לימודי חינוך ומסלול לתעודת הוראה בחינוך המיוחד באקדמית גליל מערבי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על גליל מערבי - חינוך ותעודת הוראה לחינוך מיוחד.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי חינוך כולל מסלול לתעודת הוראה בחינוך המיוחד באקדמית גליל מערבי


מערכת החינוך המיוחד בישראל מעניקה מענה לכמעט 200,000 ילדים וצעירים עם צרכים מיוחדים. תלמידים אלה נמצאים על קשת רחבה של מוגבלויות, מילדים על הרצף האוטיסטי, דרך תלמידים עם מוגבלות פיזית, כבדי שמיעה, תלמידים שמתמודדים עם בעיות קשב וריכוז ולקויות למידה ואוכלוסיות נוספות. המורים במסגרת החינוך המיוחד נדרשים לגלות רגישות לצורכים של תלמידיהם ולסייע להם לממש את הפוטנציאל הלימודי והאישי שטמון בהם, בדרך להצלחה.


האקדמית גליל מערבי מאפשרת לסטודנטים ללימודי חינוך שרואים את עתידם בעבודה חינוכית עם ילדים עם צרכים מיוחדים ללמוד במסלול לתעודת הוראה בחינוך המיוחד. תכנית זו ללימודי תעודת הוראה היא פרי שיתוף פעולה בין האקדמית גליל מערבי לבין מכללת אורנים לחינוך, והיא מציעה לסטודנטים לקבל ידע וכלים פרקטיים שיכולים לסייע להם להשתלב כמורים במערכת החינוך המיוחד.

 


תכנית הלימודים


את לימודי תעודת ההוראה בחינוך המיוחד ניתן לשלב במסגרת אשכולות הלימוד הבאים:

 

 

 • ליקויי למידה: באשכול זה מתמקדים בזיהוי ובאיתור של ליקויי למידה מסוגים שונים ובהענקת סיוע מותאם להן.

 

 

 • חינוך לגיל הרך: הסטודנטים באשכול חינוך לגיל הרך מתמקדים בתהליכי התפתחות של ילדים מלידה ועד לכניסה לבית הספר והיא מתמקדת בדרכי למידה וחשיבה של ילדים בגילי הגן ובתהליכים שמתחוללים בעולמם הרגשי.

 

 

 • ייעוץ חינוכי: אשכול הלימוד מעניק ידע בסיסי בהבנת היבטים נפשיים של תלמידים, מורים, אנשי צוות והורים במוסדות החינוך, במטרה לסייע להם לבנות התפתחות מיטבית ותקינה. הסטודנטים עוסקים הן באוכלוסיות רגילות והן בתלמידים עם צרכים מיוחדים.

 

 

 • אוריינות שפה ומתמטיקה: האשכול מתמקד במיומנויות יסוד בלמידה ובכישורי אוריינות לשונית ומתמטית, מהגיל הרך ועד לבגרות. הסטודנטים שמים דגש על הקשר שבין התיאוריה, המחקר והמעשה החינוכי ומתוודעים לשיטות לפיתוח האוריינות.


על לימודי חינוך


לימודי החינוך במוסד זה מעניקים לסטודנטים היכרות עם מדעי החינוך ומספקים להם שלל כלים להבנת מהות בחינוך. הם מכירים תיאוריות חינוכיות שונות ולומדים על היישום שלהן בפועל, תוך שהם מתוודעים לסוגיות פסיכולוגיות, סוציולוגיות ופדגוגיות של עבודתם של מורים. הם גם בוחנים צורות למידה וגישות להערכת הישגי תלמידים ודנים בפן האתי של עבודת החינוך. דרך היכרות זו עם שלל הפנים של עולם החינוך, הם יכולים לבחור באופן מושכל יותר את תחום ההתמחות בהמשך דרכם.


מתכונת הלימוד


בתכנית זו, מתקיימים השנתיים הראשונות ללימודים באקדמית גליל מערבי, לאחר מכן השנה השלישית מתקיימת באופן משולב, ומשלבת לימודים בקמפוס האקדמית גליל מערבי עם יום לימודים נוסף שנערך במכללת אורנים. השנה הרביעית מתמקדת בהתנסות מעשית והיא נערכת במכללת אורנים.


המסלול לתעודת הוראה כולל השלמות לימודים, שנערכות בהתאם לקורסים שנלמדים בכל אחד מאשכולות הלימוד. סטודנטים במסלולים המובנים יכולים להצטרף למסלול לאחר שישה סמסטרים, עם זאת עליהם ללמוד גם במסגרת לימודי בוקר כדי להשלים ל - 80 אחוזים מערך התואר.


על מוסד הלימוד


האקדמית גליל מערבי הוקמה בשנת 1994, זהו מוסד לימוד אשר מוכר על ידי המל"ג שבו מתקיימות מגוון תכניות לימודים לתואר ראשון בשלל חוגים וכן מכינות קדם אקדמיות ולימודי תעודה במסגרת היחידה ללימודי חוץ והמשך.


בין מגוון התכניות לתואר ראשון, ניתן ללמוד לתואר ראשון בניהול בהתמחויות שונות, לימודי כלכלה, לימודי לוגיסטיקה במתכונת דו חוגית, לימודי קרימינולוגיה, לימודי שימור, לימודי תיאטרון, לימודי סוציולוגיה שנערכים במתכונת דו חוגית ולימודים רב תחומיים בשלל חטיבות.

 

מוסד הלימוד מציע גם לימודים במסלול ייחודי בשם "תואר תואר", שמאפשר ללומדים בו להשלים תואר ראשון וגם לקבל הסמכה מקצועית במסגרת לימודי תעודה. ניתן ללמוד במסלולי הכשרה בתחומים כגון קינסיולוגיה חינוכית, ייעוץ ארגוני, חשבות שכר, גישור ככלי ניהולי, הנחיית קבוצות בארגונים ומסלולים נוספים. היחידה ללימודים קדם אקדמיים של האקדמית גליל מערבי מאפשרת לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים אקדמיים והיא מתקיימת במספר מסלולים לפי נתוני הכניסה של המועמדים.

 

תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית תעודת ההוראה נדרשים להציג ממוצע של לפחות 80 בשנים א' ו - ב', ומימוש של לפחות 80 אחוזים מערך התואר בסיומה של שנה ב'. כמו כן, הם צריכים לעבור ראיון קבלה שמתקיים במכללת אורנים.


תעודה


בוגרי תכנית זו אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות זכאים לקבל תעודת הוראה לחינוך המיוחד מטעם מכללת אורנים, נוסף על התואר הראשון בחינוך BA שמוענק על ידי האקדמית גליל מערבי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמית גליל מערבי

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית גליל מערבי

חוות דעת של סטודנטים על גליל מערבי - חינוך ותעודת הוראה לחינוך מיוחד

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

המכללה האקדמית גליל מערבי
15/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את האווירה הסטודנטיאלית במכללה,את שיעורי העזר והתגבורים במהלך כל השבוע שניתנים במכללה בחינ קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נקי, בניין חדיש, נגיש עם מעליות, אווירה נעימה ומעודדת מוטיבציה, ישנם המון פינות ישיבה ללמידה  קרא עוד...

טיפים

יש לקחת את השנה הראשונה באווירה טובה להיכנס ללימודים כמו תינוק שנולד, וככה לחוות התנהגות לימודית מאו קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תואר ראשון בחינוך במקביל לבגרויות
רעיה
ללא תגובה
כמה זמן אורכת הרחבת הסמכה לגיל הרך?
שירה
2 תגובות
קבלה למסלול דו מחלקתי פסיכולוגיה ותקשורת באוניברסיטת בן גוריון
אופק חנוך
1 תגובות
בחירת לימודים בתחום פרטני עם ילדים
נירית
1 תגובות
השלמת תזה בחוג מדיניות ומנהיגות בחינוך באונברסיטת חיפה או בר אילן
עריפה
1 תגובות
דו חוגי עם תעודת הוראה
אנונימי
1 תגובות
משכורת של הסבת אקדמאים
מאיה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,453 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp