לימודי חינוך בהתמחות חינוך אלטרנטיבי במכללה האקדמית עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על עמק יזרעאל - חינוך אלטרנטיבי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך בהתמחות חינוך אלטרנטיבי - המכללה האקדמית עמק יזרעאל


ליישם חינוך אחר


מערכת החינוך עברה תמורות רבות לאורך השנים, במטרה ליצור עבור הילדים ובני הנוער סביבה מיטבית ללמידה ולהתפתחות. לצד הזרם המרכזי בחינוך התהוו גם זרמים אלטרנטיביים שונים, ששמים דגש על היבטים מגוונים של עולמם של הילדים ומבקשים ליצור חינוך אחר וייחודי. בתי הפר האלטרנטיביים השונים שמים דגש על סוגיות כגון חירות הבחירה של הילדים, פיתוח הכישורים האמנותיים שלהם, בניית חוויית למידה מכל חוויה וסוגיות נוספות. המורים בגישות אלה הם יותר ממקור ידע עבר התלמידים, אלא ממש מדריכים לחיים והם מסייעים לילדים לבנות את עולמם הפנימי, את התפישות וההחלטות שלהם וכך לסלול להם דרך לעתיד ולהיותם אזרחים מעורבים, אכפתיים ורגישים לסביבתם ולאחר.


במסגרת לימודי החינוך במכללה האקדמית עמק יזרעאל, ניתן ללמוד במסלול התמחות בחינוך אלטרנטיבי. תכנית לימודים זו מכשירה את הסטודנטים להשתלבות כמורים במסגרות חינוך אלטרנטיביות משלל סוגים ומכינה אותם לאתגרים הייחודיים למסגרות אלה. היא מאפשרת השתלבות במגוון של מסגרות חינוכיות ודרכן לסייע לעצב את הדור הצעיר ולעזור לו לפתח מחשבה עצמאית, מקורית ויצירתית. יש לציין כי זוהי תכנית ללימודי חינוך שאינה מעניקה תעודת הוראה לבוגריה, הסטודנטים יכולים להשלים את תעודת ההוראה במסגרות חיצוניות במקביל ללימודיהם או לאחר סיום הלימודים.


תכנית הלימודים


תכנית זו ללימודי חינוך מעניקה לסטודנטים ידע וכלים שנוגעים לזרמים אלטרנטיביים בעולם החינוך, כגון חינוך דמוקרטי, חינוך בשיטת מונטסורי, חינוך אנתרופוסופי, הוראה ברוח החינוך הביקורתי וסוגים נוספים של בתי ספר אלטרנטיביים. הם לומדים על תהליכי ההוראה שמייחדים את בתי הספר הללו ולומדים כיצד להתאים את ההוראה למאפיינים ולתהליכים שמתחוללים בהם, תוך שהם מעמיקים בפילוסופיה ובהשקפת העולם של הזרמים החינוכיים השונים.


בתחילת לימודי החינוך, הסטודנטים רוכשים מיומנויות יסוד במחקר חינוכי, בפסיכולוגיה של החינוך ובהיבטים החברתיים והפילוסופיים שלו. לאחר מכן, הם לומדים על היבטים יצירתיים שקיימים במערכת החינוך ולומדים שלב אמנויות ויצירתיות במהלך הלמידה. לאחר מכן, הם בונים כישורי מחקר איכותני ולומדים כיצד להעריך, לנהל ולפתח תכניות לימודים אותן ניתן ליישם בבתי ספר.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים בתכנית זו הוא שלוש שנים. הסטודנטים בהתמחות זו לומדים בקורסי חובה ובחירה עיוניים, בסמינרים וכן בסדנאות ובתרגולים מעשיים. נוסף על כך, הם נדרשים לבצע פרקטיקום בשנת הלימודים השלישית. הפרקטיקום כולל עבודה מעשית במסגרות חינוכיות אלטרנטיביות ובמסגרות חינוך בלתי פורמלי. הסטודנטים מקבלים ליווי והנחיה של מרצים ומדריכים בשדה בזמן הפרקטיקום. מטרתה של ההתנסות המעשית היא לסייע לסטודנטים לחבר בין התיאוריה לפרקטיקה ולהכיר מקרוב תהליכים ושיטות עבודה במסגרות חינוכיות, וכך לעזור להם לפתח אמפתיה, מודעות וידע חינוכי.


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי החינוך של המכללה, הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחויות נוספות, בהן לימודי חינוך בהתמחות ייעוץ חינוכי וחינוך מיוחד ולימודי חינוך בהתמחות נוער בסיכון. ניתן ללמוד גם במסלול ישיר לתואר שני בייעוץ חינוכי, אשר מיועד לסטודנטים המשלבים את לימודי החינוך בתכנית דו חוגית והוא מאפשר להם להשלים תואר ראשון ושני בארבע שנים בלבד.


נוסף על כך, במכללה אפשר ללמוד בתכניות כגון לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי קרימינולוגיה, לימודי סיעוד, לימודי שירותי אנוש, לימודי מנהל מערכות בריאות, לימודי מדעי המדינה, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר ראשון בתקשורת ומסלולי לימוד נוספים. כמו כן, פועלים במכללה מסלולים לתואר שני ומרכז קדם אקדמי בו יכולים מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לשפר את הסיכויים שלהם להתקבל לתכניות השונות.


תנאי קבלה


המכללה האקדמית עמק יזרעאל מציעה מספר מסלולים לקבלה ללימודים. ניתן להתקבל במסלול פסיכומטרי, למועמדים בעלי ציון גבוה בפסיכומטרי שברשותם תעודת בגרות; על סמך ממוצע הבגרויות הגולמי (ללא בונוסים) או תעודת גמר של מכינה קדם אקדמית מוכרת, ללא צורך בפסיכומטרי; או במסלול צמ"מ, ציון משוקלל של הפסיכומטרי וממוצע הציונים בבגרויות ובמכינה. כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


תואר ראשון בחינוך BA מוענק לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם על ידי המכללה האקדמית עמק יזרעאל. בוגרים שמעוניינים להשתלב בבתי ספר כמורים נדרשים להשלים גם תעודת הוראה במסגרת חיצונית וכן עליהם להשלים שנת סטאז' ולעמוד בכל החובות שמציב משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp