לימודי רנטגנאות ודימות בבית הספר לרנטגנאות שיבא תל השומר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מקצועות פרא רפואיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שיבא תל השומר - לימודי רנטגנאות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי רנטגנאות ודימות לתואר ראשון בבית הספר לרנטגנאות והדמיה רפואית בשיבא תל השומר


נקודת המפגש של טכנולוגיה ורפואה


תחום הרנטגן והדימות הוא בעל חשיבות רבה מאוד לעולם הרפואי והוא מהווה חוליה חשובה בהתנהלות השוטפת של כל בית חולים או מרכז רפואי. לרנטגנאים יש מגוון של תחומי אחריות, הם מבצעים צילומים במכוני הדימות ובמחלקות אשפוז של בתי חולים, מסייעים לרופאים בבדיקות רנטגן או בבדיקות פולשניות המשלבות ציוד דימות, עורכים בדיקות דימות מתקדמות כגון CT או MRI וכן מפתחים מכשור מתקדם עבור התעשייה.


לאורך השנים, התחום עובר שכלולים והתפתחויות משמעותיות. ציוד טכנולוגי חדשני משולב במחלקות, גישות חדשות לטיפול מופעלות על ידי הצוותים וכן מחקרים פורצי דרך משנים את פניו של עולם הרפואה ומגלים היבטים מתקדמים באופן ההתמודדות עם מחלות ומצבים רפואיים שונים.


מי שמעוניינים לפתח קריירה מאתגרת ונחוצה בתחום הרנטגן יכולים ללמוד בתכנית ללימודי רנטגנאות ודימות שמתקיימת בבית הספר הארצי לרנטגנאות והדמיה רפואית של המרכז הרפואי שיבא תל השומר. זהו מסלול לתואר ראשון שמתקיים בשילוב עם אוניברסיטת בר אילן, במסגרתו הסטודנטים לומדים לתואר של אוניברסיטת בר אילן ובמקביל מקבלים הכשרה יישומית כרנטגנאים בבית החולים. במהלך הלימודים הם גם משתלבים בהתנסות קלינית במחלקות ובמכונים השונים של בית החולים וכך מכירים את טכנולוגיות הדימות מקרוב. תכנית זו פותחת בפני הבוגרים שלל אפשרויות מרתקות לתעסוקה בבתי חולים, בקופות חולים ובמכונים פרטיים בתחום הרנטגן והדימות. כמו כן, לאחר סיום הלימודים יכולים בוגרים מצטיינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולפנות לאפיקים מחקריים באקדמיה.


תכנית הלימודים


במסגרת תכנית לימודים זו הסטודנטים מכירים לעומק שיטות ותהליכים בתחום הרנטגנאות והדימות. הם לומדים על תחומים מדעיים שונים, כגון פיזיולוגיה, אנטומיה, פיזיקה וסטטיסטיקה וכן מתוודעים לשיטות מחקר ולסוגיות בתחום הרפואה. לאחר מכן, הם לומדים על שלל טכנולוגיות מתקדמות בתחום הרנטגן, כגון אולטרסאונד כללי, CT, שימוש בתהודה מגנטית, הדמיה על קולית US, רפואה גרעינית, טיפולי הקרנות לריפוי של מחלת הסרטן ועוד מגוון טכנולוגיות שעושות שימוש בקרני רנטגן לצורכי טיפול ואבחון. הם לומדים על אופן הפעילות של מערכות אלה, על השילוב שלהן במחלקות בתי החולים וכן על השימוש השוטף בהן במהלך הטיפול הרפואי.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא כ - 3 שנים. הסטודנטים במסלול זה משלבים בין לימודים אקדמיים אשר מתקיימים בקמפוס אוניברסיטת בר אילן שברמת גן לבין לימודים בבית הספר לדימות של בית החולים שיבא.


סביבת הלימוד במהלך התכנית היא סימולטיבית, הלימודים משלבים סימולטורים לצורכי לימוד, מערכות מחשוב מתקדמות וציוד הדמיה עדכני שבאים לסייע לתלמידים להכיר מקרוב את תהליכי העבודה בתחום הדימות. נוסף על כך, הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסות קלינית, אשר נערכת במחלקות הדימות של בית החולים שיבא.


על מוסד הלימוד


מכון הדימות של המרכז הרפואי על שם שיבא משמש זה עשרות שנים כמון הדימות הגדול בארץ והוא עורך מדי שנה מאות אלפי בדיקות דימות. שירותי הדימות של בית החולים מתקיימים באגפים ומחלקות שונות, כגון ביחידות רפואה דחופה, באגף ילדים, במכון לטכנולוגיות מתקדמות ובמסגרות נוספות. צוות המכון כולל מגוון של רופאים בעלי ידע וניסיון רב בתחום הרנטגן. מכון הדימות פועל לקדם את ערכי המצוינות המחקרית בענף ולהכשיר דור של מומחים בדימות להשתלבות מקצועית בעולם הרפואי.


בחוג המשולב למדעי החברה של אוניברסיטת בר אילן מתקיימות מגוון תכניות לימודים שמאפשרות לשלב ידע רב תחומי בענפי מדעי החברה. בחוג, שנוסד בשנת 1974, מקבלים הסטודנטים ידע תיאורטי וכלים אמפיריים שנוגעים לתהליכי חשיבה ולניתוח של בעיות חברתיות שונות. באוניברסיטת בר אילן פועלות מחלקות ופקולטות רבות נוספות, בהן פקולטה למדעי החיים, פקולטה למדעים מדויקים, פקולטה להנדסה, פקולטה לרפואה, פקולטה למשפטים, פקולטה למדעי היהדות ופקולטות נוספות, בהן ניתן ללמוד בשלל תכניות לתואר ראשון ולתארים מתקדמים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודים נדרשים להיות מעל גיל 18 שנים, בעלי בגרות מלאה. הם צריכים להציג בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד, ציון של לפחות 550 בפסיכומטרי וציון של 100 ומעלה בחלק האנגלית של הפסיכומטרי. מתאימים שעומדים בדרישות אלה מוזמנים גם לראיון בפני וועדת קבלה.


תעודה


לבוגרים שמשלימים מסלול זה בהצלחה ניתן תואר ראשון B.A. וכן דיפלומה ברנטגנאות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המרכז הרפואי שיבא תל השומר

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp