תואר שלישי בביולוגיה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - דוקטורט בביולוגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי בביולוגיה ומדעי החיים באוניברסיטת בר אילן - דוקטורט בביולוגיה


הבסיס הביולוגי לכל חי


מהתא הקטן ביותר, דרך מערכות גופנו וגופם של בעלי חיים וצמחים ועד למערכת אדירות שכולל המרחב האקולוגי, עולמנו מלא עדיין תעלומות שהמדע טרם פענח. מדענים מתחום הביולוגיה ומענפים משיקים לו עומלים על מציאת תרופות, טכנולוגיות ושיטות להתמודדות עם מחלות, לשמירה על הסביבה ולהתמודדות עם נזקים מעשי ידי אדם שנגרמים בטבע. זהו תחום מחקר דינמי ומאתגר במיוחד והוא מתפתח בצעדי ענק, כאשר גם חוקרים ישראלים לוקחים חלק בתגליות מרעישות שיש בכוחן לשנות את פני עולם המדע, ולהפוך את החיים של כולנו לבריאים וירוקים יותר.


אוניברסיטת בר אילן מציעה תכנית לתואר שלישי בביולוגיה, שמתקיים במסגרת התכניות לתואר שלישי בפקולטה למדעי החיים. הפקולטה שואפת לעודד את ערכי המצוינות המחקרית והמדעית וכך מציעה לסטודנטים מגוון של אפשרויות מחקר, בהם יכולים תלמידי המחקר להעמיק ולהגיע למחקרים מקוריים ופורצי דרך אשר בכוחם לקדם את עולם המדע, את התעשייה ואת השיח המחקרי אודות תחום הביולוגיה.


תכנית הלימודים


אוניברסיטת בר אילן מאפשר להתמחות במגוון של תחומים במסגרת התואר השלישי. ענפים אלה כוללים בין היתר ביולוגיה חישובית, ביולוגיה ימית, נוירוביולוגיה, ביוטכנולוגיה, ביולוגיה של התא, ננו טכנולוגיה, ביוכימיה, אימונולוגיה, גנטיקה, פיזיולוגיה של מדעי החיים או ביולוגיה סביבתית.


בין תחומי המחקר המרכזיים של המחלקה, ניתן למצוא ענפים כגון חקר הסרטן, ביולוגיה מבנית וחישובית, מיקרוביולוגיה ווירולוגיה, מדעי הראייה ואופטומטריה, מדעי הצמח ואקולוגיה וכן ביולוגיה התפתחותית ותאית. במסגרת המחקר אותו הם מבצעים בפקולטה, תלמידי המחקר יכולים להעמיק בענפים אלה ולהיעזר בסגל החוקרים ובמעבדות האוניברסיטה כדי להגיע לפריצות דרך משמעותיות במדעי החיים.


מתכונת הלימוד


תכנית התואר השלישי בפקולטה נפרשת על פני פרק זמן של כארבע שנים והיא מחולקת למספר שלבים. תחילה תלמידי המחקר מגישים הצעת מחקר לדוקטורט, שכוללת לוח זמנים של שלבי המחקר ותוצאות שמתקבלות. לאחר מכן, הם נבחנים בעל פה על ההצעה ועל שטח המחקר. אחרי אישורה של הצעת המחקר התלמידים ממשיכים לבצע את המחקר תוך עדכון של האוניברסיטה בהתקדמותו באמצעות דוחות תקופתיים. תוך כדי תכנית זו הם גם לוקחים חלק בקורסים עיוניים, בסמינרים ובהוראה במסגרת הפקולטה בשטח המחקר שלהם. הם גם משתתפים בכנסים ובימי עיון שעורכת הפקולטה, במסגרתם הם יכולים לחשוף את המחקר שהם לקהל נרחב.


סגל הוראה


סגל הפקולטה למדעי החיים כולל מגוון של חוקרים שמומחים לענפים שונים במדע. ביניהם ניתן למצוא פרופסור שחוקר את תהליך ההתפתחות של המוח האנושי; חוקרת שבוחנת את תהליכי הבקרה של תגובות חיסוניות; פרופסור שמתמקד במנגנונים מולקולריים שיכולים לעכב את מחלקת הסרטן; חוקר שמחקריו מתמקדים בבסיס מולקולרי של ההזדקנות; חוקר שבוחן פיתוחים למניעת הנזקים של הטיפול הכימותרפי; וחוקרים נוספים.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת בר אילן אפשר למצוא מבחר תכניות לימודים מתקדמים, שפועלות בפקולטות השונות כגון מדעי היהדות, מדעים מדויקים, הנדסה, משפטים, מדעי הרוח, מדעי החברה וכן מדעי החיים. כך למשל בפקולטה למדעים מדויקים מתקיימים מסלולים שונים לתואר שלישי וכן תכניות לפוסט דוקטורט, שמוכרים בהישגים במחקרים המעשיים והטהורים שמתקיימים בה. בתכניות אלה לומדים יחד תלמידי מחקר ישראלים וחוקרים ממדינות שונות בעולם. בין המסלולים הללו ניתן למצוא תואר שלישי במדעי המחשב, תואר שלישי במתמטיקה, תואר שלישי בפיזיקה ותואר שלישי בכימיה.


תנאי קבלה


הפקולטה למדעי החיים מקבלת לתואר השלישי מועמדים שברשותם תואר שני מחקרי בתחומי הביולוגיה ומדעי החיים מטעם מוסדות מוכרים. יכולים להתקבל גם בעלי תואר שני בתחומים קרובים, כגון תואר שני בכימיה או תואר שני בפיזיקה, אולם מועמדים אלה נדרשים לבצע לימודי השלמה לפני קבלתם לתכנית כסטודנטים מן המניין, לפי קביעת האוניברסיטה.


מועמדים שמעוניינים להתקבל נדרשים להציג ציון של לפחות 85 בתואר השני, וכן ציון של 85 ומעלה בעבודת הגמר המחקרית (עבודת התזה). נוסף על כך, הם צריכים לעבור ראיון בפני וועדה פקולטטיבית ולהציג אישור מטעם אחד החוקרים בפקולטה שמאשר את ההסכמה לשמש מנחה לכתיבת המחקר. הם נדרשים להציג גם קורות חיים והמלצות מטעם גורמים אקדמיים, אשר יכולות להעיד על ניסיון מחקרי.

 


תעודה


אוניברסיטת בר אילן מעניקה תואר שלישי PhD ("דוקטור לפילוסופיה") לתלמידי מחקר אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות תכנית זו.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור