לימודי סוציולוגיה וניהול באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי ניהול?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - סוציולוגיה וניהול.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

לימודי סוציולוגיה וניהול באוניברסיטת תל-אביב - דו חוגי


ניהול חברתי


מה בין גיוון חברתי לניהול איכותי? למנהלים יש שלל סוגיות שלהן הם נדרשים, מקבלת החלטות פיננסיות ותפעוליות ועד לניהול של משאבי האנוש והתשתית הטכנולוגית של הארגון. בחברות רב תרבותיות כמו החברה הישראלית, אשר מורכבת ממגוון של קבוצות ומגזרים, עולים שיקולים נוספים על סדר היום עבור המנהלים. הם נדרשים להפגין רגישות לצורכים של אוכלוסיות שונות, הן בקרב צוותי העובדים והן בקרב ציבור הלקוחות. נוסף על כך, ידע באבני היסוד של החברה יכול לסייע למנהלים ולבכירים לנתח באופן יעיל יותר דפוסי התנהגות של צרכנים ושותפים פוטנציאליים ולבנות אסטרטגיה שמותאמת לסביבה הארגונית.


מי שרוצים לבחון לעומק את הקשר שבין מנהיגות ארגונית לשינויים חברתיים יכולים ללמוד בתכנית הדו חוגית ללימודי סוציולוגיה וניהול של אוניברסיטת-תל אביב. מסלול דו חוגי זה מציע לסטודנטים לרכוש במקביל ידע ניהולי מקיף והבנה של תהליכים חברתיים, ארגוניים ותרבותיים בארץ ובעולם. התכנית מעניקה לתלמידיה כלים שפותחים בפניהם דלתות לשלל אפשרויות תעסוקה. הם יכולים להשתלב בחברות וארגונים, לפתח סטארט אפים, לפעול במסגרות מוסדות וגופים פיננסיים ואף בחברות הייטק וטכנולוגיה. כמו כן, הכלים המחקריים בסוציולוגיה שניתנים לסטודנטים יכולים לסייע להם גם להמשיך לתארים מתקדמים ולפנות לקריירה מחקרית באקדמיה בתחום החברה והתרבות.


תכנית הלימודים


לימודי ניהול לתואר ראשון מעניקים לסטודנטים ידע וכלים יישומיים שרלבנטיים לשוק של היום. הסטודנטים לומדים על שינויים שמתחוללים בחברה ובמשק ובוחנים סוגיות פיננסיות, חברתיות, תרבותיות וחוקיות של שגרתם של מנהלים. הם יכולים ללמוד בהקבצים שונים, כגון הקבץ חשדנות ויזמות בו מפתחים חשיבה יזמית כמותית בתחומים כגון פינטק וביוטק; הקבץ ביג דאטה בו מעמיקים בתחום נתוני העתק ולומדים על קבלת החלטות, פיתוח קהלי ידע, שיווק וחיזוי התנהגות של צרכנים; הקבץ ניהול פיננסי ושוק ההון בו רוכשים כלים להובלת חברות פיננסיות וחברות ביטוח; והקבץ חדשנות בשיווק שבו לומדים על תהליכי שיווק בכל הרבדים בארגונים, מפיתוח מוצרים ועד להתנהלות מול לקוחות בשיווק של מוצרים, שירותים ומסרים.


במהלך לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, הסטודנטים חוקרים תהליכים חברתיים ותרבותיים ועוסקים בענפים כגון חברה ומשפט, סוציולוגיה של תרבות, סוציולוגיה פוליטית וסוציולוגיה של המגדר. הם מקבלים כלים לחקר סוגיות חברתיות ומתוודעים לתיאוריות קלסיות ובנות זמננו ממדעי החברה השונים, דרכן אפשר לנתח באופן מעמיק חברות שונות, בדגש על החברה הישראלית.


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני כשלוש שנים. הסטודנטים בתכנית לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה עיוניים של שני חוגי הלימוד וגם משתתפים בסדנאות ותרגילים מעשיים שבאים לסייע להם לתרגל את החומר הנלמד. הם גם מבצעים סמינריונים בכל אחד מן החוגים. במסגרת התואר בניהול, בשנה השנייה הסטודנטים יכולים לבחור הקבץ ובו להתמקד דרך קורסים וסדנאות בהיבטים מסוימים של עולם הניהול.


נושאי הלימוד


בתכנית הדו חוגית לומדים מגוון רחב של תחומים ובהם גם הנושאים הבאים:

 

 • היסטוריה של עובדים
 • כלכלת עסקים
 • יסודות במערכות מידע
 • ארגונים וחברה
 • התנהגות ארגונית
 • תיאוריות סוציולוגיות קלסיות
 • ניהול יזמות וחדשנות    
 • אסטרטגיה ויחסים בין לאומיים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


כדי לאפשר לסטודנטים לפתח ראייה רב תחומית ולהכיר שלל ענפי ידע, אוניברסיטת תל-אביב מאפשרת ללמוד בשילובים מגוונים לתואר דו חוגי. בין השילובים הדו חוגיים שאפשר ללמוד בהם אפשר למנות לימודי ניהול וכלכלה, לימודי ניהול ואמנויות, לימודי סוציולוגיה ותקשורת לתואר ראשון, לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה, לימודי חשבונאות ומשפטים, לימודי כלכלה ופילוסופיה ועוד שלל שילובים, חלקם בתחומי דעת קרובים ואחרים בתחומים שנחשבים "רחוקים" האחד מהשני. האוניברסיטה מפעילה עוד מגוון של תכניות לימודים בפקולטות השונות שלה, בתחומים כגון מדעי הרוח, מדעים מדויקים, מדעי החיים, רפואה ואמנויות. בפקולטות ניתן להמשיך גם למסלולים לתארים מתקדמים.


תנאי קבלה


מאחר ומדובר במסלול לימודים דו חוגי, על המעומדים לעמוד בדרישות הקבלה של שני מסלולי הלימודים, הן של החוג לסוציולוגיה והן של החוג לניהול. הקבלה מתבצעת על ידי שקלול של הציון בפסיכומטרי וממוצע הבגרות, ציון שנקרא ציון התאמה. כמו כן, כדי להתקבל לתואר בניהול יש צורך בציון בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד לפחות, כמו כן האוניברסיטה שמה דגש על הציון בפרקים הכמותיים של הפסיכומטרי. כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימודים.


תעודה


תואר ראשון B.A. מוענק לסטודנטים אשר עומדים בכל הדרישות בתכנית בהצלחה, על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי מנהל עסקים

מה מיוחד בתכנית יהלום?
אדוה ביטון
ללא תגובה
באיזה גופים ניתן להשתלב עם תואר בניהול מערכות בריאות?
ליה
1 תגובות
תואר שני יום בשבוע במנהל עסקים או תעו"נ
שי
1 תגובות
איך אפשר להתקבל למנהל עסקים
מעיין מדיוני
1 תגובות
מסלול ערב מקוצר להנדסאים
חן
1 תגובות
הבדל בין הנדסת תעשייה וניהול למנהל עסקים?
דביר
1 תגובות
שעות המבחנים ללומדים בלימודי ערב
אלי
1 תגובות
עבודה בתואר ראשון ניהול מערכות בריאות
Lialy Yaseen
1 תגובות
קבלה בלי פסיכומטרי לניהול מערכות בריאות
ג׳וליית נזאל
1 תגובות
תנאי קבלה לניהול מערכות בריאות
נארימאן
1 תגובות
אפשר להירשם רק לחלק הכמותי במבחן GMAT?
הדר
1 תגובות
ייעוץ ארגוני - ביקוש בשוק ותנאי קבלה
ענת
1 תגובות
מנהל עסקים למנהלים לתואר שני
יצחק נוסל
2 תגובות
מנהל עסקים לעולה חדש באנגלית
יוסי
1 תגובות
לימודי ניהול מלכרים לבוגרת משפטים
אמירה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון 443 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב 684 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה 438 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים