רוצה פרטים על הנדסאי תעשייה וניהול ותיירות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק ותיירות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסאי תעשייה וניהול ותיירות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול עם התמחות ניהול שיווק ותיירות


משתלבים בתפקידי מפתח בתעשיית התיירות והמלונאות


מים המלח, המקום הנמוך בעולם, דרך חומותיה של ירושלים ועד לחופי הים של תל אביב, לישראל יש שפע של מוקדי תיירות אשר מושכים בכל שנה מיליוני תיירים מן הארץ וממדינות ברחבי העולם, כאשר כמות התיירים שמגיעה לארץ רק הולכת וגדלה מדיי שנה. תעשיית התיירות של ישראל היא מפותחת במיוחד והיא ממשיכה לצמוח כל העת במטרה לתת מענה מתקדם וחווייתי יותר לתיירים הרבים, כדי לאפשר להם לחוות במלואה את חוויית השהייה בארץ וליהנות מהנופים, האתרים והאווירה.


כדי לעמוד בדינמיות הרבה של התחום ובדרישות המשתנות של הלקוחות, שואפים בתעשיית המלונאות לבצע התייעלות מתמדת. בין האחראיים על תהליכי התייעלות אלה הם הנדסאי התעשייה והניהול, שהם בעלי נקודת מבט רב תחומית על עולם התיירות שכן הם מחזיקים בידע טכנולוגי והנדסי מתקדם לצד הבנה מעמיקה של שיווק ותהליכים בתיירות.


מי שעולם התיירות מושך אותם ומחפשים קריירה מאתגרת ומבוקשת יכולים לפנות למסלול לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ניהול השיווק והתיירות. מדובר במסלול לימודי הנדסאים אשר מתקיים כמסגרת התמחות בלימודי הנדסאי תעשייה וניהול, ומוצע במספר מוסדות ברחבי הארץ. דרך הלימודים מקבלים ארגז כלים נרחב ומיומנויות טכנולוגיות, שיווקיות וניהוליות שחיוניות להשתלבות בתחום התיירות, ואשר בעזרתן יכולים הבוגרים לקדם ולהצמיח מיזמים חדשניים ומתקדמים בתחום התיירות בישראל.


למי מיועדים הלימודים


מסלול התמחות זה בלימודי הנדסאי תעשייה וניהול מתאים לבעלי זיקה לעולמות השיווק ולתחום התיירות והנופש, שמעוניינים להשתלב בקריירה דינמית ומבוקשת בתעשיית התיירות הישראלית. תכנית זו פותחת בפני תלמידיה אפשרויות להתקדם עם הזמן לתפקידי מפתח ואף לדרגות ניהוליות בעולם התיירות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית ההתמחות לומדים בהרחבה על תהליכים עסקיים ושיווקיים בענפי התיירות והמלונאות. הם מקבלים סל נרחב של כלים דרכם ניתן להוביל תהליכי שירות, אירוח ופרסום וליצור חוויה מיטבית עבור הלקוחות, תוך מקסום של הרווחים עבור המלונות והעסקים. הם סוקרים את מבנה תעשיית התיירות הישראלית של היום, מכירים סוגים ייחודיים של תיירות נישה ובוחנים כיוונים עתידיים אפשריים אליהם יכול להתפתח התחום.


במקביל, הסטודנטים לומדים בהרחבה על תהליכים בתחום התעשייה והניהול, ומפתחים מיומנויות חשיבה אסטרטגית, קבלת החלטת ניהוליות וניהול של משאבי אנוש והתנהגות ארגונית. דרך מיומנויות ניהול הפרויקטים וההיכרות עם יישומים טכנולוגיים ותפעוליים שונים, הם דנים באפשרויות לקידום תעשיית התיירות ולקידום של פרויקטים איכותיים ורווחיים על שלביהם השונים.

 


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית ההתמחות בלימודי ההנדסאים משתנה בין מוסדות הלימוד, בחלקם מתקיים מסלול בוקר שאורכו כשנתיים, באחרים ניתן ללמוד במסלול משולב ללימודי ערב וימי שישי שאורכו הוא שלוש שנים. ישנם גם מוסדות לימוד שמפעילים תכנית מרוכזת מיוחדת שאורכה כשנה וחצי בלבד, במסלול יום. שיעורים מתקיימים בין פעמיים בשבוע לחמש פעמים במהלך השבוע.


במהלך הלימודים, הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של שיעורים עיוניים וגם בתרגילים מעשיים, שבהם הם מתנסים בפועל בניתוח של תהליכים בשוק התיירות. הם גם משתתפים בעבודה מעשית במעבדות בהן הם מכירים מקרוב תוכנות ויישומים בתחום המלונאות, כמו למשל תוכנת SAP. לקראת סיומם של הלימודים עורכים פרויקט מעשי מסכם שבו מיישמים את כלל הידע הנלמד כדי לתכנן מיזמים ופרויקטים שיווקיים בתחום התיירות. חלק מן המוסדות גם מאפשרים לסטודנטים להתמחות ברשתות מלונאות במהלך הלימודים, כדי להטמיע בשטח את החומר הנלמד.


נושאי הלימוד


בין הנושאים המגוונים שלומדים במהלך ההתמחות בתיירות נכללים התחומים הבאים:

 

 • תיירות כפרית בישראל
 • תמהילי שיווק
 • יישומי מחשב במלונאות
 • כלכלה תעשייתית
 • תפעול מערכות מלונאיות
 • תמחיר וחשבונאות
 • סטטיסטיקה ובקרת איכות
 • יישומי גיליונות אלקטרוניים
 • שיטות לניהול ולארגון    
 • מחקרי שוק והתנהגות צרכנים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתכניות לימודי ההנדסאים מתבססות על דרישות מה"ט, במסגרתן על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה, או בעלי בגרות חלקית שמכילה בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות בציון עובר ומעלה, וכן בגרות במקצועות העברית ברמה של 2 יחידות לימוד בציון עובר. נוסף על כך, יכולים להתקבל בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים שעוברים בהצלחה את כל בחינות הגמר במכינה. מועמדים שגילם מעל 35 שנים יכולים להתקבל כאשר ברשותם תעודה שמעידה על השלמת 12 שנות לימוד, גם ללא בגרות.


תעודה


בוגרים שמשלימים את כל החובות בתכנית זו זכאים עם סיומה לקבל דיפלומת הנדסאים "הנדסאי תעשיה וניהול - שיווק עם התמחות תיירות" מטעם המוסד המלמד ומטעם מה"ט. כדי לקבלה יש לעבור מבחני גמר ולהגיש בהצלחה את פרויקט הגמר. ישנם גם מוסדות לימוד שמעניקים לבוגרים תעודת גמר התחום המלונאות והאירוח.


אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך


תעשיית התיירות היא תוססת ודינמית והיום יש בה מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, כאשר הביקוש לעובדים איכותיים גדול למדיי. בפני בוגרי לימודי ההנדסאי בתכנית זו נפתחות דלתות רבות להשתלבות בתפקידים מובילים בתחום המלונאות והתיירות, כגון בתפקידי ניהול שיווק של רשתות מלונות, בתחום הפרסום, בהפצת מוצרים, בניהול של פרויקטים שיווקיים, בעריכה של מחקרי שוק וכן בתחום המידע השיווקי. נוסף על כך, בידיהם של הבוגרים כלים עסקיים וניהוליים שבעזרתם הם יכולים להקים מיזם מלונאי משלהם, בתחומים כגון תיירות בוטיק ותיירות נישה, ולצאת לקריירה מאתגרת כעצמאיים.


בוגרי הלימודים שמעוניינים לפתח ולשכלל מיומנויות רלבנטיות בתחום התיירות, יכולים לאחר צבירה של ניסיון פרקטי במקצוע לבחור בתכניות לימודי תעודה, כגון קורס ניהול מלונאי, קורס תיירות אקולוגית וקורסים נוספים. גם קורסים בתחום הניהול והשיווק יכולים לסייע להם לבנות את סל הכלים המקצועי וכך לסלול את הדרך לקידום מקצועי.

 


מוסדות

 

 

 

 

 • מכללת אורט סינגלובסקי (תל אביב): במכללת אורט סינגלובסקי ניתן ללמוד במסלול הנדסאי תעשייה וניהול ותיירות, אשר מרוכז בפרק זמן של כ - 18 חודשים בלבד ונלמד במסלול בוקר. הלימודים במסלול זה מתקיימים בשיתוף עם רשת מלונות, ומציעים לסטודנטים עבודה במלונות כבר במהלך הלימודים, וכן סיוע בהשתלבות בתחום המלונאות לאחר תום הלימודים (לעומדים בכל חובות הלימודים). סטודנטים מצטיינים יכולים גם לקבל מלגות להנדסאים ולקבל סיוע במימון לימודיהם בתכנית. במכללה זו ניתן ללמוד במסלולים נוספים, בהם לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה ולימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר. פועלות גם תכניות ללימודי תעודה בתחומי הטכנולוגיה והניהול.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי תעשייה וניהול ותיירות?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי תעשייה וניהול ותיירות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp