תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות תקשורת במכון הטכנולוגי חולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על HIT - תואר שני הנדסת חשמל ותקשורת.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות הנדסת תקשורת במכון טכנולוגי חולון HIT


להוביל את הנדסת התקשורת


בעידן המתקדם בו אנו חיים, קשה מאוד לדמיין את חיינו בלי מערכות תקשורת כגון טלפונים חכמים או רשת האינטרנט. גם למטרות עסקיות ותעשייתיות יש למערכות אלה חשיבות עליונה, שכן הם מאפשרים העברה של נתונים יקרי ערך, בהם תלויים תהליכי ייצור, החלטות עסקיות ומהלכים אסטרטגיים. תחום הנדסת התקשורת עוסק באופן העברת הנתונים במסגרת רשתות מסוגים שונים. זהו ענף רב תחומי שמתייחס להיבטים בחומרה, בתוכנה, במערכות מידע ומצריך גם ידע בענפים מדעיים נוספים כגון מתמטיקה, פיזיקה וסטטיסטיקה.


ישנן לא מעט חברות הייטק בינלאומיות המתמחות בתקשורת שבוחרות לפעול גם בישראל, מה שמציע אפשרויות רבות לתעסוקה עבור מהנדסים ישראלים. חברות אלה עוסקות בפיתוח ובתכנון של מגוון סוגי מערכות, מפתרונות סלולר מתקדמים ועד למערכות לוויינים פורצות דרך. בתעשייה של היום ישנו ביקוש רב למהנדסי חשמל בעלי כישורים גבוהים, מחשבה מקורית ויצירתית ומיומנות מקצועית, והם יכולים לפרוץ דרך לתפקידים משמעותיים במיוחד.


במסגרת תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה של המכון הטכנולוגי חולון, הסטודנטים יכולים לבחור במסלול התמחות לתואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות הנדסת תקשורת. מסלול זה מעניק לתלמידיו אפשרות להתמקד בטכנולוגיות תקשורת מובילות ומתקדמות והוא מותאם להתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות של התעשייה. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם גופים ומוסדות בתעשייה הטכנולוגית ובתעשייה עתירת הידע, במטרה לסייע לסטודנטים לקדם את הקריירה ולהשתלב בתפקידים מבוקשים לאתר תום התכנית.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה בתואר השני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בוחנים לעומק היבטים חדשניים בתחום הנדסת מערכות התקשורת. הם לומדים על סוגיות מתקדמות בתקשורת ספרתית ואנלוגית, בתקשורת לוויינית, בטכנולוגיות אופטיות ובטכנולוגיות רדיו ומתעדכנים בהתפתחויות האחרונות בענפים אלה בתעשייה. כמו כן, הם מפחתים מיומנויות הנדסיות מחקריות באמצעותן הם יכולים למצוא פתרונות יצירתיים לבעיות בתעשיית החשמל וההייטק.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לתואר שני הוא כשנתיים. היא נלמדת במסלול ללא תזה, בו כותבים פרויקט גמר מסכם. השיעורים מרוכזים ביומיים במהלך השבוע, בימי שישי בבקרים ובאחר מימי השבוע בשעות אחר הצהריים והערב. כמו כן, מתקיימים קורסי בחירה מסוימים בצהלך סמסטר קיץ.


לאורך התכנית הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה עיוניים, בסמינרים מחלקתיים ובעבודה מעשית במעבדות החשמל והאלקטרוניקה של המכון. כמו כן, הם עורכים פרויקט גמר לקראת סיומה של התכנית, בו הם מיישמים מיומנויות מחקריות בתחום התקשורת ההנדסית. במסגרת הפרויקט הם בונים מודלים לפתרון של בעיות הנדסיות, חוקרים תופעות הנדסיות שונות או מתמקדים במחקר טהור בתחום ההנדסה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים המגוונים שנלמדים במהלך התכנית נכללים:

 

 • מערכות תקשורת לוויינים
 • תורת המידע
 • יסודות בתקשורת קוונטית
 • חומרים אלקטרוניים
 • תקשורת אופטית מודרנית
 • עיבוד אותות ספרתי
 • התקנים קוונטים לתקשורת
 • מתמטיקה מתקדמת
 • מערכות רדיו ואנטנות חכמות
 • מערכות תקשורת רדיו
 • תקשורת אלחוטית ותכן מודלים
 • מערכות הספק מתקדמות    
 • שיטות לסנכרון בתקשורת ספרתית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה של מכון טכנולוגי חולון, הסטודנטים יכולים ללמוד גם במסגרת מסלולי התמחות נוספים, אלה כוללים תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות במערכות ואלקטרוניקת הספק, תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות אלקטרואופטיקה ובקרה או תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות ננו ומיקרו אלקטרוניקה. המחלקה להנדסה של המכון, אשר עורכת גם תכניות לתואר ראשון, שואפת להכשיר מהנדסים איכותיים שיכולים לקדם את ישראל כמעצמה טכנולוגית. בין תחומי המחקר המובילים של הפקולטה להנדסה נמצא תחום האנרגיה החליפית והיא עוסקת במחקרים שונים לפיתוח בענף זה.


נוסף על כך, מוסד הלימוד עורך תכניות נוספות לתארים מתקדמים, כגון תואר שני בניהול טכנולוגיה, תואר שני בטכנולוגיות למידה ותואר שני בעיצוב משולב. התכניות לתואר שני פועלות כדי לאפשר לסטודנטים לפתח עצמם מבחינה מקצועית ולסייע להם לבנות מיומנויות חקר מדעיות.


תנאי קבלה


לתואר השני בהנדסת חשמל יכולים להתקבל מועמדים בוגרי לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ממוסד לימודים מוכר שממוצע הציונים שלהם הוא לפחות 80. כמו כן, יכולים להתקבל מועמדים בוגרי תחומי לימוד נוספים שמשיקים לתחום הנדסת התקשורת, כאשר מועמדים אלה נדרשים להשלים חובות שמוטלים עליהם על ידי וועדת קבלה, לרבות מעבר של קורסי השלמה.

 


תעודה


תואר שני בהנדסת חשמל M.Sc. מוענק לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובות התכנית מטעם מכון טכנולוגי חולון HIT.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון טכנולוגי חולון HIT

עוד מסלולי לימוד - מכון טכנולוגי חולון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp