לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תיירות - מלונאות > קורס הדרכת טיולים בבתי ספר

קורס מדריכי טיולים לבתי ספר - הדרכת טיולים במשרד החינוך


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס הדרכת טיולים בבתי ספר? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תואר בתיירות ומלונאות
מנהל עסקים ותיירות
מפעילי תיירות
טבחות
סוכן נסיעות
לימודי ערב - תיירות
תנאי קבלה - תיירות ומלונאות
קורס מדריכי טיולים
קורס מורי דרך
לימודי טיפול באמצעות שהייה בטבע
 
 
קורס מדריכי טיולים בחו"ל
מזון ומשקאות
קורס קונדיטוריה
תיירות אקולוגית
ניהול בית מלון
מורי דרך השתלמויות
לימודי הישרדות
לימודי תואר שני בתיירות
שכר סוכן נסיעות
השתלמות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס מדריכי טיולים במערכת החינוך - תו תקן


לומדים על הארץ, דרך הרגליים


במערכת החינוך מבינים היטב, כי למידה מתרחשת אמנם בחדר הכיתה אך גם מחוץ לה - בסיורים ובטיולים באזורי הארץ השונים אליהם יוצאים התלמידים במהלך לימודיהם. טיולים מהווים היום חלק בלתי נפרד מתכניות הלימוד של משרד החינוך, עקב ההבנה כי החשיפה לשבילי הארץ ולנופיה התלמידים יכולים להכיר לעומק סוגיות בידיעת הארץ, בגיאוגרפיה, בהיסטוריה ובתרבות ישראל, לעיתים באופן יעיל יותר מהיכרות עם הנושאים הללו דרך ספר לימוד. לטיולים יש מטרה נוספת והיא העמקת הזיקה של הצעירים לארץ והטמעה של ערכים כגון שמירת הסביבה והטבע. הטיולים מתקיימים בהיקפים וסוגים שונים, מהטיולים השנתיים המוכרים, דרך סיורים קצרים ועד למסעות ממושכים יותר שמתקיימים בדרך כלל בשנות התיכון.


משרד החינוך מתווה נהלים ותקנות להכשרתם של מדריכי הטיולים במערכת החינוך. כדי לשמש מדריכי טיולים לבתי ספר, יש ללמוד בקורס מתאים במוסד מוכר על ידי משרד החינוך ולעבור בהצלחה מבחני הסמכה. קורס זה מכונה לעיתים גם "תו תקן". חשוב לציין כי קיים הבדל בין קורס זה לבין קורס מורה דרך, שמוענק על ידי משרד התיירות ומכשיר את משתתפיו להדרכת מבוגרים בלבד.


הקורס להסמכת מדריכי טיולים במערכת החינוך פותח בפני בוגריו מגוון של אפשרויות תעסוקה בתחום שהביקוש לו הולך ועולה. הם יכולים להשתלב בתכניות ייעודיות שמפעיל משרד החינוך להדרכת טיולים, או להשתלב בחברות פרטיות אשר מציעות שירותי הדרכה למוסדות חינוך. כמו כן, הם יכולים לפעול במסגרת ארגונים וגופים ציבוריים ופרטיים, בהם החברה להגנת הטבע, רשות העתיקות, קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים. מדובר במקצוע שגם מציע לעוסקים בו סיפוק רב, שכן מדריכי הטיולים יכולים לסייע להנחיל ערכים כמו אהבת הארץ, שמירה על איכות הסביבה ועוד מגוון של ערכים חברתיים ולאומיים, בדרך חווייתית ומיוחדת.

 


למי מיועדים הלימודים


קורס זה מתאים למשתתפים המחוברים לטבע ולשבילי הארץ, אשר מעוניינים להשתלב במערכת החינוך בתור מדריכי טיולים. הוא מתאים בעיקר לבעלי רקע קודם בהדרכה ובעבודה עם ילדים, בין היתר במסגרת השירות הצבאי, שנת שירות, תנועות נוער או מסגרות קהילתיות שונות. כמו כן, הוא מתאים למורים במערכת החינוך, הפורמלית והבלתי פורמלית שמחפשים כלים להעברת תכנים משמעותיים לתלמידיהם גם מחוץ לכיתה. נוסף על כך, פועלות תכניות ייעודיות למדריכי טיולים, שמחפשים להרחיב את תחומי העיסוק שלהם ולקבל הסמכה גם להדרכת ילדים בבתי ספר.


תכנית הלימודים


תכנית זו מקנה למשתתפיה מיומנויות פרקטיות וידע עיוני להדרכת ילדים ובני נוער בטיולים שמתקיימים במסגרת מערכת החינוך. הקורסים מוגדרים לאזורים גיאוגרפיים מסוימים בארץ, כאשר לרוב בכל הכשרה נלמדים שני אזורים. לאחר תום ההכשרה ניתן להמשיך ולהרחיב את ההסמכה לאזורים נוספים. בין האזורים בהם ניתן להכיר לאורך הקורס נכללים אזור הגולן, הגליל התחתון או העליון, אזור השרון, מישור החוף, העיר ירושלים, אזור הכרמל, שפלת יהודה, מדבר יהודה, אזור ים המלח, הערבה והרי אילת ואזורים נוספים.


לאורך ההכשרה, המשתתפים לומדים לעומק על היבטים מגוונים של אזורי הארץ השונים וכך הם מעמיקים בתחומים כגון גיאוגרפיה, היסטוריה של האזורים השונים, בוטניקה והכרת החי, גיאולוגיה ותרבויות ומנהגים שאופייניים לאזורי הארץ. נוסף על כך, הם מפתחים מיומנויות שדאות וניווט בשטח וסוקרים סוגיות של התמצאות בשטח בתנאים שונים. לאחר מכן, הם לומדים בהרחבה על מתודולוגיות להדרכה אשר מותאמות לשכבות גיל שונות במערכת החינוך ולומדים כיצד להדריך קבוצות תלמידים ולהעביר להם באופן חווייתי, מעשיר ומשמעותי את המידע במהלך הטיול.


מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים משתנה מעט בין המוסדות אך לרוב אורכם נע בין מספר חודשים לשנה וחצי. לפי הנחיות משרד החינוך, הקורס נפרשים על פני כ - 450 שעות לימוד עיוניות וכן מוקדשות שעות נוספות ליציאה לימי סיור בשטח. בדרך כלל, השיעורים מתקיימים בשעות הבוקר ואחר הצהריים בכמה ימים במהלך השבוע.


ההסמכות וההדרכות במהלך הקורס מתקיימות במסגרת ימים מרוכזים שנקראים "קמפוסים". הקמפוסים כוללים לינה בתנאי שטח והם נערכים באזורים השונים בארץ לפי סוג ההכשרה. במהלכם של ימי הסיור הללו המשתתפים לוקחים חלק בתרגולים, בסדנאות ובמגוון של הדרכות שמטרתם להעניק להם ניסיון מעשי וכלים פרקטיים להמשיך דרכם כמדריכי טיולים בבתי ספר. כמו כן, התכנית כוללת קורס עזרה ראשונה, לפי הנחיות משרד החינוך.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס נלמדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 • מיומנויות השדה וניווט
 • הנוף והאדם
 • חי וצומח בארץ ישראל
 • ידיעת הארץ
 • בטיחות וביטחון בטיולים
 • דתות ופולקלור
 • מתודיקת הדרכת ילדים ונוער
 • פדגוגיה של השדה
 • היסטוריה וגיאולוגיה של ישראל
 • שמירת טבע וסביבה   
 • סיפורי המקרא וממצאים ארכיאולוגיים   
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתכניות ההכשרה נקבעות על ידי משרד החינוך, לפיהן על המועמדים לקורס להיות מעל גיל 21 לגברים ומעל גיל 20 לנשים, לאחר השלמת שירות צבאי או לאומי מלא. כמו כן, יש צורך בתעודת בגרות מלאה ובהצגה של תעודת יושר המעידה על היעדר עבר פלילי וכן הצגת אישורים על בריאות תקינה וכשירות להשתתפות בקורס. המועמדים נדרשים לעבור תהליך מיון, אשר כולל ראיונות מול וועדת קבלה, מעבר של מבחני סף בתחום ידיעת הארץ וכן סדנאות מיון שבהן מתנסים בהעברת הדרכות.


תעודה


לבוגרי הקורס אשר עומדים בכל הדרישות ניתנת תעודת גמר "מדריכי טיולים במערכת החינוך" על ידי מוסד הלימוד ומשרד החינוך. כדי לקבל את הדיפלומה על המשתתפים לעבור בהצלחה מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי מנהלת הטיולים של משרד החינוך, הכוללים בחינה עיונית ומבחן מעשי.

 


מוסדות

 

 

 • המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא): במסגרת לימודי ארץ ישראל של המכללה, מתקיימת גם תכנית הכשרה למדריכי טיולים למערכת החינוך. בוגרי תכנית זו מקבלים תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה וגם תעודת "תו תקן" למערכת החינוך. ההכשרה למדריכי הטיולים נפרשת על פני שלושת הסמסטרים הראשונים של הלימודים, והיא מעניקה הסמכה לשני אזורים בארץ. המכללה מאפשרת גם להרחיב את ההסמכה לאזורים נוספים בשנים המתקדמות של התואר.

 

 

 

 

 • בית הספר לתיירות בישראל (ברחבי הארץ): בקורס הדרכת טיולים במערכת החינוך בבית הספר לתיירות, מתקיימים מפגשים בחמישה ימים בשבוע בשעות הבוקר, לצד סיורים לימודיים רבים. האזורים הנלמדים הם אזור הכרמל ושפלת יהודה. מסלול זה מוכר למימוש הפיקדון הצבאי. בבית הספר מתקיימות הכשרות מקצועיות נוספות, בהן קורס מדריכי טיולים בחו"ל, קורס מורי דרך, קורס מינהל מלונאי בכיר, קורס סוכני נסיעות, קורס מדריכי טיולי אתגר ומסלול להתמחות בטיולים במזרח אסיה. לבית הספר שלוחות בתל אביב, בחיפה ובירושלים.

 

 

 • המכללה האקדמית הרצוג (מגדל עוז ואלון שבות): זהו מוסד לימודים לדתיים, שמתמקד בתחום החינוך והוראה. המכללה מציעה קורס להכשרת מדריכי טיולים למערכת החינוך, אשר מזכה את בוגריו בנקודות זיכוי למעוניינים להמשיך ללימודי הוראת ארץ ישראל במכללה. התכנית מקנה היכרות עם אזורי ירושלים ושפלת הרי יהודה. במכללה ניתן ללמוד בתכניות נוספות, בהן מסלולי הסבת אקדמאים להוראה לציבור הדתי, וכן קורסים והשתלמויות למורים ולמחנכים, כגון קורס אבחון דידקטי, קורס סייעות לגננות, קורס השתלמות בהוראת תנ"ך, קורס הנחיית קבוצות למורים ותכניות נוספות.

 

רוצה לדעת יותר על קורס הדרכת טיולים בבתי ספר? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס הדרכת טיולים בבתי ספר
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד קורס הדרכת טיולים בבתי ספר

חוות דעת של סטודנטים: תיירות - מלונאות (15 חוות דעת)
התקבלו 15 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5    
חנה,בית הספר הארצי לתיירות, מורה דרך - בית הספר לתיירות, 27/12/2017
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
כעולה חדשה אני מאוד שמחה שיש לי את האפשרות להבין ולהרגיש יותר איך הקימו את המדינה, איך הטופוגרפיה של הארץ משפיע על הגבולות ובכלל על החיים לכל יום. האמת שאני אוהבת הכל עד עכשיו, השיעורים מעניינים, הרכז עוזר וממליץ אותנו הרבה כדי שיהיה פחות קשה לנו, שים לב שלכל אחד ירגיש טוב ונוח בקורס... מה שאני פחות אוהבת אולי זה שהמזג האוויר בימי טיולים משתנה כל שניה ומסיימים את הסיור רטובים וקר לנו עד העצמות :)

על הקמפוס
קודם כל הקבוצה שלנו מאוד נחמד, כולם עוזרים את אחד לשני בראש טוב.
כנ׳׳ל הרכז שלנו עד כדי כך מושלם והחינוכית גם מאוד עוזרת.
עליתי לבד לפני שנתיים ובגלל זה לפעמים קשה לי לקלוט בדיוק הכל כמו שצריך אבל רוב מהמשטתפים של הקורס דואגים לי שלא יחסר לי כלום.
כולם עוזרים אחד לשני, ככה אני גם מתצליחה לעזור בחזרה.
המיקום של הלימודים פשוט מהמם (יד יצחק בן צבי) ויש שם כל מה שאנחנו צריכים ללימודים.
הטיולים מאוד מסודרים ומעניינים.
שגב,בן גוריון קמפוס אילת, בן גוריון באילת - לימודי ניהול תיירות, 30/10/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אווירה ביתית ומשפחתית יחס אישי ומקום נהדר. צוות המרצים מראה נכונות לעזור ולתרום להצלחה האישית שלך

על הקמפוס
ממליץ בחום לכל אחד אשר מחפש ללמוד במוסד אוניברסיטאי עם אווירה מצויינת רמה מעולה וצוות שחבל על הזמן
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורסים בתחומי הספורט והתיירות לציבור הדתי והחרדי
קורס מלווי מסעות לפולין
קורס פקידת קבלה במלון או משרד
לימודים אקדמיים בצפון - איפה הכי כדאי ללמוד?
קורס מדריך טיולים בירושלים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתיירות - מלונאות
מכללת כנרת - ניהול תיירות ומלונאות
מכללת הדסה - מלונאות
מכללת הולידיי אין- מלונאות
מכללת כנרת - לימודי תעודה
מכללת הדסה - לימודי תעודה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס הדרכת טיולים בבתי ספר?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד תיירות - מלונאות
מכללת כנרת - לימודי תעודה
מכללת מישלב
מכללת הולידיי אין
מכללת מפנה
טעמים - מכללה לבישול וקונדיטוריה
בית הספר הארצי לתיירות
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס משאבי אנוש באשדוד (לפני 9 שעות, 9 דקות)
קורס משאבי אנוש (לפני 9 שעות, 19 דקות)
קורסי העשרה במדעי הרוח והחברה (לפני 9 שעות, 33 דקות)
לימודי תעודה בחינוך (לפני 13 שעות, 23 דקות)
קורס פסיכולוגיה חיובית (לפני 13 שעות, 41 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD