תואר שלישי בגיאוגרפיה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - דוקטורט בגיאוגרפיה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי בגיאוגרפיה וסביבת האדם באוניברסיטת תל-אביב - דוקטורט בגיאוגרפיה


מצילים את הכדור בכוח המדע


המודעות האקולוגית והסביבתית בחברה שלנו הולכת ועולה בהדרגה, בעיקר לאור התרבותם של אסונות טבע ותנאים אקלימיים קשים כגון בצורת והתחממות גלובלית. לצד עלייתו של הנושא על סדר היום מבחינת מדיניות והעיסוק הרב של מקבלי ההחלטות בתהליכים הסביבתיים, גם באקדמיה ענפים אלה מקבלים חשיבות הולכת וגוברת. חוקרים שואפים לבחון את התנאים והתהליכים שמתחוללים בטבע, להעמיק בסיבות להיווצרותם של זיהומים ופגיעות ולפתח פתרונות מתקדמים באמצעותם ניתן להתמודד עם המצב ולשמור על כדור הארץ וההרמוניה הסביבתית שלו.


באוניברסיטת תל-אביב ניתן ללמוד בתכנית לתואר שלישי בגיאוגרפיה וסביבת האדם. מסלול הדוקטורט מאפשר לחקור ולהעמיק במבחר של היבטים בסביבה הטבעית והעירונית, המקומית והגלובלית. דרך המחקרים שנכתבים במהלך התואר השלישי בחוג, יכולים תלמידי המחקר להטביע את חותמם בשיח המחקרי הגיאוגרפי העולמי ותוך כדי כך לפתח פתרונות טכנולוגיים ומדעיים לבעיות אקולוגיות בוערות עמן אנו מתמודדים היום בעולמנו.


תכנית הלימודים


תלמידי המחקר בחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם יכולים להעמיק במגוון של סוגיות בסביבה, באקולוגיה ובמדעי הקרקע והמים. החוג חוקר מגוון של תהליכים ותחומים גיאוגרפיים וכך הסטודנטים לתואר השלישי יכולים לבחון מקרוב סוגיות אקטואליות בטבע ובסביבה הישראלית והגלובלית. הם גם יכולים לעסוק בתהליכי תכנון וקביעת מדיניות שנוגעת לסביבה ולתכנון של אזורים וערים.


בין תחומי המחקר של החוג, נכללים:

 

 

  • עיר, סביבה ותכנון: בחוג חוקרים נושאים כגון תכנון סביבתי ומרחבי ברמת אזורים וערים, קיימות וזכויותיו של האדם בתכנון, עיצוב עירוני, תכנון תחבורה, הטמעת טכנולוגיות במרחב העירוני והתמודדות עם אסונות וקונפליקטים.

 

 

  • גיאו אינפורמטיקה: החוקרים מתמקדים במערכות מידע גיאוגרפיות ובהקמתן, בעיבוד נתונים גיאוגרפיים וביישום נתונים אלה במחקר הסביבה העירונית והפיזית.

 

 

  • הסביבה הפיזית: בנושא זה נחקרות סוגיות באקלים, בסביבה ובמשאבי מים. החוג חוקר את תחומי ההידרו - גיאולוגיה וההידרוכימיה ומתמקד בגורמים פיזיקליים וכימיים של סביבות מימיות ובפתרונות כימיים והנדסיים להתמודדות עם זיהומים במקורות מים. גם בתחום האקלים, נחקרים תהליכי השינוי האקלימי וההשלכות שלה על הסביבה.


בחוג פועלות מעבדות מחקר מגוונות, כגון מעבדה לניתוח מרחב עירוני, מעבדה לחקר איכות אוויר, מעבדה לחישה מרחוק, מעבדה לעיצוב עירוני, מעבדה לתכנון וקהילה, מעבדה לניתוח מרחבי וגיאו סימולציה ומעבדה להידרוכימיה. כמו כן, פועלות החוג קבוצות מחקר בנושאים כגון תחבורה, אקלים וחקר של הסביבה האורבנית.


מתכונת הלימוד


בחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם ניתן ללמוד לתואר שלישי במסלול רגיל, או במסלול ישיר לדוקטורט, שמיועד לבוגרים מצטיינים ומאפשר להשלים דוקטורט מבלי צורך בכתיבת תזה מחקרית בתואר השני. תלמידי המחקר במסלול הרגיל לתואר שלישי נדרשים להגיש את עבודת הדוקטורט תוך פרק זמן של עד חמש שנים, את הצעת המחקר הם נדרשים להגיש עד חמישה סמסטרים מן הקבלה ללימודים. דרישות דומות מוצבות בפני סטודנטים במסלול הישיר לדוקטורט.


במסגרת התואר השלישי תלמידי המחקר לוקחים חלק בקורסים עיוניים וכן בסמינריונים בתחום המחקר שלהם. הם גם משתתפים באירועים ובכנסים מחקריים של החוג, במהלכם הם יכולים לחשוף את עבודת המחקר שלהם לקהל יעד נרחב ולקבל עליה הערות מחוקרים נוספים מן הארץ ומהעולם. סטודנטים בחוג יכולים גם להסתייע במלגות לתואר שלישי, שניתנות מטעם האוניברסיטה ועל ידי קרנות פרטיות שונות, לפי הצטיינות בלימודים ובהתאם לתחומי המחקר.


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעים מדויקים של אוניברסיטת תל-אביב פועלים חוגים נוספים בהם ניתן ללמוד לתואר השלישי. בין התכניות הפועלות באוניברסיטה אפשר למנות תואר שלישי במתמטיקה, תואר שלישי במדעי כדור הארץ, תואר שלישי בכימיה, תואר שלישי במדעי המחשב ותואר שלישי בפיזיקה ואסטרונומיה. כמו כן, באוניברסיטה פועלות עוד מגוון של פקולטות בהן יכולים תלמידי מחקר להשתלב ולכתוב את עבודת המחקר.


תנאי קבלה


יכולים להתקבל לתכנית התואר השלישי מועמדים שהם בעלי תואר מוסמך בציון של לפחות 80 וקיבלו ציון של לפחות 85 בעבודת התזה המחקרית. על המועמדים לאתר מנחה מקרב סגל הפקולטה לפני תחילת הלימודים וכן לקבל מהם הסמכה בכתב. לאחר מכן יש לפנות לוועדה של האוניברסיטה ולצרף את גיליונות הציונים מן התואר הראשון והשני, קורות חיים מקצועיים ורשימת פרסומים רלבנטיים.


תעודה


לתלמידי מחקר אשר משלימים את כל הדרישות בתכנית בהצלחה ניתן תואר שלישי דוקטורט בפילוסופיה PhD על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp