הסבת אקדמאים להוראת לשון במכללה האקדמית דוד ילין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על דוד ילין - הסבה להוראת לשון.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת לשון עברית במכללה האקדמית לחינוך דוד ילין


מילים שמחוללות שינוי


מה מקומה של הלשון העברית בדור הווטסאפ, האימוג'י והאינטרנט, דור שבו מסרים קליטים ומהירים מחליפים טקסטים ארוכים ומורכבים? כיצד ניתן להטמיע בבני הנוער ובילדים של היום לא רק לשון תקנית, אלא גם את אהבת הלשון ואת הסקרנות לחקור ולדעת עוד אודותיה?


כחלק מן השאיפה לקרב את הדור הצעיר אל הלשון העברית, פועלים במערכת החינוך להכשיר מורים נוספים ואיכותיים ללשון, שיכולים לעורר בתלמידיהם את אהבת המילה הכתיבה והדקדוק, ולפתח בקרבם מיומנויות חשובות בשפה העברית על צורותיה וגווניה. במכללה האקדמית דוד ילין מתקיימת תכנית הסבת אקדמאים להוראת לשון עברית, בה יכולים אקדמאים מתחום הלשון והבלשנות וממגוון רחב של ענפי ידע נוספים לקבל את הכלים הנחוצים כדי להשתלב במערכת החינוך כמורים ללשון.

 

תכנית הלימודים


בתכנית זו להסבת אקדמאים הסטודנטים לומדים בהרחבה על שיטות להוראת השפה והדקדוק העברי לשכבות גיל שונות. הם יכולים להתמחות בתחום הלשון במסגרת הסבת אקדמאים להוראה לחינוך היסודי, הסבת אקדמאים לחינוך העל יסודי או כחלק מהסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך.


במהלך לימודיהם, הסטודנטים מעמיקים בשלל ענפי מחקר של הלשון העברית וסוקרים את השינויים שחלו בעברית לאורך הדורות ובתקופות הזמן השונות. הם רוכשים כלים לניתוח בלשני ולומדים על תהליכי רכישת שפה אצל ילדים ועל קשיים בכתיבה ובקריאה ובדרכים להתמודדות עמם. כמו כן, הם נחשפים לסגנונות ולסוגות כתיבה ומשלבי לשון שונים.


נוסף על כך, הם רוכשים ידע רב בתחום החינוך וההוראה, דרכו הם לומדים לתרגם את הידע בתחום הלשון לבנייה ולתכנון של תכניות לימודים ומערכי שיעור אשר מותאמים לשכבות גיל שונות. הם בוחנים דרכים בהן אפשר לפתח את החשיבה ואת היצירתיות של התלמידים שלהם בעזרת הלשון העברית וכן סוקרים טכניקות שיכולות לסייע לחשוף אותם לתהליכים לשוניים בעזרת טקסטים שונים, מהם ניתן לפתוח דיון חברתי, לשוני ורטורי בכיתה.


מתכונת הלימוד


התכנית להסבת אקדמאים להוראה נפרשת על פי שנה אחת עד שנתיים, בהתאם לרקע הקודם ולניסיון של האקדמאים. עליהם לקחת חלק בקורסים עיוניים, בשיעורי בחירה שונים ובסמינריונים, כאשר סטודנטים שאינם בעלי רקע אקדמי קודם בלשון נדרשים לקחת קורסי השלמה נוספים. כמו כן, מדי שנה הם משתתפים בהתנסות מעשית בהוראה בה הם מתרגלים את העקרונות בהוראת לשון עברית בכיתות לימוד בליווי של סגל בית הספר ומדריכים פדגוגיים. הסטודנטים יכולים גם לקחת חלק בפעילות כתב העת של החוג ללשון במכללה וכן להשתתף בימי עיון מגוונים שנערכים בחוג.


נושאי לימוד


הנה כמה מן הנושאים הרבים שנלמדים במסגרת תכנית הסבת האקדמאים במסלול זה:

 

 • סוגיות בתחביר
 • קשיים בחינוך לשוני
 • לשון חכמים
 • תחיית הלשון העברית
 • תולדות הלשון
 • דידקטיקה של הוראת הלשון
 • מודעות לשונית   
 • התפתחות שפה בקרב ילדים   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה נוסדה לפני יותר ממאה שנה והיא ממוקמת בירושלים. מוסד הלימוד שואף לסייע לעיצוב פני מערכת החינוך והחברה הישראלית דרך הכשרתם של מורים איכותיים למגוון אוכלוסיות ומסלולים. ניתן ללמוד בה לתואר ראשון ולתואר שני בחינוך, בתכניות השתלמות ולימודי תעודה למורים, וכן במסלולים להרחבת הסמכה למורים שברצונם ללמד תחום חדש בבית הספר. כמו כן, ניתן ללמוד בעוד תכניות נוספות להסמכת אקדמאים להוראה, לשכבות גיל ומקצועות שונים. בין היתר ניתן ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים להוראה אנגלית, הסבת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך, הסבת אקדמאים להוראת אמנויות, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת, הסבת אקדמאים להוראת תרבות ישראל, הסבת אקדמאים להוראת ספרות וספרות ילדים ועוד מגוו של מקצועות.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל תכנית להסבת אקדמאי להוראה נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 75. בוגרי לימודים בתחומי מדעי הטבע יכולים להתקבל לפי ממוצע של 70 ומעלה. מוסד הלימוד רשאי לזמן מועמדים לראיון אישי בו נבדקת מידת ההתאמה שלהם לתכנית, כמו כן, במקרים מסוימים נקבעים קורסי השלמה למועמדים כחלק מתנאי הקבלה ובהתאם לרקע הקודם.


תעודה


תעודת הוראת לשון עברית ניתנת לבוגרי תכנית זו אשר עומדים בכל הדרישות על ידי המכללה האקדמית דוד ילין, סוג תעודת ההוראה מותאם לשכבת הגיל בה מתמחים במהלך הלימודים (על יסודי או יסודי). לאחר שהבוגרים משלימים שנת סטאז' בחינוך ועומדים בדרישות נוספות שמציב משרד החינוך, הם יכולים לקבל את רישיון ההוראה ולהתחיל לעסוק בהוראה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

עוד מסלולי לימוד - המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

מה צריך ללמוד כדי להיות מפתח בראשות חסות הנוער
ליבי
ללא תגובה
לאיזה תואר דרושים כישורי משחק?
ido458
ללא תגובה
מה ללמוד כדי לסייע לסובלים מחרדה?
חן רובינשטיין
ללא תגובה
תואר ראשון בתחום מדעי
אורלי
ללא תגובה
העלאת ממוצע תואר ראשון
מיטל אברהם
1 תגובות
איך משפרים ממוצע תואר ראשון?
מיטל אברהם
1 תגובות
לא מתחברת לתחום לימוד ספציפי
שירז
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp