לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק ותיירות בתל חי הנדסאים בצפון

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק ותיירות בתל חי הנדסאים בצפון

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ניהול השיווק והתיירות - תל חי הנדסאים בצפון

 

המסלול אינו פעיל


מקדמים את ענף התיירות


תעשיית התיירות הישראלית נמצאת בשנים האחרונות בצמיחה משמעותית. לאחרונה חל מפנה בכמות התיירים המגיעים לארץ וכך נוצרו עשרות אלפי מקומות תעסוקה חדשים בתחום התיירות. משרד התיירות וממשלת ישראל משקיעים מאמצים גדולים ומשאבים כספיים כדי לפתח את הענף ופועלים כדי ליצור גיוון במקומות הלינה והבילוי, לעודד יצירת נישות תיירותיות חדשות ולפתח תשתיות תיירותיות קיימות. בהמשך לשיפורים אלה, תעשיית התיירות זוכה להזדמנויות מגוונות ולאתגרים חדשים, הן ברמת התפעול והן ברמת השיווק.


במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול של תל חי הנדסאים, הסטודנטים יכולים ללמוד בתכנית לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ניהול השיווק והתיירות. מסלול לימודי ההנדסאי מעניק לסטודנטים סל נרחב של כלים לייזום, לניהול ולשיווק של מיזמים ופרויקטים תיירותיים. בוגרי התמחות זו יכולים להשתלב בשלל תפקידים במשק הישראלי, בענפי התכנון, הניהול, השיווק והתפעול בתעשיית התיירות וכן בתפקידי שיווק בשלל סוגי עסקים. נוסף על כך, באפשרותם לפתח קריירה עצמאית בתחום התיירות ולנהל מיזמים משל עצמם בענף זה.

 

תכנית הלימודים


מסלול זה מתמקד בניהול ובשיווק של מערכות תיירות, והוא מתמקד בשיפור של תפוקת ארגונים בשילוב כלים מתקדמים לניתוח של מערכות השיווק, לשיפור של תהליכים והנדסת ערך ולהיכרות עם מודלים להתנהגות ארגונית ולניהול משאבי האנוש דרכם ניתן לקבל החלטות ולנהל תהליכים באופן מיטבי.


בתחילתה של התכנית הסטודנטים רוכשים מיומנויות במקצועות יסוד כגון מתמטיקה, אנגלית ויישומי מחשב. לאחר מכן הם לומדים מקצועות כלליים בתחום התעשייה והניהול, מתוודעים לשיטות לניהול ולארגון פרויקטים ובוחנים היבטים כלכליים, הנדסיים וטכנולוגיים שנוגעים לניהול בתעשייה. בהמשך, הם מתמקדים בתחום ניהול השיווק והתיירות ולומדים לתכנן, לפתח ולנהל פרויקטים ועסקים בתחום התיירות. הם לומדים גם על תחום התיירות הכפרית ותיירות הנישה בארץ ובעולם ושמים דגש על תיירות מסוג זה באזור הגליל.

 


מתכונת הלימוד


הסטודנטים בתכנית זו יכולים לבחור בין מסלול בוקר שאורכו כשנתיים ובו מתקיימים שיעורים בחמישה ימים מלאים במהלך השבוע, לבין מסלול משולב שמותאם לאנשים עובדים, אשר כולל מפגשים בשעות הערב פעמיים בשבוע ושיעורים בבקרים בימי שישי במשך שלוש שנים. פתיחתו של המסלול המשולב מותנית במספר נרשמים.


במהלכם של הלימודים הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובעבודה במעבדות מעשיות. כמו כן, לקראת סיומם של הלימודים הם עורכים פרויקט גמר, שבו הם מיישמים את כל העקרונות הנלמדים בתכנית דרך פתרון של בעיות עכשוויות מן התעשייה.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך תכנית זו כוללים בין היתר:

 

 • ניהול פרויקטים ממוחשב
 • בקרת איכות וסטטיסטיקה
 • תכנון וייזום עסקים בתיירות
 • ניהול ותפעול המערכת המלונאית
 • תיירות כפרית בעולם, בישראל ובגליל
 • ניהול מכירות ושיווק והתנהגות צרכנים    
 • יישומי מחשב
 • מערכות מידע
 • הנדסת שיטות
 • חשבונאות ותמחיר
 • שיטות ניהול וארגון    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בתל חי הנדסאים יכולים הסטודנטים ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול לבחור במגמות התמחות נוספות, בהן לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות מערכות ייצור ולימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ניהול איכות. במוסד זה ישנן עוד שלל תכניות לימודי הנדסאים, בהן לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר ופיתוח אפליקציות, הנדסאי מכונות אנרגיה וגז טבעי, הנדסאי רכב ומערכות מתקדמות, הנדסאי חשמל והנדסאי בניין.


בתל חי הנדסאים פועלים גם מסלולי הכשרת הנדסאים בתחומי העיצוב והתקשורת, וכן מכינה טכנולוגית להנדסאים, שבאה לסייע למועמדים לשפר את סיכויים לקבלה ללימודי הנדסאי. מוסד הלימוד, אשר פועל זה למעלה מ - 30 שנה, מפעיל שיתופי פעולה עם חברות מובילות במשק, במטרה לפתוח עבור הבוגרים דלת להשתלבות בתעסוקה ולסייע להם לצבור ניסיון מקצועי לאחר תום לימודיהם.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי ההנדסאים נדרשים להיות בעלי בגרות מלאה, או תעודת בגרות חלקית ובה ציון עובר בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ובבגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד. כמו כן, יכולים להתקבל מועמדים בוגרי מכינה קדם אקדמית, מכינה 30+ או מכינה טכנולוגית להנדסאים בתל חי הנדסאים. גם מועמדים מעל גיל 35, שברשותם אישור על השלמת 12 שנות לימוד לפחות, יכולים להתקבל ללימודי ההנדסאי.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות הלימודים בהצלחה זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי מטעם תל חי הנדסאים ומטעם מה"ט.

עוד מסלולי לימוד - תל חי הנדסאים בצפון
Whatsapp Whatsapp