רוצה פרטים על קורס רישום מידע רפואי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס רשמים רפואיים - סימול מידע רפואי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס רישום מידע רפואי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס רישום וסימול מידע רפואי


האמינות והידע שמאחורי הנתונים


בעידן של שכלול טכנולוגי מתמיד, כמות הנתונים איתם צריכים ארגונים ומוסדות ציבור להתמודד רק הולכת ועולה. גם במערכת הבריאות, מתמודדים הרופאים והעובדים עם מסה אדירה של מידע רפואי חיוני ויקר ערך. הרשומות הרפואיות מהוות חלק בלתי נפרד מהטיפולים השונים, בהם גם פרוצדורות מצילות חיים וכך יש חשיבות רבה ביותר לשלמות ולמהימנות שלהם. באמצעות רשומה רפואית שמנוהלת כהלכה ניתן לנהל סיכונים לאורך הטיפול ולבצע מחקר של תהליכים לצורך שיפורם וקידומם. כמו כן, המידע הרפואי מסייע למקבלי ההחלטות לקבוע מדיניות חדשה ומתקדמת וכן הוא משמש ראייה משפטית בתהליכי גביה ותמחור שמתקיימים במערכת.


תחום הסימול והרישום של מידע רפואי פועל לרגולציה ולהסדרה של דיווח, תיעוד וקידוד של המידע הרפואי שקיים במערכת הבריאות. תחום זה מתמקד בניהול של המידע הרפואי הרב אשר מצטבר במוסדות רפואיים ובגופים טיפוליים, כאשר תפקידם של סמלנים רפואיים הוא לשמור על איכות המידע ועל שלמותו. בין היתר, הם אחראיים על סימול של פעולות רפואיות, אבחנות וניתוחים ועל טיפול במאגרי מידע רפואיים של בתי חולים ומרפאות. הבדיקות הכמותיות והאיכותיות שהם עורכים באים לוודא כי קיימת התאמה בין האבחנות שניתנו בטיפול על ידי הרופאים או הצוות הרפואי לבין סיכום ההליך הרפואי בדוחות ובמסמכים השונים. כאשר נוצרים מצבים של חוסר אחידות בין שני גורמים אלה, הם נדרשים לבצע בדיקות ובירורים מול הרופאים והצוות לגבי הסיבות לחריגה, ולהציע דרכים לשיפור.


במערכת הבריאות של היום, ענף סימול המידע הרפואי נמצא תחת אחריותו של המשנה למנהל הכללי בחטיבת הבריאות של משרד הבריאות. נכון להיום פועלים בישראל כמה מאות רשמים רפואיים, עולם חלק גדול ממי שמועסקים בתחום זה אינם בעלי הכשרה פורמלית מוסדרת ואינם תמיד מחזיקים בידע העדכני ביותר לצורך ביצוע תפקידם באופן המיטבי. כדי להתגבר על מצב זה, ולאור צורך הולך וגובר בניהול נכון ואמין של המידע הרפואי, גיבשו במשרד הבריאות מסלול הכשרה לסמלני מידע רפואי. באמצעות קורס זה שואפים במשרד להנהיג טרמינולוגיה אחידה לכל העוסקים בתחום וכך להעלות את איכות ניהול הרשומות והמידע הרפואי במדינה. תכניות הלימוד מקנות כלים לניהול מהימן ושקוף של הנתונים בזמן אמת ולדיווח נכון ואחראי, במטרה לקדם את מערכת הרפואה ואת המחקר הרפואי בתחומי המידע והרישום. דרך ייעול של הרישום הרפואי שואפים במשרד הבריאות להפוך את העבודה ליעילה ובטוחה יותר ולשמור על אתיקה ואחריות לאורך ניהול המידע.


קורסים בסימול וברישום רפואי מאפשרים לעובדים במערכת הבריאות להעשיר את הידע המקצועי שבידיהם וגם לקדם את הקריירה לתפקידים שיש להם ביקוש רב בעולם הרפואי של היום. ידע וכלים ברישום וסימול רפואי יכול לסייע לבוגרי ההכשרה להשתלב במחלקות רישום ותיעוד של בתי חולים, בארכיונים רפואיים, במכוני מחקר רפואי ובמנהלות של יחידות ואגפים במשרד הבריאות.

 

 

למי מיועדים הלימודים


הקורס מיועד לעובדים מנוסים במערכת הבריאות, שמעוניינים לצבור ידע וכלים בתחומי המידע הרפואי ורישומו. הוא מתאים בין היתר לרופאים, לרוקחים ולעובדים נוספים בתחום המנהלתי במערכות ובמוסדות בריאות וטיפול. כמו כן, הוא יכול להתאים למי שעובדים בפועל כסמלני מידע רפואי אשר מעוניינים לבסס את הכשרתם ולעדכן את הידע שברשותם.


תכנית הלימודים


התכנית באה להכשיר רשמי מידע רפואי ייעודיים למערכת הבריאות הישראלית. היא מקיפה הן סוגיות בסימול מידע רפואי והן נושאים ברישום רפואי. משתתפי הקורס מתוודעים לתפקידים של רשמי מידע רפואי ולמונחים רפואיים מקובלים שנוגעים לתפקיד זה. כמו כן, הם רוכשים מיומנויות לניהול תהליכים בענף המידע והסימול הרפואי ומכירים טכנולוגיות רפואיות חדשניות שיכולות לסייע לייעל את התחום. כך הם בוחנים כיצד ניתן להשתמש במידע הרפואי באופן יעיל ואיכותי, תוך שמירה על סוגיות אתיות וחוקיות שנגזרות מן הענף.


מתכונת הלימוד


היקפן של ההכשרות בתחום זה משתנה בין המוסדות, בדרך כלל הם נפרשים על פני פרק זמן שבין חצי שנה לשנה אחת. שיעורים נערכים לעיתים בשעות הבוקר ולעיתים במתכונת קורס ערב. הקורסים כוללים הרצאות עיוניות ותרגולים פרקטיים שונים, כגון ניתוח של אירועים מענפי הבריאות וביצוע של מטלות ופרויקטים ליישום החומר הנלמד. כמו כן, בתום הקורס יש לבצע התנסות מעשית, אשר נערכת במחלקות לרישום המידע הרפואי של מוסדות בריאות, כגון בתי חולים או מרכזים רפואיים. ההתנסות הפרקטית נפרשת על פני כארבעה חודשים והיא מתבצעת בהתנהלות מול מנהלי המחלקות ומשרד הבריאות.

 


נושאי הלימוד


לאורך הכשרה זו לומדים על שלל נושאים וביניהם:

 

 • שימוש יעיל במידע הרפואי
 • תקנות GDP להפצה נאותה
 • ניסויים קליניים
 • מידע רפואי ברשת האינטרנט
 • סימול מידע רפואי
 • טרמינולוגיה של שפת רופאים
 • טכנולוגיות רפואיות
 • סימול רישום לסרטן
 • עלויות הוצאות אשפוז ובדיקות
 • רישום תרופות גנריות
 • תהליכי פיתוח מוצרים רפואיים
 • סימון של חומרי אריזה   
 • קריאת מסמכים רפואיים ודוחות ניתוח
 • ועוד
 • פרוצדורות רישום מול משרד הבריאות   
 


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לקורסים אלה נדרשים להיות בעלי ניסיון מקצועי מעשי במערכת הבריאות בתפקידים שונים וכן הם צריכים להציג המלצות מצד ממונים וגורמים מקצועיים שמעידים על הסמכתם וניסיונם. מוסדות הלימוד עורכים מבחני מיון וקבלה למועמדים, אותם יש לעבור בדרך כלל בציון של לפחות 85. כמו כן, מתקיימים ראיונות בפני וועדות קבלה של משרד הבריאות בהן נבחנת מידת ההתאמה של המועמדים לתכנית ולתפקידי סימול המידע הרפואי.

 


תעודה


לאחר תום הקורס מקבלים המשתתפים תעודת גמר אשר מוענקת על ידי המוסד המלמד ומשרד הבריאות. יש צורך לעמוד במספר תנאים כדי לקבל את הדיפלומה, כגון מילוי של חובות הנוכחות, הגשת כל המטלות והתרגילים שניתנים לאורך הקורס, השלמת ההתנסות המעשית ומעבר מוצלח של מבחני גמר שעורכים המוסדות.

 


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת אריאל - המרכז ללימודי חוץ: במרכז ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל בשומרון נערך קורס לרישום וסימול מידע רפואי, אשר כולל כולל 135 שעות. המסלול, המשלב עשייה מעשית, מסייע לאנשי מקצוע בתחום הבריאות להעשיר את ידיעתם והבנתם בתחום מבוקש על ידי משרד הבריאות. במרכז ללימודי חוץ מתקיימים קורסים נוספים בתחומי הבריאות, אלה כוללים קורס ניהול השירות במערכת הבריאות וקורס מדעי הזקנה. כמו כן, ניתן ללמוד בקורסים בענפים נוספים, כגון קורסים בתחום הנגישות, קורסים בתחום הפיננסי והניהולי וקורסים בתחום הביטחון.

 

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים - בית הספר לרוקחות: במדור ללימודי המשך של בית הספר לרוקחות באוניברסיטה העברית מתקיימת תכנית "רישום, רגולציה ופרמקוויג'ילנס", אשר מתאים לרוקחים ולרופאים ומאפשר להם להתעדכן בהתנהלות רגולטורית בתחום המידע הרפואי. הקורס כולל כ - 80 שעות לימוד והוא מחולק ל - 20 מפגשים. היחידה עורכת גם קורסים כגון קורס קנאביס רפואי, קורס רוקחות גריאטרית והכשרות ייעודיות נוספות לרוקחים ולאנשי צוות רפואי ופרא רפואי.


אתם בטח רוצים לדעת היכן עוד מתקיימת הכשרה זו, מה עלויות הקורס ומתי מתקיים יום פתוח בקרוב. נציגי השירות האישי שלנו כאן כדי לענות על כל שאלה. אנו ממליצים לכם להסתייע בשירות האישי שלנו חינם, וכך לחסוך כסף וזמן יקר.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס רישום מידע רפואי?

רוצה לדעת יותר על קורס רישום מידע רפואי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס רישום מידע רפואי
Whatsapp Whatsapp