לימודי מדעי המחשב וסטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המחשב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - מדעי המחשב וסטטיסטיקה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי מדעי המחשב וסטטיסטיקה באוניברסיטת תל-אביב - לימודים דו חוגיים


על מחשבים ומה שמאחוריהם


בעולם שבו כמות הנתונים הולכת וגדלה בקצב מסחרר, עולה לאין שיעור החשיבות של תחום הסטטיסטיקה. מערכות מחשוב מתקדמות שואפות לעשות סדר בנהר נתונים זה ולנתח אותו למטרות שונות, בין היתר לצורכים כלכליים, עסקיים או מדעיים. חידושים טכנולוגיים כגון מערכות ביג דאטה או תיאוריות חדשניות במדעי הנתונים באות לייעל את פעילותו של המשק ולסייע לחוקרים לא רק להבין את התנהגות הנתונים היום אלא גם לנסות לנבא את התנהגותם בעתיד.


בעלי חשיבה אנליטית ומתמטית שמתעניינים לא רק בתכנות אלא גם בתהליכים שמאחוריו ובתהליכים מכריעים בעולם הנתונים יכולים ללמוד בתכנית הדו חוגית ללימודי מדעי המחשב ומתמטיקה של אוניברסיטת תל-אביב. מסלול זה מעניק לתלמידיו ידע נרחב בתכנות, בניתוח מידע ממוחשב ובהתמודדות עם בעיות שמעסיקות חוקרים ומדענים בתעשיית ההייטק והמידע של היום, בישראל ובעולם. בוגרי התכנית יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי להשתלב בתפקידים משמעותיים בזירת ההייטק, במכוני מחקר, במשרדים ממשלתיים וכן בענפי הפיננסים השונים בהם נחוץ ניתוח מתקדם של נתונים. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את לימודיהם ולפנות לתואר שני במדעי המחשב או לתואר שני בסטטיסטיקה וכך להרחיב את הידע והכלים שברשותם.


תכנית הלימודים


תכנית זו משלבת בין תחום מדעי המחשב לבין עולם הסטטיסטיקה ומאפשרת לסטודנטים להעמיק בתחומים כגון חקר הביצועים, הסתברות, תכנות ומערכות מידע. במסגרת הלימודים הסטודנטים בונים בסיסי חזק במחשבים ובמתמטיקה ודרך סל הכלים הנרחב שהם בונים יכולים לפתח שיטות מתקדמות לחקר ולניתוח של בעיות עכשוויות בעולם ההייטק.


במהלך לימודי מדעי המחשב, הסטודנטים מעמיקים באופן בו מחשבים פועלים ולומדים בהרחבה על העקרונות שמצויים מאחורי שפות התכנות השונות. הם שמים דגש על הקנייה של בסיס מתמטי נרחב שנדרש לצורך הבנתם של מגוון תהליכים בעולם המחשבים של היום וגם בזה של המחר.


לימודי סטטיסטיקה מציגים לסטודנטים גישות שונות לניתוח של מידע ולהתמודדות עם נתונים בסביבה הממוחשבת. הם רוכשים מיומנויות מתמטיות מתקדמות ובמקביל מפתחים דפוסי מחשבה יצירתיים וגמישים שנחוצים לעוסקים בתחום הסטטיסטיקה. כמו כן, התכנית מתמקדת בתחום תורת המשחקים וחושפת את הסטודנטים להתפתחות הענף ולתרומתו לעולם המחשוב.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים הוא כשלוש שנים, הם מתקיימים כאמור במסלול דו חוגי שבו לומדים בקורסים עיוניים (קורסי בחירה וקורסי חובה) של שני חוגי הלימוד. כמו כן, הסטודנטים לוקחים חלק בסמינריונים במדעי המחשב ובסטטיסטיקה וגם משתתפים בסדנאות ומעבדות בתחומים השונים של מדעי המחשב. בשנת הלימודים האחרונה במסלול הם עורכים פרויקט מסכם בתחום התוכנה בו מתמודדים עם בעיות עכשוויות ומפתחים מוצרי תוכנה שונים בעזרת הכלים הנלמדים.


נושאי הלימוד


במהלך התכנית נלמדים מגוון של נושאים, ביניהם אפשר למנות גם:

 

 • מודלים חישוביים
 • אלגוריתמים
 • מתמטיקה בדידה
 • חקר ביצועים
 • אלגברה ליניארית
 • מבנה נתונים
 • תיאוריה סטטיסטית
 • מבנה מחשבים
 • תהליכים סטוכסטיים
 • מערכות הפעלה   
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעים מדויקים של אוניברסיטת תל-אביב מתקיימות תכניות לימודים נוספות, כגון לימודי כימיה, לימודי מדעי כדור הארץ ולימודי פיזיקה. נערכים גם מסלולים דו חוגיים או משולבים כגון לימודי מדעי המחשב ופיזיקה, לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב, לימודי מתמטיקה ופיזיקה ולימודי מדעי המחשב ופסיכולוגיה בדגש מדעי המוח. בפקולטה פועלות גם תכניות מגוונות לתואר שני וכן מסלולים לתואר שלישי אשר מאפשרים לסטודנטים להמשיך לקריירה מחקרית בעולם המדע.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים היא לפי ציון התאמה או ציון התאמה מדעים מדויקים שעומד בדרישות הקבלה של האוניברסיטה, מכיוון שמדובר במסלול דו חוגי יש לעמוד בדרישות הגבוהות מבין שני החוגים.


כמו כן, המועמדים נדרשים להציג הישגים גבוהים בבגרות במתמטיקה, ברמת 5 יחידות לימוד נדרש ציון של לפחות 80 וברמת 4 יחידות לימוד ציון 70 ומעלה וכן מעבר של בחינת סיווג במתמטיקה. גם בוגרי מכינות קדם אקדמיות יכולים להתקבל ללימודים. במקרים מסוימים, מועמדים שלהם הישגים גבוהים במיוחד בתעודת הבגרות ובמקצועות הריאליים (כגון בגרות בפיזיקה ובגרות במתמטיקה) יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי. כדי לקבל את המידע העדכני ביותר לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


תואר ראשון במדעי המחשב וסטטיסטיקה מוענק לסטודנטים אשר עומדים בכל חובות הלימודים בהצלחה, על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

קורס RED TEAM
דלית
1 תגובות
קורס תחזוקת שרתים
גלעד
1 תגובות
בניית אתרים לתעודה
רפאל
1 תגובות
לימודי המשך או לימודי חוץ בתכנות
Meyer ILLOUZ
1 תגובות
מעבר בין הנדסת תוכנה למדעי המחשב הוא אפשרי?
יחיאל
1 תגובות
לימודי c++ היכן ניתן ללמוד
יוסי
1 תגובות
הצעת מחיר קורס ciso
איתמר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי המחשב

ד"ר תמי אמיר
מדעי המחשב הנו תחום הנשען על מתמטיקה, אלגוריתמים ודורש יכולת אנליטית לוגית גבוהה ביותר ולצדה יכולת כמותית, טכנית צורנית ורמת אנגלית גבוהה.
בתחומי העניין, רצוי עניין בתחום המדע וכמו כן רצוי עניין בתחומים נוספים כגון – ביצועי - טכני, אומנותי, ארגוני ועסקי (אחד או יותר).
בתכונות האישיות, אדם סקרן, בעל יכולת למידה עצמאית, חשיבה מובנית ומסודרת, יכולת לעבוד לבד וביחד. יצירתיות וגמישות מחשבתית – יתרון.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp