לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > ביטוח > קורס שמאות רכוש

קורס שמאי רכוש


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס שמאות רכוש? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
מזכירת ביטוח
סוכני ביטוח
ייעוץ וביטוח פנסיוני
קורס יסודות הביטוח
ביטוח אלמנטרי
שמאות
השתלמויות לחברות ביטוח ושמאים
תואר ראשון בביטוח
שמאות מקרקעין
שמאות רכב
 
 
חוקר פרטי
לימודי ביטוח בערב
קורס חיתום רפואי
קורס ביטוח ימי
אתיקה ודיני ניירות ערך
שוק ההון
שכר בתחום הביטוח
קורס מימון
לימודי אקטואריה לתואר שני
קורס אקטואריה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי שמאות רכוש - רוצה להיות שמאי נזקי רכוש?


רוכשים ידע בענף הרכוש


מפריצה לדירה או לבית פרטי, דרך שריפה שפורצת בחנות או בבית עסק ועד לאובדן של מידע כתוצאה מתקלה במחשבים של ארגון גדול, לנזקים לרכוש יכולות להיות השלכות הרסניות על חיי היום יום, מבחינה אישית ומקצועית. תהליך הטיפול בפגיעות מסוג זה הוא ארוך וממושך וחלק מהותי ממנו מוקדש לכיסוי הנזק על ידי חברות הביטוח, במקרים בהם הרכוש מבוטח.


בעלי המקצוע שאחראיים על מקרים אלה הם שמאי הרכוש, מומחים שיכולים לטפל בהיבטים השונים של בדיקת הכיסוי של רכוש מבוטח לפי פוליסות הביטוח, וכן לאומדן של הנזקים במקרים בהם מוגשות תביעות נגד מי שגרמו לנזק. שמאי רכוש מבצעים גם תהליכים נוספים, כגון הערכת שווי של רכוש, ייעוץ במקרים של תביעה מול חברות או השתתפות בבוררות עסקית שנוגעת לטיפול בנזקים. שמאים אלה עובדים עם מגוון רחב של לקוחות פרטיים ועסקיים, כגון מפעלי תעשייה, חנויות ועסקים קמעונאיים, ארגונים וכן מבוטחים פרטיים.


חשוב לומר כי היום, אין הסדרה בחוק של מקצוע שמאות הרכוש ואין רגולציה לגבי הכשרתם של השמאים. כך החוק הישראלי לא מחייב, נכון להיום, רישיון מקצועי כדי לעבוד כשמאי רכוש ואף אין חובה לעבור בחינות הסמכה או ללמוד בהכשרה מקצועית ייעודית כדי לעבוד בתחום. עם זאת יש לציין כי איגוד השמאים בישראל, הגוף שאחראי על הכשרת שמאים בישראל, פועל בימים אלה כדי לעגן בחוק את תפקידם של שמאי הרכוש ולחייב בקבלת רישיון מתאים.


כמו כן, חשוב להדגיש כי מדובר במקצוע מורכב ורב פנים, שיש צורך להכיר על בוריו כדי לעסוק בו באופן מיטבי. כך רבים שמתעניינים בענף ומעוניינים להשתלב בו בוחרים ללמוד בקורס שמאות רכוש, הכשרה ייעודית שבאה להעניק את כל הידע והכלים להשתלבות בתחום זה. בשוק התחרותי של היום, ידע מקצועי שנרכש במסגרת קורס מסודר יכול גם להקנות יתרון מול מועמדים אחרים בעת היציאה לשוק העבודה וחברות הביטוח והשמאות נוטות להחשיב לטובה רקע לימודי מסוג זה.


בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב בתור שמאי רכוש בשלל מסגרות. באפשרותם לפעול בשורותיהן של חברות הביטוח הרבות שקיימות היום בארץ או בחברות שעוסקות בתחום השמאות. כמו כן, שמאי רכוש רבים פועלים כעצמאיים והם מעניקים את שירותיהם לשלל גורמים במגזר העסקי, הפרטי ובתעשייה.


למי מיועדים הלימודים


קורס שמאות רכוש מתאים בעיקר לבעלי רקע קודם בתחום הביטוח, ובמיוחד לעוסקים בענפי השמאות שמעוניינים להרחיב את הסמכתם ולהגדיל את היצע השירותים שהם מעניקים ללקוחותיהם. כמו כן, הקורס יכול להתאים גם לעובדים מנוסים בתחומי ההנדסה, הכלכלה והמשפטים שעוסקים בתחום נזקי הרכוש במסגרת עבודתם ושברצונם להכיר לעומק את תחום שמאות הרכוש. נוסף על כך, ההכשרה מתאימה גם למי שעוסקים בפועל בשמאות רכוש, אשר ברצונם לרענן ולשכלל את סל הכלים שברשותם ולהכיר תהליכים ועקרונות עדכניים.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים לומדים בהרחבה על תחום שמאות הרכוש ורוכשים כלים מקצועיים להתמחות בענף זה. הם מתחילים ומתוודעים לעקרונות יסוד ולדינים שנוגעים לשמאות רכוש ולביטוח רכוש ובוחנים את מצבו המשפטי של המקצוע בישראל היום, תוך שהם סוקרים גם ענפים משיקים בעולם השמאות, כגון שמאות מקרקעין ושמאות חקלאית ואת נקודות הזיקה שלהם לתחום הרכוש. לאחר מכן, הם לומדים לעומק על תהליכי סיקור סיכונים והערכה של נזקים מסוגים שונים שמתרחשים ברכוש, כגון נזקי שריפה, נזקי מים, נזקי חשמל, נזקים כתוצאה מפריצה וכן נזקים למערכות ממוחשבות או אלקטרוניות וציוד טכנולוגי או מכני מתקדם. נלמדות גם טכניקות לכתיבת חוות דעת שמאית ולעריכת שומות באופן יעיל ונכון.


כמו כן, הם לומדים כיצד להתנהל בצורה מיטבית מול כל הגורמים המעורבים בתביעת הביטוח ומול בעלי הרכוש, במטרה להעניק את השירות המקצועי ביותר. נוסף על כך, הם בוחנים תהליכי חקירות ביטוח ואף מקבלים כלים להתמודדות עם הונאות וחקירות שאינן הוגנות.


מתכונת הלימוד


אורכם של הקורסים משתנה ממוסד למוסד, הוא נע בין מסלולים בני מספר חודשים לתכניות ממושכות יותר שאורכן כשנתיים. לרוב השיעורים נערכים פעם או פעמיים בשבוע וכדי להתאים לצורכיהם של משתתפים בעלי קריירה, מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב וכך נוחים לשילוב עם העבודה.


התכניות משלבות בין הרצאות פרונטליות לבין תרגולים מעשיים וסימולציות בהן המשתתפים מתנסים בעצמם בתהליכים הנלמדים בשמאות הרכוש. חלק מן המוסדות גם עורכים סיורים לימודיים לחברות בתחום שיקום המבנים או בתחומי החקלאות והבנייה. במקרים רבים התלמידים מקבלים ספרי לימוד ושיעורים מוקלטים באמצעותם הם יכולים להמשיך ולתרגל את החומר הנלמד גם בין השיעורים ואף לאחר תום ההכשרה.


נושאי הלימוד


במסגרת הקורסים נלמדים מגוון של נושאים, ביניהם ניתן למנות את הנושאים הבאים:

 

 • עקרונות בחשבונאות
 • ביטוח הנדסי
 • מפרט פוליסת הביטוח
 • שיקום נזקים
 • אתיקה בתחום הביטוח
 • נזקים לצמ"ה
 • חקירת דלקות ונזקי אש
 • אובדן רווחים
 • עריכת חוות דעת ושומות
 • ביטוח עסקים
 • מערכות הגנה אלקטרוניות
 • קביעת שווי מבנים
 • תהליכי בנייה ונזקים במבנים
 • שמאות אלמנטרית   
 • עבודת שמאים מול מחלקת התביעות    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס משתנים בין המוסדות המלמדים. בחלקם על המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד לפחות או ידע במתמטיקה ברמה מקבילה (אשר מוכח בין היתר באמצעות בחינת סף המתמטיקה). ישנם גם מוסדות שבהם על המועמדים להיות בעלי ניסיון קודם בתחום השמאות, בעדיפות לשמאי מקרקעין מוסמכים, כאשר מי שאין ברשותם ניסיון בשמאות מקרקעין נדרשים לבצע השלמות או ללמוד בשיעורים ייעודיים נוספים בתחום זה. במקרים רבים, מגבילים את גילם של המשתתפים מגיל 18 שנים ומעלה.


תעודה ואפשרויות לימודי המשך


לבוגרי ההכשרות ניתנת תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. לאחר תום הכשרה זו, יכולים הבוגרים להשתלב בשוק התעסוקה כשמאי רכוש, כמו כן באפשרותם להמשיך את לימודיהם במסגרת הכשרות מקצועיות נוספות בתחומי הביטוח או בענפים משיקים כגון קורסי חשבונאות, קורסים בניהול פיננסים או קורסי ניהול שיכולים לסייע להם להתקדם מבחינה מקצועית ולצבור מיומנויות נוספות. המעוניינים בלימודים אקדמיים יכולים גם לבחור בתואר ראשון בביטוח, שמעניק הכשרה נרחבת ומעמיקה בתחום ונפרש על פני כשלוש שנים.

 


מוסדות

 

חשוב לציין - לא בכל מוסדות הלימוד הנ"ל מקבלים תעודה המוכרת על ידי איגוד השמאים בישראל. מומלץ לברר מול מוסד הלימוד ומול איגוד השמאים בישראל לגבי סוג ההסמכה שמוענקת בכל תכנית לימודים כדי לקבל את הפרטים המדויקים והעדכניים בנושא.

 

 

 • מכללת עדיף (תל אביב): הקורס לשמאות רכוש של מכללת עדיף מתקיים בשיתוף עם איגוד השמאים בישראל. הוא כולל כ - 60 מפגשים שמתקיימים פעמיים בשבוע, בשעות הערב. במהלכו משולבים תרגולים רבים של העקרונות הנלמדים דרך מטלות והדגמות שונות. המכללה מתמקדת במקצועות הביטוח והשמאות והיא עורכת שלל קורסים בענפים אלה, ובתחומים כפיננסים ומיסוי. בתחום השמאות, ניתן ללמוד גם בקורס שמאות חקלאית, קורס שמאות ימית ואוויריתקורס שמאות אמנות וקורס סקר סיכונים.

 

 • המכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ: ביחידה ללימודי חוץ אפשר ללמוד בקורס להכשרת שמאי רכוש, שנפרש על פני כ - 10 מפגשים. התכנית מעניקה למשתתפיה כלים להשתלבות בתפקידי שמאות רכוש כעצמאיים או כשכירים. היא כוללת סיורים לימודיים ומגוון של תרגולים להטמעת החומר הנלמד.

 

 • היחידה ללימודי חוץ - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן): מוסד לימוד זה עורך קורס שמאי רכוש, שבו יכולים עובדים בתחומי הביטוח, הפנסיה, הכלכלה והמס לרכוש כלים להשתלבות באחד הענפים המבוקשים בתחום הביטוח. היקפה של התכנית עשרה מפגשים שבועיים.

 

 • המכללה לעסקים קטנים - היחידה ללימודי חוץ (רחובות): היחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים קטנים ובינוניים שברחובות עורכת תכנית בשמאות רכוש שהיקפה עשרה מפגשים. מסלול זה פועל להכנת המשתתפים להשתלבות בתחום מבוקש בעולם השמאות.

 

 • בית שמאי - בית הספר לפרקטיקה שמאית (תל אביב): בית הספר מציע קורס שמאות רכוש, שאורכו לשמאי מקרקעין הוא שמונה מפגשים ולמי שאינם מגיעים עם רקע בשמאות מקרקעין נפרש על פני עשרה מפגשים. התכנית מועברת על ידי שמאים וחוקרים מנוסים בתחומי הביטוח. במוסד זה מתקיימות הכשרות נוספות בתחומי הביטוח, בנושאים כגון שמאות אלמנטרית, שמאות כללית, שמאות חקלאית, הרכות כלליות למטרות ביטוח וסקרי סיכונים. כמו כן, מציעים בבית הספר קורס הכנה לקראת בחינות ההסמכה לשמאות מקרקעין.

 

רוצה לדעת יותר על קורס שמאות רכוש? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס שמאות רכוש
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד קורס שמאות רכוש

חוות דעת של סטודנטים: ביטוח (41 חוות דעת)
התקבלו 41 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5    
אנה,האקדמית נתניה, תואר בביטוח - האקדמית נתניה, 30/01/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת שיש הרבה מרצים שמעוניינים לעזור לסטודנטים. למכללה אכפת מהתלמידים

על הקמפוס
הקמפוס נחמד מאוד ירוק ומכופל. יש 2 קפיטריות, אנשים טובים
עינב,אורין שפלטר, אורין שפלטר - ביטוח אלמנטרי, 15/11/2017
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את המרצים
האווירה המשפחתית
והעזרה בכל בעיה שיש - באים לקראת הסטודנט בכל דבר שצריךעל הקמפוס
5 דקות הליכה מקניון עזריאלי
הכיתות מרווחות ומעוצבות

 
פורומים בתחום
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי שמאות ימית ואווירית
לימודי שמאות חקלאית
קורסים בצפון הארץ - מכללות להכשרה מקצועית בצפון
קורס ביטוח רכוש - הכנה למבחן גמר רכוש
קורס ביטוח תאונות - קורס הכנה למבחן ביטוח תאונות
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לביטוח
שמאות - אוניברסיטת אריאל
שמאות מקרקעין - המסלול האקדמי המכללה למנהל, המשך
המכללה המשותפת- שמאות
חיתום ביטוח - אריאל, לימודי חוץ
מכללת רמת גן- ביטוח פנסיוני
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס שמאות רכוש?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס מנהלי בניינים במרכז (לפני 10 שעות, 10 דקות)
תנאי קבלה ללימודי שמאי אמנות (לפני 1 ימים, 1 שעות, 28 דקות)
קורס היפנוזה (לפני 1 ימים, 4 שעות, 37 דקות)
לימודי ערב בגישור (לפני 1 ימים, 4 שעות, 45 דקות)
מתכונת קורס לוגיסטיקה מחסן ממוחשב (לפני 1 ימים, 5 שעות, 2 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD