קורס טכנאי מערכות קירור ומיזוג אוויר במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - טכנאי קירור.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מתקני קירור ומיזוג אוויר ביתיים במכללה הטכנולוגית באר שבע - המרכז להכשרה והשתלמויות


רוח רעננה בתחום מערכות הקירור


בימי הקיץ החמים והלחים, המכשיר החשמלי הראשון אליו אנו ניגשים בבית או במשרד או המזגן. מערכות קירור אוויר ומקררים הם מצרך נחוץ וחיוני גם במפעלים ופסי ייצור בתעשייה. כדי להבטיח את ההתנהלות היום יומית התקינה ולמנוע תקלות, יש צורך לדאוג להתקנה נכונה של מערכות המיזוג וקירור האוויר ולבצע בהן תחזוקה שוטפת. תחום זה גם עובר התפתחויות טכנולוגיות משמעותיות, כשאר החידושים והשכלולים השונים שמוטמעים במערכות יוצרים צורך להתעדכנות ולריענון הידע המקצועי גם בקרב טכנאים ואנשי מקצוע מנוסים וותיקים.


קורס טכנאי מתקני קירור ומיזוג אוויר שמתקיים במרכז להשתלמויות ולהכשרה מקצועית של המכללה הטכנולוגית באר שבע בא להעניק כלים מקצועיים לענף הטיפול במערכות קירור, והוא מתמקד הן במערכות ביתיות והן במערכות תעשייתיות. המסלול משלב ידע תיאורטי עם תרגול מעשי באמצעות סדנאות במטרה לשים דגש על הפן היישומי ולהעניק את המיומנויות המקצועיות והיעילות ביותר לאנשי המקצוע בתחום מבוקש זה. טכנאי מזגנים ומערכות קירור יכולים להשתלב במגוון של מפעלים ומוסדות תעשייה וכן לפתוח בקריירה כטכנאים עצמאיים ולספק את שירותיהם למגוון של לקוחות במגזר הציבורי והפרטי.

 


תכנית הלימודים


תלמידי הקורס לומדים בהרחבה על סוגי מערכות הקירור ומיזוג האוויר, תוך התמקדות במתקנים ביתיים. הם לומדים על מבנה המערכות ועל תפקודן ולומדים לאתר תקלות שונות ולפתור אותן ביעילות. כמו כן, הם רוכשים ידע בתחום מכונות החשמל ומתקני החשמל ולומדים על תחזוקה וטיפול במערכות הבקרה והפיקוד המתקדמות של מתקני קירור ומיזוג האוויר.


מתכונת הלימוד


היקפו של קורס זה הוא כשנה והוא כולל כ - 370 שעות לימוד אקדמיות. שיעורים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע, בשעות הערב. התכנית משלבת בין ידע תיאורטי לבין התנסות מעשית במיומנויות העבודה עם מערכות הקירור דרך סדנאות. ההתנסות המעשית באה לספק לתלמידים אפשרות לתרגל באופן יישומי את המיומנויות הנלמדות וכך לצבור ניסיון לקראת יציאתם לשוק העבודה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים המגוונים שנלמדים במהלך הקורס אפשר לכלול את התחומים הבאים:

 

  • עבודה במתקני קירור
  • מכונות חשמל
  • יסודות בתורת החשמל
  • מזגני אוויר ביתיים   
  • בקרה ופיקוד במערכות קירור
  • ועוד
  • מערכות מיזוג אוויר משולבות חשמל   
 


על מוסד הלימוד


המרכז להשתלמויות ולהכשרה מקצועית של המכללה הטכנולוגית באר שבע נוסד לפני יותר מ - 60 שנה ובו נערכות שלל תכניות ללימודי תעודה. חלק מן ההכשרות מוכרות על ידי גופים כמשרד הכלכלה, משרד האנרגיה וחלקם גם מוכרים להשתלמויות לאנשי מקצוע. המכללה מטפחת קשרים עם גופי תעשייה מובילים באזור דרום הארץ ותכניות הלימוד בה מותאמות לתהליכים ולשינויים שמתחוללים בתעשייה, במטרה לסייע לבוגרי ההכשרות בהשתלבותם באפיקי קריירה מבוקשים.


בתחום החשמל, המכונות והתעשייה מתקיימות עוד מגוון של הכשרות מקצועיות ובהן קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי בודק, קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס תחזוקה למערכות מיכון, קורס מכשור ובקרה, קורס מפעיל למתקנים תעשייתיים, קורס הידראוליקה ופנאומטיקה וקורס מתקיני גז טבעי מוסמכים. כמו כן, המרכז להשתלמויות עורך תכניות לימוד בענפים מבוקשים נוספים כגון ניהול, בטיחות, נגישות, סייבר, עיצוב וצילום. נוסף על כך, עורכת המכללה הטכנולוגית באר שבע מסלולים להכשרת הנדסאים, אשר מוכרים על ידי מה"ט. תכניות אלה מספקות ידע הנדסי, טכנולוגי ומדעי מתקדם לסטודנטים ומכינות אותם לקראת השתלבות בתעשייה הישראלית במבחר תחומים מבוקשים.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים בוגרי 10 שנות לימוד לפחות, אשר עוברים ראיון בפני וועדת קבלה. מסלול זה מתאים למעוניינים לרכוש ודע וכלים מקצועיים בתחום מערכות המיזוג במטרה לפתח קריירה בתחום זה, כאשר אין צורך בידע מעשי או מקצועי קודם בענף כדי להתקבל.

 


תעודה


למשתתפים אשר עומדים בכל הדרישות ומשלימים את הקורס בהצלחה ניתנת תעודת גמר ממשלתית "התקנה ושירות מתקני קירור ומיזוג ביתיים" שניתנת על ידי משרד הכלכלה. כדי לקבל את הדיפלומה הממשלתית על הבוגרים לגשת ולעבור בהצלחה מספר בחינות גמר בתחום ההתקנה והשירות של מתקני מיזוג וקירור והבטיחות מתקני חשמל, וכן לעבור מבחן מעשי בו נבחנות מיומנויות העבודה עם מערכות המיזוג. נוסף על כך, באפשרות הבוגרים להגיש בקשה להוצאתו של רישיון "חשמלאי שירות", על פי תקנות החשמל ובהתאם להנחיות של המחלקה לרישום חשמלאים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp