קורסי ניהול במרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
קורסי ניהול במרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר

קורסים בתחום הניהול במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך


לומדים כיצד לנהל ביעילות


ארגונים ומוסדות עוברים תהליכים רבים לאורך פעילותם. הם מושפעים ממגוון של גורמים, כגון משברים או צמיחה במשק הכללי, מוטיבציה ויעילות של צוותי העובדים, הצלחה בהשתלבות בזירה הגלובלית וכן הטמעה של טכנולוגיות חדשניות. מי שעומדים בראשו של המערך הם המנהלים השונים, שנדרשים להיות בעלי עין רב תחומית ולהבין במכלול הגורמים שיכולים יחד להוביל להצלחה. הם נדרשים לנווט במצבים לא פשוטים ולמצוא פתרונות יצירתיים לבעיות או לקשיים בהם נתקלת החברה. לשם כך, חשוב לבנות סל כלים ניהולי יעיל ומגוון, אשר יוכל לשרת את המנהלים במהלך עבודתם ולהיות להם לעזר.


במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר מתקיימות הכשרות מקצועיות מגוונות בתחום הניהול, במסגרת החטיבה לניהול ועסקים של המרכז. ההכשרות המקצועיות מסייעות למועמדים לתפקידים ניהול, לבכירים ולמעוניינים להתקדם בארגונים לרכוש כלים עסקיים, כלכליים ותפעוליים פרקטיים. קורסי ניהול אלה כוללים התנסות פרקטית והם עוסקים בסוגיות עדכניות מן העולם העסקי, במטרה להכין את התלמידים לקראת השתלבותם בשוק העבודה בשלל מגזרים ואפיקים. חלק מן הקורסים גם מעניקים דיפלומות המוכרות על ידי ארגונים ועמותות מוכרים בעולם העסקי, במטרה לסייע לבוגרים בהשתלבותם במשק.


מסלולי לימוד

 

 

  • קורס הכשרת דירקטורים: במהלך קורס דירקטורים נחשפים לסוגיות משפטיות, פיננסיות, חשבונאיות וניהוליות שחיוניות לעבודתם של חברי דירקטוריון. המשתתפים מקבלים כלים פרקטיים מעולמם של תאגידים במשק ולומדים על התפתחויות בתחום מן השנים האחרונות. הוא מתאים למנהלים ולבעלי תפקידים, למזכירי יישובים וחברות ולגורמים בכירים שמיועדים לתפקידי דירקטוריון במסגרת תפקידם ומעוניינים להשתלב בחברות ציבוריות ובעמותות. הקורס מוכר על ידי איגוד הדירקטורים הישראלי IDU.

 

 

  • קורס ניהול משאבי אנוש: היחידה מציעה קורס ניהול משאבי אנוש ופיתוח פנים ארגוני, שהיקפו הוא כ - 30 מפגשים. במהלך הקורס יכולים עובדים בענפי הפיננסים, החשבונאות, כוח האדם והמזכירות לרכוש כלים מקצועיים ופרקטיים בתחום ניהול משאבי האנוש. במהלכו לומדים כל ניהול מעגל חיי עובדים, כל סוגיות בפיתוח פנים ארגוני ועל כלים לייעוץ ארגוני וכן משתתפים בסדנאות שונות בתחום הניהול. קורס זה מוכר על ידי העמותה הישראלית לניהול וחקר משאבי האנוש, לצורך הסמכה בתחום.

 

 

  • קורס ניהול עסקי ויזמות: מסלול זה מקנה למשתתפים מיומנויות חדשניות בתחום היזמות העסקית, שיכולות לסייע להם לפתח רעיונות עסקיים ולהוציא אותם לפועל. במהלך התכנית לומדים על נושאים בפיננסים, בשיווק, בכלכלה וסוקרים היבטים מסחריים ומשפטיים שמעסיקים יזמים בעת הקמת סטארט אפ. כמו כן, נלמדות אסטרטגיות ייחודיות לניהול של עסקים קטנים ובינוניים ולפיתוח של סגנונות ניהול שמותאמים לצורכי העסק.

 

 

  • קורס ניהול שיווק וקידום מכירות: הקורס לניהול שיווק ומכירות מתמקד בהיבטים ניהוליים, תפעוליים ותכליתיים של שיווק ומעניק כלים פרקטיים למנהלי שיווק ולמיועדים לתפקידים אלה. כמו כן, הוא חושף למודלים שיווקיים מקובלים, לעקרונות ניהול שיווק בעידון הרשתות החברתיות ולפיתוח מיומנויות יזמות בתחום השיווק. המשתתפים לוקחים חלק בסדנאות לפיתוח מיומנויות משא ומתן והתמודדות עם קונפליקטים בסביבה הארגונית ומנתחים מקרי בוחן מן העולם העסקי.

 

 

  • קורס ניהול מידע וארכיונאות: לאורך קורס ארכיונאות וניהול מידע מכירים היבטים עיוניים ומעשיים של בניית ארכיון ושל ניהולו, בדגש על שיטות ממוחשבות מתקדמות לשימור ותיעוד המידע ההיסטורי, במטרה להנגיש אותו לקהל הרחב ולחוקרים. במהלך התכנית רוכשים מיומנויות ניהול באמצעותן ניתן להשתלב בארכיונים של גורמים ממשלתיים, תאגידים, רשויות מקומיות, תנועות וארגונים פוליטיים, מוסדות חינוך ומסגרות אקדמיות. התכנית מוכרת לקבלת נקודות זכות במסגרת לימודי תרבות יצירה והפקה לתואר ראשון במכללה האקדמית ספיר. כמו כן, תלמידים במסלול שעומדים בתנאים יכולים לקבל מלגות לימוד מטעם קרן חיצונית שפועלת בתחום הארכיונאות וניהול הידע.

 

 

  • קורס ניהול ופיתוח קהילתי: קורס לניהול קהילה ופיתוח מנהיגות במרחב הכפרי נערך בחסות הרשות לפיתוח הנגב והמשרד לפיתוח הנגב והגליל, ושותפים לפיתוחו ההסתדרות הציונית ותכנית מעברים לתעסוקה במגזר הכפרי. המסלול פועל להעשיר מנהלים לקהילות כפריות מתוך הכרה בייחוד של ניהול בקהילות אלה ומתוך רצון לבנות מודעות לחשיבות שבפיתוח עתודה ניהולית. במהלך הקורס לומדים לאבחן ולנתח את תפקידם של מנהלי הקהילה ולהתמודד עם משימות חשובות במגוון תחומים. הקורס מתמקד במספר ענפים שיחד מהווים תשתית למנהלי קהילות, בהם צמיחה דמוגרפית, ניהול ומנהיגות, מבנה משפטי של יישובים, בינוי קהילתי, ניהול תקציבים וגישור.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר