומים הבאים:

 

 • התפתחות דו לשוניות
 • תחביר בן זמננו
 • יסודות בחברת הרשת
 • תקשורת חזותית
 • סטטיסטיקה וניתוח נתונים
 • ניתוח שיח בזירה הציבורית
 • סמנטיקה פורמלית
 • הצלחה תקשורתית בעידן הדיגיטלי
 • דמיון מבני ותפיסתי    
 • גישות פסיכו בלשניות לרכישת שפה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


באוניברסיטת תל-אביב ניתן ללמוד בתכניות אקדמיות בשלל תחומים, במסגרת התפישה הרב תחומית שלה, מציעה האוניברסיטה תכניות לימודים דו חוגיות. חלקן משלבות בין תחומים שנחשבים קרובים זה לזה ואחרות מאפשרות ללמוד שני תחומים שנחשבים "מרוחקים", משדות ידע שונים.


בין התכניות הדו חוגיות שמתקיימות באוניברסיטה אפשר למנות לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה, לימודי תקשורת וסוציולוגיה לתואר ראשון, לימודי קולנוע וספרות, לימודים קלאסיים ואמנות, לימודי חשבונאות ומשפטים, לימודי ביולוגיה ובלשנות בדגש מדעי המוח, לימודי פילוסופיה ומדעי המחשב ועוד מגוון של שילובים דו חוגיים. בחוגים רבים פועלות תכניות לתואר שני ולתואר שלישי שבהם אפשר לפתח את המיומנויות המחקריות.


תנאי קבלה


מאחר ומדובר בתכנית לימודים דו חוגית, המועמדים נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה של שני החוגים, הן של החוג לבלשנות והן של החוג לתקשורת. הקבלה מתבססת על שקלול בין הציון הממוצע בתעודת הבגרות לבין הציון בפסיכומטרי, כאשר במקרים מסוימים המועמדים יכולים להתקבל על סמך ציוני הבגרות בלבד, ללא פסיכומטרי. כדי לקבל את המידע המדויק לגבי תנאי הקבלה ללימודים מומלץ לפנות הישר למוסד הלימוד.


תעודה


תואר ראשון BA בתקשורת ובבלשנות ניתן לבוגרים שעומדים בכל התנאים בתכנית בהצלחה, מטעם אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום לימודי תקשורת
לימודי דו חוגי תקשורת שנה ב
אזל גדיר
1 תגובות
קריירה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת בלי ניסיון
נוי עמית
1 תגובות
לימודי דוברות ויחסי ציבור
שגיא
1 תגובות
תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
2 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp