קורס משאבות תעשייתיות במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - קורס משאבות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

קורס משאבות תעשייתיות במכללה הטכנולוגית באר שבע - המרכז להשתלמויות


מקצועיות ואחריות בכל מפעל


סוגי משאבות רבים משולבים בתעשייה של היום, אלה משמשות למטרות שונות ובאות למלא תפקידים מגוונים. ההבדלים בין המשאבות כוללים בין היתר את יעילותן והנצילות שלהן, את אופן השאיבה, את עקרונות הפעילות, את נפח הזורמים שנשאב ואת עלויות מערכות השאיבה. בהתאם לשיקולים אלה ולשיקולים נוספים בוחרים בכל מפעל את סוגי המשאבות המתאים ביותר למטרה הרצויה.


למשאבות ולמערכות השאיבה יש חשיבות רבה בתפעול השוטף של המפעל וכך עולה צורך לתחזק אותן באופן שוטף ותדיר. בין היתר, הן משולבות בתאגידי ביוב ומים וכן בפס הייצור בענפים תעשייתיים נוספים. סוגי המשאבות הולכים ומשתכללים עם השנים וכך חשוב לעקוב אחרי ההתפתחויות האחרונות כדי לספק את המענה העדכני והיעיל ביותר.


המרכז להשתלמויות ולהכשרה מקצועית של המכללה הטכנולוגית באר שבע עורך קורס משאבות תעשייתיות, אשר מיועד לעובדים בתעשיית המים ובענפים נוספים ומאפשר להם להעמיק את הידע והמיומנויות בנוגע לשימוש במשאבות ובמערכות שאיבה מתקדמות. דרך הכלים שנלמדים במהלך הקורס יכולים הבוגרים לשכלל ולשפר את תהליכי העבודה בארגונים שלהם ולהעלות את הרווחים.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס זה רוכשים מגוון כלים מעשיים וידע בתחום תחזוקת המשאבות בתעשייה, מערכות השאיבה ותחזוקתן השוטפת. הם מקבלים נקודת ראייה נרחבת ומעמיקה בנושא השאיבה על היבטיו השונים ולומדים כיצד ניתן להתאים את סוג המשאבה למטרה הייעודית ולצורכים התפעוליים והכלכליים של הארגון. כמו כן, הם לומדים על דרכי התחזוקה של המשאבות במטרה להבטיח את הפעילות התקינה שלהן לאורך זמן וכדי למנוע תקלות.


כמו כן, הם לומדים על חומרי גלם וחומרי בניין שבהם משתמשים בתחום השאיבה ובוחנים לעומק את אופן הפעולה של משאבות מסוגים שונים. הם עוסקים בתחומים כגון צריכת אנרגיה, פיקוד ובקרה, עקומות פעולה, אפיון מערכות ואטמים מכניים, במטרה לבחון את השיקולים הכדאיים ביותר לתפעול המשאבות שיכול להביא לחיסכון אנרגטי וכלכלי עבור המפעל. הם גם לומדים כיצד לאתר תקלות נפוצות בשלבים מוקדמים כדי למנוע נזקים בקנה מידה גדול ולספק פתרונות איכותיים ומהירים לבעיות שעלולות לעלות לאורך הפעילות השוטפת של משאבות.


מתכונת הלימוד


היקפו של קורס זה הוא כחודשיים, הוא כולל כ - 60 שעות לימוד אקדמיות. המשתתפים בקורס יכולים לבחור בין קורס בוקר שכולל שיעור שבועי אחד לבין מסלול ערב שבו מתקיימים מפגשים פעמיים במהלך השבוע. הקורס כולל הרצאות עיוניות לצד תרגולים מעשיים אשר מאפשרים למשתתפים להכיר מקרוב את אופן התפעול והתחזוקה של סוגי המשאבות הנלמדים.


נושאי הלימוד


משתתפי הקורס לומדים על מגוון רחב של נושאים וביניהם גם:

 

 • תחזוקת משאבה
 • משאבות בורגיות
 • משאבות גלגלי שיניים
 • משאבות צנטריפוגליות
 • חומרים לבניית משאבות
 • חיבור משאבות במקביל ובטור
 • הפעלה, התקנה ובדיקת המשאבות    
 • שיטות הנעה
 • סוגי משאבות
 • משאבות סילון
 • משאבות בוכנה
 • איטום משאבות
 • בחירת משאבות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במרכז ההשתלמויות וההכשרה של המכללה הטכנולוגית באר שבע נלמדות הכשרות מקצועיות בתחומים כגון חשמל ותעשייה, עיצוב וצילום, ניהול ובטיחות והייטק וסייבר. הקורסים באים לתת מענה לצורכי התעשייה הישראלית והתכנים בהם מתעדכנים בהתאם לשינויים ושכלולים טכנולוגיים אחרונים. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם גופים ומוסדות בתעשייה במטרה לסייע לבוגרי ההכשרות בעת ההשתלבות המקצועית לאחר תום לימודיהם.


בתחום החשמל והתעשייה, מתקיימות הכשרות מקצועיות כגון קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס חשמלאי בודק, קורס חשמלאי ראשי, קורס מכשור ובקרה, קורס מפעיל מתקנים תעשייתיים, קורס תחזוקה למערכות מיכון, קורס טכנאי מערכות קירור ומיזוג אוויר, קורס מתקין גז טבעי מוסמך וקורס הידראוליקה ופנאומטיקה. תכניות אלה משלבות במהלכן התנסות מעשית ותרגולים שונים במטרה להכין את התלמידים לקראת אתגרי התעשייה ולאפשר להם לצבור ניסיון מקצועי.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים לעובדים בעלי ניסיון בתחום הטכני, שעוסקים בתהליכי תכנון, פיתוח והקמה של מערכות שאיבה. בין היתר, הוא יכול להתאים למנהלי אחזקה, למנהלי פרויקטים, לקבלני צנרת, למהנדסי מזון, לעובדים ברשויות, למפקחים, לעובדי אבטחת איכות ולעובדים בתחום מעבדות המים. כמו כן, הוא יכול להתאים לעובדים ולמנהלים בחרות המעניקות ייעוץ בענף המים.


תעודה


משתתפים אשר עומדים בכל חובות הקורס בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר שמוענקת על ידי המכללה הטכנולוגית באר שבע. כדי לקבל את תעודת הגמר יש צורך לעבור מבחן מסכם ולהגיש עבודה מסכמת.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

אפשר לעשות בחינת USMLE בלי זכאות ממשרד החינוך?
אחמד אבו חוסיין
1 תגובות
קורס למבחן טופל באנגלית
אביב כלש
2 תגובות
לימודי תרפיה בארגז החול
עדי לוי
1 תגובות
קורס תרגום אנגלית/עברית
דניאל
1 תגובות
טיפולי מגע לילדים ונוער
אתי לוי
1 תגובות
האם לימודי תעודה מתקיימים אונליין ?
יפי
1 תגובות
קורס לימודי ניהול גני ילדים
סמאח טאהא נג׳אר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים951 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp