לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק ותיירות במכללת אורט סינגאלובסקי

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק ותיירות במכללת אורט סינגאלובסקי

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק - תיירות מלונאות ואירוח במכללת אורט סינגאלובסקי


מקדמים מצוינות בתיירות


העלייה המתמדת בכמות התיירים המגיעה לישראל מדי שנה יוצרת צורך לייעול ולשיפור בתהליכי העבודה ובשירותים המוצעים. תעשיית המלונאות הישראלית היא בעלת שאיפה תמידית למצוינות ולאיכות והיא מפעילה מגוון של כלים כדי לספק את המענה המתקדם, היעיל והמהיר ביותר לצרכנים. כך היא פועלת להצמיח פרויקטים חדשניים, כמו בתי מלון ופרויקטים שכמותם לא נראו עוד בארץ, ואשר באים לתת מענה לאוכלוסיות חדשות. כמו כן, תעשיית התיירות שואפת לאתר בעיות בשירותים קיימים ולהתמודד איתן בהצלחה כדי להעלות את שביעות הרצון של הלקוחות.


הנדסאי התעשייה והניהול הם בעלי תפקיד מפתח בתעשייה זו, הם מחזיקים בתפקידים ניהוליים שיש להם חשיבות קריטית לתפוקה של ארגונים ובעזרת הכלים שבידיהם הם יכולים לסייע לארגונים אלה להתייעל, להעלות את הרווחים ולהצליח בשוק התחרותי של היום. הם פועלים לצדם של מהנדסים, מנהלים ועובדים בשטח וכך הם נדרשים להיות בעלי סל נרחב של כלים וידע.


במסגרת לימודי ההנדסאים שמתקיימים במכללת אורט סינגאלובסקי, ניתן ללמוד במסלול לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק, תיירות, מלונאות ואירוח. מסלול זה הוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין רשת המלונות "דן", והוא מעניק לסטודנטים מגוון מיומנויות מתקדמות להשתלבות בתחום התיירות ולפיתוח של יוזמות ופרויקטים חדשניים. בוגרי תכנית זו פותחים דלת לשלל אפשרויות תעסוקה, בתפקידים ניהוליים וטכנולוגיים בשוק התיירות, הם יכולים להשתלב בתפקידי ניהול שיווק, ניהול מלונאות, הפצה ושיווק מוצרים, בקרת איכות, ניהול פרויקטים ועוד שלל אפיקי תעסוקה מבוקשים.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים בתכנית זו, הסטודנטים מקבלים ידע במגוון תחומים לצד כלים להתמודדות ולניתוח מצבים בארגונים תעשייתיים, בדגש על ארגוני תיירות ומלונאות. הם לומדים על שלל סוגיות כלכליות, שיווקיות והתנהגותיות שרלבנטיות לתעשיית התיירות הישראלית ובוחנים עזרים טכנולוגיים וממוחשבים בעזרתם יכולים הנדסאים לסייע בייעול ובפיתוח של המערכת.

 


מתכונת הלימוד


תכנית זו ללימודי הנדסאי מתקיימת במסלול מרוכז שהיקפו הוא 18 חודשים בלבד, הלימודים נערכים במסלול יום. הם כוללים שיעורים עיוניים לצד תרגולים מעשיים, במהלכם הסטודנטים מנתחים צורכים בשוק ובתעשייה ומשתתפים בהכשרה מעשית. לאורך הלימודים הם יכולים להתנסות בעבודה במעבדות במחשבים של המכללה, אשר משלבות מערכות SAP ומערכות לניהול פרויקטים, וכך מסייעות לסטודנטים לתרגל מיומנויות מקצועיות שחשובות בשוק העבודה. לקראת סיומם של הלימודים הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר שבו הם מיישמים את כל העקרונות הנלמדים.


סטודנטים במסלול זה זכאים למלגות שונות ולמענקי לימוד, שמוענקים מטעם גורמים שונים, אלה כוללים מלגות הצטיינות, מענקי התמדה מטעם רשת המלונות "דן" ומימון של 100% משכר הלימוד במסלול. נוסף על כך, סטודנטים שעומדים בתנאים מקבלים סיוע בהשתלבות בעבודה עוד במהלך הלימודים וכן יכולים לזכות בהשמה בעבודה בתחום המלונאות והתיירות לאחר תום הלימודים.


נושאי הלימוד


תכנית זו כוללת עיסוק במגוון של נושאים וביניהם:

 

  • תיירות ומלונאות
  • התנהגות צרכנים
  • כלכלה תעשייתית
  • תוכנת MS project
  • סטטיסטיקה והסתברות
  • יישומי גיליונות אלקטרוניים    

 


על מוסד הלימוד


מכללת אורט סינגאלובסקי שממוקמת בתל אביב היא מכללה להכשרת הנדסאים אשר החלה את פעילותה בשנת 1961. בין המגמות הרבות ללימודי הנדסאי שניתן ללמוד באורט סינגאלובסקי אפשר למנות לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי עיצוב מדיה, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ומסלולים נוספים. כמו כן, פועלות תכניות להכשרה מקצועית בתחומים טכנולוגיים מבוקשים, כגון קורסי חשמלאים, קורסים לניהול בתעשייה, קורסים בתחומי העיצוב והשיווק ומסלולים להכשרת טכנאים. המכללה עורכת גם מסלולים שונים לעתודה טכנולוגית.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שהם בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, עליהם לעבור ראיון בפני וועדת קבלה לצורך בחינת מידת ההתאמה שלהם לתכנית. כדי לקבל את המידע המדויק ביותר לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


סטודנטים אשר משלימים את הלימודים בהצלחה בתכנית זו זכאים לקבל תעודת "הנדסאי תעשייה וניהול - שיווק - עם התמחות תיירות" מטעם מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. נוסף על כך, הם מקבלים תעודת גמר במלונאות ובאירוח מטעם המכללה ורשת המלונות "דן". כדי לקבל את דיפלומת ההנדסאים עליהם לעמוד בכל חובות הלימודים, לעבור בחינות גמר חיצוניות ולהשלים את פרויקט הגמר.

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב
Whatsapp Whatsapp