לימודי קולנוע וטלוויזיה וספרות דו חוגי באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי תקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - קולנוע וספרות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קולנוע וספרות לתואר ראשון באוניברסיטת תל-אביב - דו חוגי


המסך פוגש את הדף


מה משותף לעלובי החיים, הזקן והים וחלף עם הרוח? כולם סרטי קולנוע אשר מבוססים על ספרים מצליחים, שנוצרו במסגרת עיבודים לאורך השנים. קשר הדוק מתקיים בין תחום הספרות לבין המדיה, כאשר במקרים רבים יוצרים משתמשים בכוחה של המילה הכתובה כדי לקבל השראה ליצירתם על המסך הגדול או הקטן. ניתן אף לומר כי בבסיסם של שני תחומי יצירה אלה עומד הנרטיב האנושי, והניסיון להעביר אותו באופן ייחודי מקורי אל הנמען, הצופה או הקורא.


מי שמתעניינים בקשר שבין הספרות למדיה המשודרת יכולים לבחון קשר זה לעומק במסגרת לימודי קולנוע וספרות של אוניברסיטת תל-אביב. זוהי תכנית דו חוגית שבה משלבים בין לימודי קולנוע וטלוויזיה לבין לימודי ספרות לתואר ראשון. המסלול מציע שלל כלים תיאורטיים ומעשיים להבנת תהליכי יצירה וביטוי ודרכו אפשר לראות את עולם המדיה, הפרוזה והשירה מנקודת מבט נרחבת ורב תחומית. בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון של אפשרויות תעסוקה, כגון במוסדות תרבות, ככותבים במדיה הדיגיטלית, ככתבים ושדרנים בערוצי טלוויזיה ודיגיטל, בכתבי עת ועיתונים ובמסגרות נוספות. הם גם יכולים לפנות לקריירה עצמאית כיוצרי קולנוע או כסופרים, או לפנות לתארים מתקדמים ומשם להמשיך לקריירה מחקרית באקדמיה.

 


תכנית הלימודים


הלימודים מאפשרים לסטודנטים לבחון לעומק מגוון של סוגיות בתחומי הקולנוע והספרות ולדון בנקודות הזיקה והקשר שבין שני פלטפורמות המדיה. במהלך לימודי קולנוע וטלוויזיה, הסטודנטים מקבלים ידע נרחב בתהליכי היצירה לקולנוע, לטלוויזיה ולמדיה החדשה. הם מכירים את ההיסטוריה של הקולנוע, מתוודעים לתיאוריות קולנועיות שונות ומקבלים תשתית לביצוע של מחקר ולביקורת על תעשיית הקולנוע והטלוויזיה הישראלית והגלובלית.


לימודי ספרות מציעים לסטודנטים לרכוש כלים במחקר תורת הספרות, הן הספרות הכללית והן הספרות העברית. במהלך הלימודים הם לומדים על הספרות העברית לדורותיה ועל הקשר שהיא מקיימת עם הספרות הכללית, כמו כן הם עוסקים בסוגות ספרותיות ומתוודעים ליצירות קנוניות מן הספרות הכללית. נוסף על כך, הם דנים בתולדותיה של ספרות המערב ומכירים את יצירתם של סופרים ומשוררים מרכזיים, ודרכם יכולים לדון בתהליכים חברתיים ותרבותיים עכשוויים.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים במסלול דו חוגי זה הוא כשלוש שנים. במסגרת התכנית הדו חוגית הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול העיוני של לימודי הקולנוע (אין באפשרותם לבחור את מגמות ההפקה, הקולנוע הדיגיטלי או התסריטאות). במסגרת לימודי ספרות, הסטודנטים יכולים לבחור במסלול ספרות עברית וכללית, במסלול כתיבה יוצרת, בתכנית לתרגום הספרות או בתכנית ללימודי התרבות הערבית -יהודית. הלימודים משלבים בין קורסים עיוניים, סמינריונים ותרגולים מעשיים שונים. בחוג לקולנוע וטלוויזיה מתקיימות סדנאות שונות בתחומי המדיה, שמאפשרות להתנסות בפועל בתהליכי יצירה.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים אשר נלמדים במסגרת המסלול הדו חוגי:

 

 • תולדות הקולנוע
 • מבע קולנועי
 • החוויה הנרטיבית
 • קולנוע ישראלי
 • תיאוריות קולנועיות
 • יסודות השירה
 • אגדה וספרות עממית
 • מבוא לסיפורת
 • קולנוע בעידן הדיגיטלי
 • תורת הספרות    
 • יצירות מופת בשירה עברית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת תל-אביב פועלים חוגים רבים נוספים, כגון לימודי היסטוריה כללית, לימודי בלשנות, לימודי אנגלית ולימודים אמריקניים, לימודי גיאוגרפיה וסביבת האדם, לימודי היסטוריה של עם ישראל ותכנית רב תחומית ללימודי מדעי הרוח.


באוניברסיטה ניתן ללמוד במגוון רחב של מסלולים דו חוגיים, אשר מאפשרים לשלב בין חוגי הקרובים מבחינת תחומי הדעת, או לחלופין בני שני ענפים שנחשבים "רחוקים" זה מזה. בין המסלולים שניתן ללמוד נכללים לימודי ספרות ומשפטים, לימודי סוציולוגיה וניהול, לימודי כלכלה וניהול, לימודי ניהול ואמנויות, לימודי בלשנות ותקשורת, לימודי קולנוע ותקשורת, לימודי קולנוע ותיאטרון, לימודי ספרות ופילוסופיה ועוד שלל תכניות. בוגרי הלימודים יכולים להמשיך לתואר שני במגוון תכניות שמציעה האוניברסיטה.


תנאי קבלה


מאחר ומדובר במסלול דו חוגי, על הסטודנטים לעמוד בדרישות הסף של שני החוגים. כדי להתקבל ללימודי קולנוע, יש צורך בציון של לפחות 450 בפסיכומטרי או בממוצע בגרות של לפחות 95 גם בלי פסיכומטרי. המעוניינים להתקבל לחוג לספרות נדרשים להציג פסיכומטרי 450, או ציון התאמה של לפחות 500. ממוצע הבגרות הנדרש לקבלה בלי פסיכומטרי הוא לפחות 100. מועמדים שברצונם להתקבל למגמת כתיבה ספרותית צריכים גם לבצע ולהגיש מטלת כתיבה מעשית.


תעודה


תואר ראשון BA ניתן לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל החובות בתכנית הלימודים, על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי תקשורת

קריירה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת בלי ניסיון
נוי עמית
1 תגובות
לימודי דוברות ויחסי ציבור
שגיא
1 תגובות
תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
2 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp