תואר ראשון בתקשורת וסוציולוגיה באוניברסיטת תל-אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תקשורת וסוציולוגיה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתקשורת וסוציולוגיה באוניברסיטת תל-אביב - דו חוגי


החברה בראי המדיה


כיצד עלייתה של המדיה הדיגיטלית משפיעה על האופן בו אנו מתקשרים זה עם זה? האם אפיקי תקשורת חדשים יכולים לייעל את הדרך בה אנו יוצרים קשרים עסקיים או מקדמים מוצרים ושירותים? והאם לאופן בו התקשורת מייצגת אוכלוסיות, מגזרים, מגדרים או קבוצות גיל מסוימות יש השלכה על האופן בו אנו מקבלים קבוצות אלה בחברה שלנו? אלה הן רק מקצת השאלות אשר מעסיקות חוקרי תקשורת וחוקרי חברה בימינו, כאשר השינויים הרבים שמתחוללים כל העת במדיה ממשיכים ומקדמים את המחקר עוד ועוד. נראה שצמיחתם של אמצעי התקשורת הולכת יד ביד עם צעדי ענק שלוקחת החברה שלנו, אל עבר עתיד מתקדם ולא ידוע.


מי שמתעניינים בייצוגי החברה במדיה ובאופן בו התקשורת משפיעה על חיינו בארץ ובעולם יכולים ללמוד בתכנית הדו חוגית ללימודי סוציולוגיה ותקשורת שמתקיימת באוניברסיטת תל-אביב. זוהי תכנית לימודים דו חוגית בה משלבים בין התואר הראשון בתקשורת לבין לימודי סוציולוגיה. דרך לימוד שני תחומים אלה יכולים הסטודנטים להעמיק בדילמות ובאתגרים אשר מעסיקים הן את חוקרי התרבות והחברה של היום והן את אנשי המדיה בבואם להתאים את התכנים המשודרים והדיגיטליים לשינויים ולהתפתחויות חברתיות. תכנית זו פותחת בפני הבוגרים דלתות לתעסוקה במרכזים מחקריים, בערוצי תקשורת ובמסגרות ממשלתיות וכן מאפשרת להם להמשיך לתארים מתקדמים בתחומי התקשורת או במדעי החברה.


תכנית הלימודים


הלימודים בתכנית דו חוגית זו מאפשרים לסטודנטים להיחשף לתהליכים חברתיים ולהשפעותיהם בזירת המדיה, וכן לאופן בו התקשורת מעצבת תפישות והשקפות עולם חברתיות ותרבותיות בעולם הדיגיטלי של היום. הסטודנטים בוחנים תיאוריות וגישות משני עולמות הידע ודנים בנקודות ההשקה בין שני העולמות.


במהלך התואר הראשון בתקשורת, הם מבינים את כלי המדיה השונים ובפרט אפיקי תקשורת ההמונים העכשוויים. הם לומדים על סוגיות חברתיות, פסיכולוגיות, פוליטיות, טכנולוגיות וכלכליות ובוחנים כיצד מגמות של גלובליזציה משפיעות על התקשורת. במקביל הם מפתחים מיומנויות שכנוע ויחסי ציבור, לומדים על הפקה של תכנים חדשניים לפלטפורמות דיגיטליות ובוחנים את אופן ניהול המידע בעולם המשתנה שסביבנו.


במסגרת לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, הסטודנטים חוקרים תהליכים שמתחוללים בחברה ובתקשורת ועוסקים בסוגיות כגון סוציולוגיה של תרבויות, מגדר בחברה, סוציולוגיה פוליטית ואנתרופולוגיה חברתית. הם מעמיקים בתיאוריות מובילות במדעי החברה ולומדים על עקרונות כמותניים ואיכותניים שמאפיינים את מדעי החברה השונים, בדגש על תהליכים בחברה הישראלית העכשווית. דרך העיסוק בסוגיות החברתיות השונות הם מפתחים כישורי חשיבה ביקורתית ואנליטית באמצעותן ניתן להתמודד עם בעיות שמעסיקות חוקרי חברה היום.


מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים במתכונת דו חוגית, שאורכה הוא כשלוש שנים. במסגרת התכנית הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובקורסים בחירה ובסמינריונים של שני חוגי הלימוד. במסגרת התואר הראשון בתקשורת, הסטודנטים גם משתתפים במגוון של סדנאות מעשיות אשר חושפות בפניהם את אפיקי המדיה השונים ואת יצירת התכנים החדשניים בתעשייה.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים אשר נלמדים במסגרת התכנית נכללים הנושאים הבאים:

 

 • החברה בישראל
 • חברת הרשת
 • ילדים וממשקים דיגיטליים
 • חברה והגירה
 • מדינות לאום בעידן גלובליזציה
 • ריבוד ואי שוויון
 • קידום נושאים חברתיים במדיה
 • שפה ותקשורת
 • חשיבה מגדרית ומדיניות חברתית
 • עיתונות מקוונת   
 • אסטרטגיה תקשורתית ויחסי ציבור   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת תל-אביב ניתן ללמוד בשילובים דו חוגיים מגוונים, כגון לימודי סוציולוגיה ופסיכולוגיה, לימודי קולנוע וספרות, לימודי ניהול וכלכלה, לימודי אמנות ולימודים קלאסיים, לימודי חשבונאות ומשפטים, לימודי תקשורת ובלשנות, לימודי סוציולוגיה וניהול ועוד שלל מסלולים, אשר חלקם משלבים בין ענפים שנחשבים "רחוקים" האחד מהשני ואחרים מתמקדים בדיסציפלינה מסוימת כגון מדעי החברה או מדעים מדויקים. כמו כן, האוניברסיטה מציעה שלל תכניות ללימודים מתקדמים, אליהן יכולים להמשיך בוגרי התואר הראשון כדי לחקור לעומק מגוון של סוגיות.


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית זו נעשית על פי שקלול של ממוצע ציוני הבגרויות והציון של המועמדים בפסיכומטרי. מפני שמדובר בתכנית דו חוגית, עליהם לעמוד ברף הגבוה יותר מבין שני החוגים שנלמדים. במקרים מסוימים, יכולים מועמדים בעלי ממוצע בגרות גבוה במיוחד להתקבל גם ללא פסיכומטרי. כדי לקבל את המידע העדכני ביותר לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות למוסד הלימוד.


תעודה


תואר ראשון BA בתקשורת וסוציולוגיה ניתן על ידי אוניברסיטת תל-אביב לסטודנטים אשר משלימים את כל החובות במהלך הלימודים בהצלחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום לימודי תקשורת

לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
דו חוגי בתקשורת ומנהל עסקים
רות
1 תגובות
תנאי קבלה והתמחויות בתחום התקשורת
רפאל וידל
2 תגובות
לימודי תקשורת לבנות בלבד
שילת אורם
1 תגובות
האם לימודי עיתונאות הם פרקטיים?
רותם
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,222 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר בתקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
ד"ר תמי אמיר
תחום הנלמד לעיתים באופן תאורטי ולעיתים באופן מעשי, תחום המשיק לערוצי התקשורת הדיגיטלית והפרסום לצד עיתונאות, רדיו, טלוויזיה ועד שיווק.
מהעוסקים בתחום התקשורת נדרשת יכולת אנליטית לוגית, יכולת מילולית (בכתב ובע"פ) ברמה גבוהה. ידיעת שפה זרה אחת או יותר ברמה טובה מהווה יתרון.
תחומי העניין של העוסקים בתקשורת הינם רבים ומגוונים אך כוללים בעיקר עניין בתחומי חברה, תרבות ואומנות, לעיתים מופיע גם התחום העסקי בפרופיל המתעניינים בתקשורת.
תכונות האישיות – פתיחות בין אישית ויכולת יצירת קשר בקלות, רגישות, יצירתיות, עצמאות. תכונות כמו בטחון עצמי, יכולת עמידה מול קהל, כריזמה, אחריות וגמישות מחשבתית מהווה יתרון.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp