קורס הפקת אירועים במכללה הרב תחומית

המכללה הרב תחומית

קורס ניהול והפקת אירועים במכללה הרב תחומית


מעצבים חוויות לחיים


מהם היסודות שיוצרים אירוע בלתי נשכח? מה הופך חתונה, כנס עסקי או השקה לכאלה שנחרתים בזיכרוננו לשנים ארוכות? ומה מבדיל בין אירוע מרהיב וחד פעמי לאירוע שגרתי? ישנם שלל היבטים שיש להביא בחשבון כאשר מארגנים אירוע ולשם כך יש להפעיל מערך כישורים רחב, החל מעקרונות ארגון וניהול, חשיבה יזמית ועסקית, יצירתיות וחוש אסתטי מפותח ועד ליכולת להבין באופן כולל את החוויה באירוע עצמו ולהתאים אותה למשתתפים בו.


שוק האירועים הישראלי של היום הוא מגוון במיוחד, הוא כולל אירועים פרטיים כגון חתונות, בריתות, טקסי סיום ובר מצוות, לצד אירועים עסקיים שעורכות חברות שונות כגון תערוכות, ירידים וכנסים. לכל אחד מסוגי האירועים הללו יש דגשים ועקרונות מרכזיים שונים והם מצריכים התנהלות אחרת בשטח ומאחורי הקלעים. משום כך חשובה מאוד עבודתם של מנהלי ומפיקי האירועים, שכן הם אחראיים על כלל העובדים בנוגעים לאירוע, ממעצבים ועד לספקים.


המכללה הרב תחומית עורכת קורס ניהול והפקת אירועים, אשר מעניק למשתתפיו מגוון של כלים יישומיים בתחום האירועים. משתתפי הקורס לומדים על החידושים והשכלולים האחרונים בענף וכך בונים לעצמם ארגז כלים שיכול לסייע להם להשתלב בתחום בהצלחה, בין אם כשכירים ובין אם כמפיקי אירועים עצמאיים. תחום האירועים פורח בשנים האחרונות בישראל, מה שיוצר ביקוש מוגבר למפיקים ולמנהלי אירועים יצירתיים, איכותיים ומקצועיים, שיכולים לסייע לבנות את האירוע המושלם. הציפייה היא כי הביקוש למנהלי האירועים רק צפוי להמשיך ולעלות וכך בוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון אפיקים בתחום זה, באזור חיפה והצפון וברחבי הארץ.

 

תכנית הלימודים


לאורך ההכשרה המקצועית, נלמדים עקרונות פרקטיים בעיצוב אירועים ובהפקת אירועים, כאשר המשתתפים בוחנים סוגיות בארגון ותכנון האירועים וכן בענפים משיקים כגון שיווק, יחסי ציבור ופרסום, אשר מאפשרים להם לעצב ולנהל מגוון של סוגי אירועים למטרות פרטיות ומסחריות.


תחילה המשתתפים מכירים מגמות מרכזיות בשוק האירועים הישראלי ולומדים מהם הגורמים שיוצרים אירוע מוצלח במיוחד. לאחר מכן, הם דנים בהרחבה על ההיבטים החיוניים באירועים ולומדים כיצד לשתף פעולה עם ספקים וחברות שפועלות בשוק האירועים. בהמשך, הם עוסקים בעקרונות ניהול האירועים מבחינה תפעולית ולוגיסטית, מן הפן הכלכלי של קביעת התקציבים ותמחור השירותים וכן מבחינה עיצובית דרך טכניקות לעיצוב של האווירה והתפאורה. נוסף על כך, הם צוברים מיומנויות ניהוליות דרכן הם יכולים להנהיג את צוותי העובדים באולם האירועים ולהוביל אותם יחד לעבר עוד אירוע מוצלח.


מתכונת הלימוד


היקפו של קורס ניהול והפקת אירועים הוא כ - 6 חודשי לימוד, השיעורים בו מתקיימים אחת לשבוע. במהלכה של התכנית המשתתפים משלבים בין לימוד עיוני דרך הרצאות והדגמות לבין התנסות מעשית בתחום עיצוב האירועים. כמו כן, מתקיימים מפגשים עם אנשי מקצוע בענפים כגון פרסום, לוגיסטיקה, ניהול קולינרי, סאונד, תאורה ומולטימדיה, אשר חושפים את המשתתפים לתהליכים ולעקרונות מרכזיים מן התעשייה. לקראת סיומה של התכנית הם מבצעים עבודת גמר מסכמת, בה הם מיישמים את כל העקרונות הנלמדים בתכנון של כלל ההיבטים באירוע.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על מגוון של נושאים וביניהם התחומים הבאים:

 

 • אירועים להשקת מוצר
 • עיצוב אולמות אירועים
 • ניהול לוחות זמנים
 • תקצוב ותמחור לאירוע
 • יחסי ציבור ופרסום
 • עיצוב פינות תצוגה
 • שירותי תאורה והגברה
 • תהליך תכנון כנסים
 • מיומנויות הבעה ושכנוע
 • עיצוב קונספט אירוע
 • עקרונות לוגיסטיקה ותפעול
 • שירותי בר וקייטרינג    
 • סוגי ספקי שירותים לאירועים    
 • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים בתכנית זו ניתן למצוא אנשי מקצוע מנוסים בתחומי ההפקה השונים. אלה כוללים תדמיתנים שמתמקדים בתחומי קוד הלבוש והנימוסין; מומחים בפרסום ובשיווק; ועורכי דין שמומחים בעריכת חוזי עבודה ובפתיחת עסקים.


על מוסד הלימוד


המכללה הרב תחומית היא מוסד להכשרה מקצועית וללימודי תעודה אשר ממוקם בעיר חיפה. היא עורכת תכניות לימוד מגוונות בתחומים מבוקשים כגון פיננסים וניהול, הכשרת טכנאים, קורסי חשבונאות, קורסים בחקירות וביטחון וקורסים במינהל וחינוך. בתחום הניהול והפיננסים, מציעים במכללה קורסים נוספים כגון קורס הכשרת סוכני ביטוח, קורס מנהל עסקים לתעודה, קורס יועצי משכנתאות וקורס בנקאות ופיננסים לתעודה. תכניות הלימוד של מוסד זה משלבות עשייה מעשית ותרגולים שונים במטרה לסייע לתלמידים לצבור ניסיון וכלים פרקטיים כבר במהלך הקורסים וכך לצאת מוכנים אל אתגרי שוק העבודה.

 


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לכל הפחות. אין צורך בידע קודם או בניסיון מקצועי בתחום הפקת האירועים כדי ללמוד בתכנית.


תעודה


למשתתפים אשר משלימים בהצלחה את כל החובות הנדרשים במהלך הקורס, מעניקים במכללה הרב תחומית תעודת גמר.

למידע נוסף לחצו: המכללה הרב תחומית
Whatsapp Whatsapp