תואר שני בחינוך במכללת תלפיות לדתיים בחולון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת תלפיות בחולון - תואר שני בחינוך דתי.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שני בחינוך במכללת תלפיות לציבור הדתי בחולון


ללמוד וללמד בעולם משתנה


עבודתם של מורים ומורות בנויה מהרבה יותר מעמידה מול הלוח בכיתה. מתכנון של מערכי השיעור והתנהלות מול צוות בית הספר ועד לבנייה של תכניות לימודים והתאמתן לטכנולוגיות ולתהליכים חברתיים עכשוויים, ישנם לא מעט אתגרים שעומדים בפני מורים במערכת החינוך של היום. אנשי הוראה ששואפים לפתח עצמם ולהרחיב את ארגז הכלים שברשותם יכולים ללמוד בתואר שני בחינוך, מסלולים שבהם ניתן להיחשף לתהליכי הוראה מתקדמים, לדון בסוגיות חברתיות בעולם החינוך ולהכיר טכניקות הוראה מתקדמות אותן ניתן לקחת הלאה, אל הכיתה ובית הספר ואל העבודה עם התלמידים.


במכללת תלפיות לחינוך ניתן ללמוד במגוון של מסלולי תואר שני בחינוך, אשר באים לסייע לאנשי הוראה לקדם את הקריירה ולצבור מיומנויות חדשות ומתקדמות. התכניות מותאמות במיוחד לסטודנטים מהמגזר הדתי והן שמות דגש גם על דילמות ואתגרים שייחודיים לחינוך הדתי של היום. דרך תכניות הלימוד השונות שואפים במכללה לספק למורים סל נרחב של כלים כדי שיוכלו להתמודד בהצלחה עם שינויים מהירים ודינמיים שעוברים על מערכת החינוך הישראלית.

 


מסלולי לימוד

 

 

 • תואר שני בחינוך לגיל הרך: בתואר השני בחינוך לגיל הרך שואפים להכשיר גננות ליצירה של סביבה חינוכית יעילה ואופטימלית בגני ילדים דרך יישום של כלים מתקדמים שונים. הסטודנטים לומדים לעומק כל שיטות בפסיכולוגיה התפתחותית ובפסיכולוגיה קוגניטיבית וכך עוסקים בתהליכים חברתיים ואישיים שנוגעים לתלמידים צעירים. כמו כן, הם לומדים כיצד לבצע תהליכי הערכה דרכן ניתן לאתר ילדים עם צרכים מיוחדים בגן ולהעניק להם חינוך מותאם לצורכים ולשלבי ההתפתחות שלהם. הם עוסקים גם בתהליכי התפתחות שפה אצל ילדים בגיל הרך, וכן בשיטות לשילוב אמנויות בחינוך בגן הילדים.

 

 

 • תואר שני בלקויות למידה: התואר השני בלקויות למידה שם דגש על שיטות התערבות דינמית שמתאימות ליילדים עם לקות למידה. הסטודנטים לומדים על מודלים ושיטות שמותאמות לעבודה עם ילדים וצעירים עם קשיי למידה ובוחנים את השלבים השונים בתהליך ההתערבות במקרים אלה. כמו כן, הם סוקרים תהליכים חברתיים, רגשיים ואישיים עמם מתמודדים ילדים עם לקויות למידה ולומדים להביא אותם בחשבון בעת התכנון של תכניות לימוד ושיטות התערבות. תכנית זו כוללת פרקטיקום בתחום לקויות הלמידה.

 

 

 • תואר שני בהוראת אנגלית כשפה בינלאומית: זוהי תכנית מיוחדת לתואר שני בהוראת אנגלית, אשר מתקיימת כולה בשפה האנגלית ומתמקדת בהוראת השפה האנגלית כשפה בין לאומית לתלמידים בישראל. התואר השני שם דגש על חשיבותה של האנגלית בסביבה הגלובלית והוא חושף את אנשי ההוראה לדרכים בהן ניתן לחשוף את התלמידים שלהם לשימושיה השונים של האנגלית, כגון בזירת התרבות ובעולם המסחר. הם לומדים לאמץ דפוסי חשיבה והוראה חדשניים ומתקדמים, ששמים דגש על תקשורת, משא ומתן ושיתוף פעולה בזירה הגלובלית בעזרת השפה האנגלית. הם גם דנים בתופעות כגון דו ורב לשוניות ובטכנולוגיות להוראה של שפות באופן חווייתי וחדשני.


מתכונת הלימוד


תכניות התואר השני בחינוך לדתיים שמתקיימות במכללה נפרשות על פני פרק זמן של כשנתיים. בדרך כלל, השיעורים מרוכזים ביום שבועי מלא, משעות הבוקר ועד הערב. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים, בסדנאות מעשיות ובסמינריונים בתחום ההתמחות שלהם. לקראת סיום התכנית הם גם עורכים עבודת גמר בה הם בוחנים בעיות חינוכיות עכשוויות. חלק מן התכניות כוללות גם התנסות מעשית, או פרקטיקום, שמאפשר ליישם בפועל את הכישורים הנרכשים במהלך התואר.

 


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתואר השני בחינוך משתנים מעט בין המסלולים הנלמדים במכללה, אך בכולם יש צורך בתואר ראשון בחינוך בממוצע של 85 לפחות, תעודת הוראה וניסיון של לפחות 3 שנים בהוראה או עבודה חינוכית רלבנטית בתחום ההתמחות. ישנה עדיפות לבוגרי תחומים קרובים לתחום ההתמחות, כך לתואר השני בחינוך לגיל הרך מתקבלים בוגרי לימודי חינוך לגיל הרך, לתואר שני בלקויות למידה מתקבלים בוגרי לימודי חינוך מיוחד ולתואר השני בהוראת אנגלית מתקבלים בוגרי לימודי הוראת אנגלית או לימודי שפה ובלשנות אנגלית.

 

בוגרי תחומים אחרים יכולים גם הם להתקבל אך נדרשים ללימודי השלמה לפי שיקולי מוסד הלימוד. כמו כן, על המועמדים להציג מכתבי המלצה המעידים על ניסיון אקדמי ומקצועי מתאים. מתאימים מוזמנים למבחן ידע פנימי של המכללה וגם לראיונות קבלה שמתקיימים בפני וועדה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון

עוד מסלולי לימוד - תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך בחולון

פורום לימודים לחרדים דתיים

יעוץ חינוכי - תואר ראשון או שני?
רעות
ללא תגובה
היכן בחורה דתית יכולה ללמוד סיעוד בירושלים?
שרי
ללא תגובה
בגרות מלאה במסלול חרדי לבנות
נעה שטרית
ללא תגובה
עבודה סוציאלית בשטראוס או אונו?
אייל
ללא תגובה
קורס טכנאי סאונד לדתיים
טלי
ללא תגובה
קורס לסאונד וטכנאות אולפן לבנות חרדיות
יוכי
1 תגובות
התעניינות בלימודי תואר
מרגלית
1 תגובות
לימודי קולנוע ובימוי לבחור חרדי
הני
2 תגובות
קורס מפיקי אירועים למגזר הדתי
שרה
1 תגובות
קלינאות תקשורת וייעוץ חינוכי לדתיות
אפרת
1 תגובות
השלמת תואר בחינוך עבור תואר שני
איילת קונס
1 תגובות
קורס עוזר בטיחות למגזר הדתי
יוסי
1 תגובות
תואר ראשון בחינוך מיוחד
מיכל פיטנר
1 תגובות
מסלול עבודה סוציאלית לנשים
יעל מנדלוביץ
1 תגובות
קורס עיצוב פנים לנשים
שרית
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,744 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן947 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן