לימודי הנדסת חשמל ופיזיקה לתואר כפול באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - הנדסת חשמל ופיזיקה.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

לימודי הנדסת חשמל ופיזיקה באוניברסיטת תל-אביב - תואר כפול


על החשמל ומה שמאחוריו


תחום הנדסת החשמל הוליד כמה מן הפיתוחים המשמעותיים והמרכזיים בחיינו, ממחשבים ומערכות אלקטרוניות בתעשיית ההייטק ועד למכשירים שאנו משתמשים בהם מדי יום, כגון הטלפונים החכמים שברשותנו והמערכות ברכב שלנו. מאחורי חלק נכבד מתהליכים ופיתוחים אלה ניצבים חוקרים בעלי ידע נרחב בתחום הפיזיקה, שמתמקד בתכונות החומר, באנרגיה ובחוקי היסוד של הטבע ושל היקום. מדענים ומהנדסים אלה מבינים לא רק במערכות אותן הם מפתחים, אלא גם בשלל התופעות והתהליכים שניצבים בבסיסם וכך מחזיקים בהבנה עשירה יותר של הסביבה הטכנולוגית. עם ההתפתחות המהירה והדינמית במיוחד שמאפיינת את התעשייה של היום, ידע מסוג זה הוא לא רק תורם, אלא גם מתבקש.


באוניברסיטת תל-אביב אפשר ללמוד בתכנית מיוחדת לתואר כפול ללימודי הנדסת חשמל ופיזיקה. תכנית זו מופעלת במסגרת שיתוף פעולה בין הפקולטה להנדסה ובית הספר להנדסת חשמל שבמסגרתה, וכן על ידי בית הספר לפיזיקה שבפקולטה למדעים מדויקים. התכנית באה לתת מענה לצורך הולך וגובר למהנדסים בעלי כלים חדשניים במחקר ובפיתוח, שיש בידיהם שליטה מעמיקה במדעים בסיסיים ויכולות חשיבה ותכנון מערכתיות. דרך השילוב בין שני תחומי הידע, שואפים באוניברסיטה להכשיר מהנדסים וחוקרים להשתלבות בתפקידים חשובים בפיתוח ובהנהגה של התעשייה עתירת הטכנולוגיה. כמו כן, מעודדים את הבוגרים להמשיך לתואר שני ולתארים מתקדמים ולתפוש מקומות מפתח במחקר האקדמי בתחומי החשמל והפיזיקה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו מתחילים ומתוודעים לתשתית הפיזיקלית והמתמטית שנדרשת לפעילותם של מהנדסים. בהמשך הם לומדים על תחומים מרכזיים בהנדסת חשמל ובפיזיקה ומעמיקים בענפים השונים של עולם הנדסת החשמל והאלקטרוניקה. הם יכולים לבחון לעומק תופעות ותחומים כגון קרינה, אלקטרומגנטיות, אלקטרוניקה פיזיקלית ואלקטרואופטיקה. כמו כן, הם רוכשים ידע בענפים משיקים כגון תקשורת, מחשבים, בקרה, אנרגיה וחומרים. דרך שילוב זה הם מתוודעים לתהליכים המגוונים שמתרחשים היום בתעשייה וליסודות הפיזיקליים שמאחוריהם ובבסיסם.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני ארבע שנים. היא כוללת עומס לימודי גבוה מן הרגיל, בהשוואה לתכנית לתואר בפיזיקה או ללימודי הנדסת חשמל שנלמדים בנפרד. במהלכה של התכנית לתואר הכפול, הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים של שני התחומים וגם משתתפים במעבדות שונות בהן הם מכירים טכנולוגיות ותהליכים מתקדמים.


במהלכו של הסמסטר השישי בתכנית, על הסטודנטים לבחור שני מסלולי בחירה בהנדסה, הראשון מבין המסלולים: התקנים אלקטרוניים, אלקטרואופטיקה או קרינה ואלקטרומגנטיות. השני מבין המגוון המוצע במגמה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה של האוניברסיטה. כמו כן, בסמסטרים האחרונים מבצעים פרויקט גמר מסכם שבו מיישמים את העקרונות הנלמדים לפתרון של בעיות הנדסיות.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הרבים והמגוונים שנלמדים בתכנית זו אפשר למנות גם:

 

 • אלקטרו אופטיקה
 • תורת הבקרה
 • תכנון מעגלי VLSI
 • אנליזה נומרית
 • תכנות בשפת פייתון
 • קרינה ואנטנות
 • התקנים אלקטרוניים
 • אותות ומערכות
 • שדות אלקטרומגנטיים
 • פיזיקה קלאסית
 • התפשטות ופיזור גלים
 • מכניקה אנליטית
 • מעגלים ומערכות לינאריות
 • תקשורת אופטית   
 • טכנולוגיות ננו אלקטרוניקה   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


הפקולטה להנדסה של אוניברסיטת תל-אביב מציעה מגוון רחב של תכניות לימודים נוספות, אלה כוללות לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסה מכנית, לימודי הנדסת חומרים ולימודי הנדסה ביו רפואית. קיימות גם תכניות משולבות כגון לימודי הנדסה ביו רפואית וביולוגיה בהדגש מדעי המוח, ולימודי מדע והנדסה של חומרים וכימיה. בפקולטה ניתן להמשיך גם לתואר שני בהנדסה במגוון רחב של מסלולים.


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית לתואר כפול מתבססת על ציון ההתאמה של המועמדים ועל היבטים נוספים, כאשר הקריטריונים לקבלה הם גבוהים מן המקובל בשתי המחלקות הנפרדות. על המועמדים להציג ציון התאמה של לפחות 675 וגם ציון התאמה הנדסה שעומד בדרישות הקבלה. כמו כן, יש צורך בציון פסיכומטרי כללי של לפחות 630.


נוסף על כך, המועמדים נדרשים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון של לפחות 75 או בציון 85 ומעלה ברמת 4 יחידות לימוד (בוגרי 4 יחידות לימוד נדרשים גם למבחן סיווג במתמטיקה). יש צורך גם בבגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 75 ומעלה, ובגרות במקצוע ריאלי נוסף ברמת 4 יחידות בציון 85 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 75 ומעלה.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל הדרישות בתכנית מוענקים עם סיומה שני תארים על ידי אוניברסיטת תל-אביב - תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה B.Sc. ותואר שני בפיזיקה B.Sc.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי הנדסה

תנאי קבלה בסיסיים ללימודי הנדסת תוכנה
עודאי
ללא תגובה
האם כדאי ללמוד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה?
Shaimaa
1 תגובות
אפשר להתקבל לתואר שני בהנדסת בטיחות בלי ממוצע 80?
חיים כהן
1 תגובות
איפה יש לימודי הנדסת אלקטרוניקה?
Dana Zidan
1 תגובות
איפה לומדים הנדסת איכות הסביבה?
קינאנא
1 תגובות
מועדי התחלת לימודי הנדסה אזרחית
מרדכי רשף
1 תגובות
מחשב נייד ללימודי הנדסת חשמל
גלית
1 תגובות
למי מתאים ללמוד הנדסה תעשיה וניהול?
חן דרשן
1 תגובות
אופי עבודה אחרי לימודי הנדסת מזון
מרב
1 תגובות
קבלה להנדסה עם פסיכומטרי כמותי או רב תחומי
רמי פסחוב
1 תגובות
איפה יותר כדאי ללמוד הנדסת מכונות
נדב מלכה
1 תגובות
איך מתקבלים ללימודי הנדסת ביוטכנולוגיה
מאהר סלהב
1 תגובות
מתלבטת בין פסיכולוגיה וייעוץ ארגוני לבין הנדסה תעשייה וניהול
תמר
1 תגובות
אפשר להצליח בלימודי הנדסת תעשייה וניהול בלי ידע קודם?
חן
1 תגובות
מוסד לימוד לתואר שני בהנדסת מערכות בטכניון
בוריס
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה 1,226 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב 1,426 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים