לימודי חינוך בהתמחות נוער בסיכון במכללה האקדמית עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על עמק יזרעאל - חינוך נוער בסיכון.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי חינוך עם התמחות בחינוך נוער בסיכון במכללה האקדמית עמק יזרעאל


חינוך למול הקושי


גיל ההתבגרות הוא תקופהת סוערת במיוחד בחייהם של צעירים, אשר מעלה בפניהם לא מעט דילמות ואתגרים. עם זאת, ישנם מצבי סיכון שמצריכים התערבות מיוחדת וטיפול מותאם, במטרה לסייע לבני הנוער להתגבר על הקשיים ולממש את הפוטנציאל הלימודים והאישי שלהם. קיימת קשת רחבה של מצבי סיכון, מקשיים התנהגותיים או לקויי למידה חמורים ועד לבעיות חברתיות, בריונות, אלימות או הפרעות אכילה עמם מתמודדים הצעירים והצעירות.


במכללה האקדמית עמק יזרעאל ניתן ללמוד בתכנית לימודי חינוך בהתמחות חינוך נוער בסיכון. זוהי התמחות שנלמדת במסגרת תכנית דו חוגית אשר משלבת בין לימודי חינוך לבין לימודי קרימינולוגיה. מטרתה של התמחות זו היא הכשרת הסטודנטים להשתלבות בעבודה חינוכית עם בני נוער וצעירים שמצויים במצבי סיכון ומצוקה במגוון של מסגרות חינוכיות, פורמליות ולא פורמליות כאחד. יש לציין כי במסלול זה לא מקבלים תעודת הוראה, למעוניינים לפעול כמורים בבתי ספר יש להשלים לימודים לתעודת הוראה במסגרות חיצוניות.


תכנית הלימודים


התמחות זו מאפשרת לסטודנטים להעמיק בדרכים להוראה ולטיפול של בני נוער בסיכון וכן היא מעניקה כישורי הוראה לחינוך הבלתי פורמלי. הסטודנטים לומדים על היבטים שונים בחייהם של ילדים ושל בני נוער במצבי סיכון ועוסקים בקשיים חברתיים, פסיכולוגיים, התפתחותיים ולימודיים עמם מתמודדים צעירים אלה בבית הספר ומחוצה לו. כמו כן, הם דנים בתופעות כגון הפרעות אכילה, התמודדות עם מצבי משבר אישים ומשפחתיים, פסיכופתולוגיה וחשיפה לאלימות בתוך המשפחה, ועל השפעותיהם של כל אלה על התפקוד האישי והלימודי של בני ובנות נוער.


בהמשך, הם נחשפים לשיטות התערבות ולגישות טיפוליות שיכולות לסייע בהדרכת בני נוער בסיכון, כגון ניתוח התנהגותי, טיפול נרטיבי וכן מיומנויות ייעוץ שונות. במקביל הם מפתחים את כישורי הריאיון ואת מיומנויות התקשורת הבין אישית שחיוניות לעבודה עם הילדים, עם הוריהם ועם בני משפחותיהם. נוסף על כך, הם בוחנים זרמים וגישות חינוכיות מגוונות ומכירים סוגים של בתי ספר ומוסדות לרבות חינוך פנימייתי, בתי ספר דמוקרטיים וכן מערכות חינוך מגזריות שונות.

 


מתכונת הלימוד


זוהי כאמור תכנית לימודים דו חוגית, היא נפרשת על פני כשלוש שנים וכוללת קורסים משני עולמות הידע. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובשיעורי בחירה וכן משתתפים בסמינריונים ובדיונים כיתתיים. נוסף על כך, הם מבצעים התנסות בשדה (פרקטיקום) במהלך השנה האחרונה ללימודיהם. הפרקטיקום מתקיים במסגרות חינוכיות שונות כגון פנימיות לנוער בסיכון, מסגרות ייעוציות לנוער, מוסדות טיפוליים או מוסדות חינוך בלתי פורמלי. הוא מאפשר לסטודנטים ליישם בפועל מושגים שנלמדים בכיתה ולתרגל עבודה חינוכית יחד עם צוות ההוראה ועם סגל המסגרות החינוכיות.


נושאי הלימוד

 

 • קביעת מדיניות בחינוך
 • ראיון ייעוצי
 • התערבות במצבי משבר
 • זכויות הילד
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • לקויות למידה
 • התמודדות עם מצבי לחץ
 • זהויות רב תרבותיות
 • הפרעות אכילה בגיל ההתבגרות
 • הורות לילדים עם צרכים מיוחדים   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי החינוך של המכללה, ניתן ללמוד במסגרת שילובים דו חוגיים נוספים כגון לימודי חינוך ופסיכולוגיה או לימודי חינוך בשילוב לימודים רב תחומיים במדעי החברה. הסטודנטים בחוג יכולים לבחור בהתמחויות נוספות, בהם התמחות ייעוץ חינוכי וחינוך מיוחד או התמחות חינוך אלטרנטיבי. נוסף על כך, ניתן ללמוד במסלול ישיר לתואר שני בייעוץ חינוכי, שמציעה להשלים את שני התארים תוך ארבע שנים בלבד.


תכניות לימודים נוספות אשר מתקיימות במכללה כוללות לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי שירותי אנוש, לימודי סיעוד, לימודי ניהול מערכות בריאות ותואר ראשון בתקשורת. המכללה מציעה גם תכניות מגוונות לתואר השני. הסטודנטים במוסד זה יכולים להסתייע במגוון של מלגות לימוד, שניתנות על סמך קריטריונים כגון הצטיינות לימודית, מצב סוציו אקונומי, פעילות התנדבותית או גורמים נוספים.


תנאי קבלה


הקבלה לתואר הראשון במכללה זו היא למועמדים שברשותם בגרות מלאה וציון פסיכומטרי. כמו כן, יש צורך בהצגת ציון בחלק האנגלית של הפסיכומטרי או במבחן אמי"ר למיון באנגלית. לבעלי ציון גבוה בבגרויות ישנה אפשרות קבלה ללא פסיכומטרי. גם בוגרי מכינה קדם אקדמית שעומדים בתנאי הקבלה יכולים להתקבל ללימודים. לקבלת תנאי הקבלה המדויקים מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.

 


תעודה


בוגרי התכנית אשר משלימים את כל חובותיהם בהצלחה זכאים לקבל תואר ראשון BA מטעם המכללה האקדמית עמק יזרעאל. כמו כן, הם מקבלים נספח לתואר הבוגר אשר מעיד על השלמת ההתמחות בחינוך נוער בסיכון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל

חוות דעת של סטודנטים על עמק יזרעאל - חינוך נוער בסיכון

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

המכללה האקדמית עמק יזרעאל
24/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את המראה הירוק והנוף, המון השקעה בסטודנטים. הבעיה היא תשלום החנייה והחוסר במקומות חנייה, משלמ קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס מהמם עם הרבה ירוק. שילוב של קרמינולוגיה וחינוך. יש ליווי של המרצים והרבה יחס.

טיפים

ממליצה להתייעץ עם סטודנטים קודמים. ללמוד טוב את אתר המכללה ולחפש מלגות בעזרת המכללה.


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי חינוך

אפשר ללמוד חינוך מיוחד בלי בגרות?
אדיר
1 תגובות
הסבה למורה דרך
דניאל פורת
1 תגובות
תואר ראשון בחינוך במקביל לבגרויות
רעיה
1 תגובות
כמה זמן אורכת הרחבת הסמכה לגיל הרך?
שירה
2 תגובות
קבלה למסלול דו מחלקתי פסיכולוגיה ותקשורת באוניברסיטת בן גוריון
אופק חנוך
1 תגובות
בחירת לימודים בתחום פרטני עם ילדים
נירית
1 תגובות
השלמת תזה בחוג מדיניות ומנהיגות בחינוך באונברסיטת חיפה או בר אילן
עריפה
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,158 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,224 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp