לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - פסיכולוגיה וסוציולוגיה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטת תל-אביב - לימודים דו חוגיים


חושבים חברה


המחקר הפסיכולוגי מבין היום את הקשר ההדוק והבלתי נפרד שבין הנפש והתודעה לבין החברה שבה הן צומחות. כבר מגיל הלידה אנחנו מוקפים בהתניות חברתיות ובדפוסי התנהגות שמשפיעים על כל החלטה ובחירה שלנו, כגון מעמד חברתי, מגדר, מוצא אתני, מקום מגורים ועוד מגוון של סוגיות שלא ניתן להתעלם מהן. כאשר חוקרים באים לפענח או לדון בתופעה פסיכולוגית כלשהי, כגון קושי רגשי או דפוס התנהגות בעייתי, הם נוטים לבחון גם את הסביבה הקרובה והרחוקה שבה מתנהלים הפרטים הנחקרים ואת מידת ההשפעה של סביבה זו על האופן בו הם מתנהגים, חושבים, עובדים ומתקשרים.


מי שמתעניינים בפן החברתי של נפש האדם ובתהליכים הנפשיים שמאחורי התנהלות החברה שלנו יכולים ללמוד בתכנית הדו חוגית ללימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה של אוניברסיטת תל-אביב. צירוף זה מספק לסטודנטים בסיסי רחב למדעי ההתנהגות השונים ובא להעמיק בהבנתם את התנהגות הפרט בהקשר התרבותי והחברתי שלה. בוגרי התכנית יכולים להשתמש בכלים שנלמדים כדי לפתוח מגוון דלתות לתעסוקה. בין היתר, הם יכולים להשתלב בחברות השמה, בתחומים כגון ייעוץ ארגוני וכן בהדרכה במוסדות שיקומיים. נוסף על כך, באפשרותם להשתלב במסגרות מחקריות שעוסקות בסוגיות תרבותיות וחברתיות. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני בתחומים אלה. יש לציין כי בוגרי התואר הראשון אינם מורשים להעניק טיפול פסיכולוגי, את ההכשרה כפסיכולוגים קליניים מקבלים לאחר תואר שני מתאים בלבד ועמידה בדרישות נוספות.


תכנית הלימודים


מטרתם של לימודים במסלול זה היא לחשוף את הסטודנטים הן לתהליכים בנפש האדם והן לסוגיות בחברה הישראלית והעולמית. במסגרת לימודי פסיכולוגיה, הסטודנטים רוכשים ידע בסיסי בתיאוריות פסיכולוגיות ומכירים מושגי יסוד במחקר פסיכולוגיה על שלל תחומי הפסיכולוגיה. הם מכירים היבטים מחקריים של הפסיכולוגיה ודרכם מתוודעים לשינויים בתרבות, בחברה ובייצוגי מדיה ומקבלים נקודת מבט נרחבת על התנהגות אנושית על גווניה השונים. כמו כן, הם צוברים מיומנויות חשיבה מדעית וביקורתית שיכולות לסייע להכשירם כחוקרים.


במהלך לימודי סוציולוגיה, הסטודנטים בוחנים תהליכים חברתיים שונים ומבינים אותם לעומק. הם בוחנים היבטים בסוציולוגיה של תרבות, באנתרופולוגיה חברתית, בהיבטים משפטיים בחברה, בסוציולוגיה פוליטית ובתחום לימודי המגדר. כך הם מתוודעים לתיאוריות ומושגים מובילים במדעי החברה ולומדים על שיטות מחקר כמותניות ואיכותיות שמאפיינות אותם. כמו כן, הם לומדים להתמודד עם בעיות מרכזיות אשר מעסיקות חוקרים בעידן של היום, כגון הבדלים מעמדיים ושסעים חברתיים. הם לומדים גם על היבטים חברתיים ותרבותיים של שוק העבודה, של התנהגות עובדים ושל מבנה של ארגונים מורכבים.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים בתכנית דו חוגית זו הוא כשלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובסמינריונים של שני חוגי הלימוד. כמו כן, המסגרת לימודי הפסיכולוגיה הם משתתפים בסדנאות מחקריות בהן הם לוקחים חלק במחקר שמתבצע בקבוצות קטנות. נוסף על כך, הם מבצעים התנסות קלינית מודרכת, שבה הם משתלבים במסגרות טיפוליות בתוך האוניברסיטה ומחוצה לה וכך יכולים לתרגל את הכלים הפסיכולוגיים הנלמדים.


נושאי הלימוד

 

  • תיאוריות סוציולוגיות
  • פסיכופתולוגיה
  • התניה קלסית ואופרנטית
  • החברה בישראל
  • שיטות מחקר בפסיכולוגיה
  • קוגניציה ותרבות
  • עמדה כלפי קבוצות מיעוט
  • פסיכולוגיה חברתית    
  • חשיבה מגדרית ומדיניות חברתית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת תל-אביב מציעה לסטודנטים שלל תכניות לימודים, מהן אפשר גם לשלב במסגרת לימודים דו חוגיים. כך הסטודנטים יכולים לשלב בין תחומי לימוד מגוונים ואפילו תחומים שנחשבים שונים או מרוחקים האחד מהשני. בין השילובים המתקיימים ניתן ללמוד לימודי כלכלה וניהול, לימודי סוציולוגיה ותקשורת, לימודי קולנוע וספרות, לימודי משפטים וחשבונאות וכן שילובים בין תחומיים כגון לימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה, לימודי מדעי המחשב ופילוסופיה, לימודי בלשנות ותקשורת, לימודי כלכלה ופילוסופיה ומגוון של שילובים נוספים. באוניברסיטה מתקיימות גם מגוון של תכניות לתארים מתקדמים (לתואר שני ולתואר שלישי) אליהן יכולים להמשיך בוגרי התואר הראשון.


תנאי קבלה


סטודנטים שמעוניינים להתקבל ללימודים צריכים להציג תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי, כאשר האוניברסיטה מביאה בחשבון את שקלול שני הציונים הללו (ציון התאמה). כמו כן, מושם דגש על הציון בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה וכן המועמדים נדרשים להישגים ברמת האנגלית האוניברסיטאית. מאחר ומדובר במסלול דו חוגי, יש לעמוד בדרישות של שני המסלולים. כדי לקבל את הפרטים המדויקים והעדכניים לגבי תנאי קבלה מומלץ לפני ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


תואר ראשון B.A. המוענק לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים ומסיימים אותם בהצלחה, על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי פסיכולוגיה

איזה תארים מאפשרים הסבה לפסיכולוגיה?
רחל
1 תגובות
הסבה לפסיכולוגיה אחרי תואר ראשון בריפוי בעיסוק
הודיה
1 תגובות
דו חוגי במוזיקולוגיה ופסיכולוגיה
עמית גורדןן
1 תגובות
אפשר לעשות הסבה מניהול מערכות בריאות לפסיכולוגיה?
ענאת
1 תגובות
טווח השכר של פסיכולוגים של הספורט
אור תורתי
1 תגובות
המשך לתואר בפסיכולוגיה אחרי תואר בחינוך מיוחד.
הודיה אבו
1 תגובות
קבלה למסלול Human Computer Interaction ללא פסיכומטרי
מריאנה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp