הסבת אקדמאים לסיעוד בבית הספר לסיעוד קפלן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על קפלן - הסבת אקדמאים לסיעוד.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לסיעוד - בית הספר לסיעוד של המרכז הרפואי קפלן


טיפול מסור שאומר המון


בין חברי הצוות והמומחים שפועלים במחלקות בתי החולים והמרכזים הרפואיים, יש חשיבות רבה לאחים ולאחיות. הם מסייעים להעניק מענה מהיר, ממוקד ורגיש לחולים במצבים מורכבים ומגוונים ולשם כך הם נדרשים לשלוט בידע רפואי נרחב וגם להפגין כישורים בין אישיים גבוהים. שגרת היום יום בבית החולים מציבה לא מעט אתגרים ודילמות בפני האחים והאחיות, ויחד איתם גם מעניקה סיפוק רב שנוגע לקשר הקרוב שהם מנהלים עם החולים, שמגיע לעיתים אפילו להצלת חיי אדם.


בבית הספר לסיעוד של המרכז הרפואי קפלן ניתן ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים לסיעוד. מסלול זה מאפשר לאקדמאים מתחומי ידע שונים להשתלב בתחום הטיפול והרפואה ולקבל את הכלים שנדרשים כדי להפוך לאחים ולאחיות מוסמכים. המיומנויות הנלמדות במהלך התכנית יכולות לסייע לבוגריה להעניק טיפול מסור ואיכותי למטופלים ובמקביל לקדם את תחום הסיעוד והטיפול בישראל.


תכנית הלימודים


תלמידי תכנית הסבת האקדמאים מתחילים בהתוודעות למדעי יסוד עליהם מבוסס תחום הסיעוד, הם לומדים עקרונות בכימיה, בפרמקולוגיה, בפתולוגיה, בתזונה וכן בסוציולוגיה ופסיכולוגיה של תחום הסיעוד. לאחר מכן, הם מעמיקים בתהליכים ובתיאוריות בתחום מדעי הסיעוד, הם לומדים על מושגי החולי והבריאות, על עקרונות באתיקה של הסיעוד ועל דרכים לקידום בריאות בקהילה. כמו כן הם משפרים את מיומנויות התקשורת הבין אשית שלהם לצורך הענקת טיפול מסור לחולים וכן למטרות ניהול של תהליכי טיפול וצוותים טיפוליים בבית החולים. נוסף על כך, הם מקבלים הכשרה קלינית נרחבת, שבמהלכה הם בוחנים מקרוב את עקרונות הסיעוד בענפים כגון כירורגיה ועבודה בחדר הניתוח, סיעוד גריאטרי, גניקולוגיה ומיילדות, סיעוד ילדים, סיעוד פסיכיאטרי ובריאות הנפש וסיעוד לטראומה ולמצבים דחופים.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית זו להסבת אקדמאים הוא כשנתיים וחצי. ניתן ללמוד בקמפוס המרכז הרפואי קפלן שברחובות, או לחלופין בשלוחת הדרום של מוסד הלימוד הממוקמת בבאר שבע, בבית החולים סורוקה.


במהלך לימודיהם בתכנית זו הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים תיאורטיים וכן בהתנסות מעשית. הלימודים כוללים חטיבת למידה קלינית, שמתקיימת בבתי חולים ובמרכזים רפואיים. במהלך ההתנסות הקלינית הם משתתפם באימון קליני ומכירים מקרוב את תהליכי העבודה במחלקות בתי חולים.


נושאי הלימוד


לאורך התכנית נלמדים מגוון רחב של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 • סיעוד בבעיות פנימיות
 • תיאוריות בסיעוד
 • אתיקה ומשפט בסיעוד
 • סיעוד במצבי חירום
 • סיעוד ילדים ומתבגרים
 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • מיקרוביולוגיה ווירולוגיה
 • הדרכה וניהול הטיפול
 • צרכים עילאיים ובסיסיים
 • עקרונות בסיעוד קליני    
 • תפישות רווחה חולי ובריאות    
 • ועוד


סגל הוראה


סגל המרצים בתכנית זו מונה מומחים בתחומי הסיעוד השונים, בעלי ניסיון בהוראה ובטיפול. בין היתר, ניתן למצוא ביניהם מומחים בתחומי בריאות הקהילה, סיעוד כירורגי, סיעוד אונקולוגי, סיעוד ילדים, סיעוד נוירולוגי, קידום בריאות, טיפול נמרץ ורפואה דחופה. כמו כן, הם כוללים גם אנשי מקצוע מתחומי ניהול מערכות הבריאות, הרוקחות ובריאות הציבור.


על מוסד הלימוד


בית הספר לסיעוד מופעל על ידי המרכז הרפואי קפלן שברחובות והוא משתייך לקבוצת הכללית. בית הספר נוסד בשנת 1953 ובו מתקיימות מספר תכניות לימוד בתחום הסיעוד. מלבד מסלול הסבת האקדמאים, ניתן ללמוד גם לתואר ראשון בסיעוד וכן בקורסים על בסיסים בסיעוד הכוללים תכניות כגון קורס מיילדות, קורס יועצות הנקה, קורס טיפול נמרץ משולב וקורס לטיפול בחולים גריאטריים. בית הספר לסיעוד שם לו למטרה להכשיר את מנהיגי תחום הסיעוד של העתיד והוא מתבסס על ערכי המצוינות הקלינית והלימודית, על מחקר תיאורטי ועל אהבת האדם בתחום הסיעוד. לשם כך הוא מפעיל מרכזי מחקר שונים, מקיים שיתופי פעולה עם מוסדות וארגונים במערכת הבריאות ומעדכן את תכניות הלימוד בהתאם לחידושים האחרונים בעולם הרפואה.


תנאי קבלה


לתכנית הסבת האקדמאים יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון ממוסדות המוכרים על ידי המל"ג. במסגרת תנאי הקבלה, על המועמדים לעבור ראיון אישי ולהגיש קורות חיים המעידים על רקע מקצועי ולימודי. עולים חדשים נדרשים גם לעבור מבחן בשפה העברית אם הם נמצאים בארץ פחות מעשר שנים.


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל חובות הלימודים מוענק תואר ראשון בוגר בסיעוד וכן תעודת אחות מוסמכת. לשם קבלת הדיפלומות יש צורך לעבור מבחני גמר חיצוניים שנערכים על ידי משרד הבריאות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית ספר לסיעוד קפלן - בית ספר לאחיות קפלן

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

מה המקצוע שמתאים לי?
אודליה
1 תגובות
מה היתרון תואר שני בגישור לעומת קורס?
מיכל יוספן
1 תגובות
השלמת תואר שני לשם המשך לתואר שלישי
אבו ג'ומעה חוסין
1 תגובות
תואר שני בהיסטוריה לבוגרי משפטים
צביקה גורביץ
1 תגובות
מתלבטת איזה תואר ללמוד
נועה כהן
1 תגובות
מתלבטת בין פסיכולוגיה אדריכלות ומשפטים
נעמה כהן
1 תגובות
כדאי ללמוד מדעי החברה?
ליאנה טיין
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,834 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן949 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים932 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp