תואר שלישי בגיאוגרפיה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - דוקטורט בגיאוגרפיה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר שלישי בגיאוגרפיה וסביבת האדם באוניברסיטת תל-אביב - דוקטורט בגיאוגרפיה


מצילים את הכדור בכוח המדע


המודעות האקולוגית והסביבתית בחברה שלנו הולכת ועולה בהדרגה, בעיקר לאור התרבותם של אסונות טבע ותנאים אקלימיים קשים כגון בצורת והתחממות גלובלית. לצד עלייתו של הנושא על סדר היום מבחינת מדיניות והעיסוק הרב של מקבלי ההחלטות בתהליכים הסביבתיים, גם באקדמיה ענפים אלה מקבלים חשיבות הולכת וגוברת. חוקרים שואפים לבחון את התנאים והתהליכים שמתחוללים בטבע, להעמיק בסיבות להיווצרותם של זיהומים ופגיעות ולפתח פתרונות מתקדמים באמצעותם ניתן להתמודד עם המצב ולשמור על כדור הארץ וההרמוניה הסביבתית שלו.


באוניברסיטת תל-אביב ניתן ללמוד בתכנית לתואר שלישי בגיאוגרפיה וסביבת האדם. מסלול הדוקטורט מאפשר לחקור ולהעמיק במבחר של היבטים בסביבה הטבעית והעירונית, המקומית והגלובלית. דרך המחקרים שנכתבים במהלך התואר השלישי בחוג, יכולים תלמידי המחקר להטביע את חותמם בשיח המחקרי הגיאוגרפי העולמי ותוך כדי כך לפתח פתרונות טכנולוגיים ומדעיים לבעיות אקולוגיות בוערות עמן אנו מתמודדים היום בעולמנו.


תכנית הלימודים


תלמידי המחקר בחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם יכולים להעמיק במגוון של סוגיות בסביבה, באקולוגיה ובמדעי הקרקע והמים. החוג חוקר מגוון של תהליכים ותחומים גיאוגרפיים וכך הסטודנטים לתואר השלישי יכולים לבחון מקרוב סוגיות אקטואליות בטבע ובסביבה הישראלית והגלובלית. הם גם יכולים לעסוק בתהליכי תכנון וקביעת מדיניות שנוגעת לסביבה ולתכנון של אזורים וערים.


בין תחומי המחקר של החוג, נכללים:

 

 

 • עיר, סביבה ותכנון: בחוג חוקרים נושאים כגון תכנון סביבתי ומרחבי ברמת אזורים וערים, קיימות וזכויותיו של האדם בתכנון, עיצוב עירוני, תכנון תחבורה, הטמעת טכנולוגיות במרחב העירוני והתמודדות עם אסונות וקונפליקטים.

 

 

 • גיאו אינפורמטיקה: החוקרים מתמקדים במערכות מידע גיאוגרפיות ובהקמתן, בעיבוד נתונים גיאוגרפיים וביישום נתונים אלה במחקר הסביבה העירונית והפיזית.

 

 

 • הסביבה הפיזית: בנושא זה נחקרות סוגיות באקלים, בסביבה ובמשאבי מים. החוג חוקר את תחומי ההידרו - גיאולוגיה וההידרוכימיה ומתמקד בגורמים פיזיקליים וכימיים של סביבות מימיות ובפתרונות כימיים והנדסיים להתמודדות עם זיהומים במקורות מים. גם בתחום האקלים, נחקרים תהליכי השינוי האקלימי וההשלכות שלה על הסביבה.


בחוג פועלות מעבדות מחקר מגוונות, כגון מעבדה לניתוח מרחב עירוני, מעבדה לחקר איכות אוויר, מעבדה לחישה מרחוק, מעבדה לעיצוב עירוני, מעבדה לתכנון וקהילה, מעבדה לניתוח מרחבי וגיאו סימולציה ומעבדה להידרוכימיה. כמו כן, פועלות החוג קבוצות מחקר בנושאים כגון תחבורה, אקלים וחקר של הסביבה האורבנית.


מתכונת הלימוד


בחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם ניתן ללמוד לתואר שלישי במסלול רגיל, או במסלול ישיר לדוקטורט, שמיועד לבוגרים מצטיינים ומאפשר להשלים דוקטורט מבלי צורך בכתיבת תזה מחקרית בתואר השני. תלמידי המחקר במסלול הרגיל לתואר שלישי נדרשים להגיש את עבודת הדוקטורט תוך פרק זמן של עד חמש שנים, את הצעת המחקר הם נדרשים להגיש עד חמישה סמסטרים מן הקבלה ללימודים. דרישות דומות מוצבות בפני סטודנטים במסלול הישיר לדוקטורט.


במסגרת התואר השלישי תלמידי המחקר לוקחים חלק בקורסים עיוניים וכן בסמינריונים בתחום המחקר שלהם. הם גם משתתפים באירועים ובכנסים מחקריים של החוג, במהלכם הם יכולים לחשוף את עבודת המחקר שלהם לקהל יעד נרחב ולקבל עליה הערות מחוקרים נוספים מן הארץ ומהעולם. סטודנטים בחוג יכולים גם להסתייע במלגות לתואר שלישי, שניתנות מטעם האוניברסיטה ועל ידי קרנות פרטיות שונות, לפי הצטיינות בלימודים ובהתאם לתחומי המחקר.


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעים מדויקים של אוניברסיטת תל-אביב פועלים חוגים נוספים בהם ניתן ללמוד לתואר השלישי. בין התכניות הפועלות באוניברסיטה אפשר למנות תואר שלישי במתמטיקה, תואר שלישי במדעי כדור הארץ, תואר שלישי בכימיה, תואר שלישי במדעי המחשב ותואר שלישי בפיזיקה ואסטרונומיה. כמו כן, באוניברסיטה פועלות עוד מגוון של פקולטות בהן יכולים תלמידי מחקר להשתלב ולכתוב את עבודת המחקר.


תנאי קבלה


יכולים להתקבל לתכנית התואר השלישי מועמדים שהם בעלי תואר מוסמך בציון של לפחות 80 וקיבלו ציון של לפחות 85 בעבודת התזה המחקרית. על המועמדים לאתר מנחה מקרב סגל הפקולטה לפני תחילת הלימודים וכן לקבל מהם הסמכה בכתב. לאחר מכן יש לפנות לוועדה של האוניברסיטה ולצרף את גיליונות הציונים מן התואר הראשון והשני, קורות חיים מקצועיים ורשימת פרסומים רלבנטיים.


תעודה


לתלמידי מחקר אשר משלימים את כל הדרישות בתכנית בהצלחה ניתן תואר שלישי דוקטורט בפילוסופיה PhD על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

התייעצות בנוגע לשינוי כיוון בקריירה
יעקב
ללא תגובה
תואר שני במסלול שנתי
אורטל
1 תגובות
תואר שני עם שני ילדים
ספדי יאהא
1 תגובות
ייעוץ לימודים לאמהות
Inna
1 תגובות
הכשרה לתחום customer success
פז
1 תגובות
תואר שני בייעוץ ללא תואר בחינוך
אפק מכלוף
1 תגובות
צריך הכוונה/ייעוץ לימודי
מור
3 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון589 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp