מלגות לימוד לסטודנטים בנהריה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לתושבי נהריה - מלגות לסטודנטים מנהריה


סטודנטים בנהריה - אתם יכולים לקבל מלגה!


נהריה, שידועה כבירת הגליל המערבי והעיר הצפונית ביותר במישור החוף, היא ביתם של למעלה מ - 60 אלף תושבים ממגוון אוכלוסיות, בהם גם אלפי סטודנטים שלומדים לתכניות אקדמיות שונות. הסטודנטים של נהריה לומדים במוסדות האקדמיים השונים שפזורים ברחבי הגליל המערבי, בחיפה ובאזור הצפון בכלל, וכן חלקם מגיעים מדי יום למוסדות הלימוד באזורים אחרים בארץ. הם כוללים סטודנטים לתואר ראשון, לתואר שני, ללימודי תעודה ועוד שלל תכניות.


הלימודים האקדמיים כרוכים בהוצאות לא קטנות, לרבות שכר הלימוד, שכר הדירה, הוצאות על ספרי לימוד וחומרי למידה והוצאות נוספות שעלולות להכביד על הסטודנטים ולפגוע ביכולתם להשקיע בלימודים ולהפיק מהם את המירב. מסיבה זו מציעים מוסדות לימוד רבים וגופים פרטיים כמו קרנות ומיזמים מלגות לימודים לסטודנטים, במטרה להקל עליהם מבחינה כלכלית בזמן לימודיהם וכך למצות את הפוטנציאל הטמון בהם ולצמוח בדרך אל התואר ואל קריירת החלומות שלהם.


סטודנטים שמתגוררים בעיר נהריה ומעוניינים לקבל סיוע במימון שכר הלימוד, יכולים להסתייע בשלל מלגות לימודים שמוצעות לתושבי העיר ולבני העיר. מלגות הלימודים לסטודנטים הנהריינים מוצעות על ידי גורמים שונים, בהם קרנות פרטיות, משרדי ממשלה, תכניות ויוזמות חברתיות וכן על ידי עיריית נהריה אשר שואפת לתמוך בסטודנטים שלה ולסייע להם בדרכם לקראת קבלת התואר. המלגות מוצעות למנעד רחב של סטודנטים, הכולל לומדים לתואר ראשון, סטודנטים לתארים מתקדמים ומשתתפים בתכניות לימודי תעודה, השכלה טכנולוגית או לימודי הנדסאי. ברוב המקרים, יש צורך לקחת חלק בפעילות חברתית התנדבותית כאחד התנאים לקבלת המלגה, כגון השתתפות במיזמים ופרויקטים שמתקיימים ברחבי נהריה עם אוכלוסיות שונות.

 


אלה הן המלגות שמוצעות לסטודנטים בעיר נהריה:


לתשומת לבכם: מלגות הלימוד עשויות להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות למוסדות הלימוד כדי לקבל מידע מדויק ועדכני לגבי מלגות. כל המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


מלגות מטעם עיריית נהריה: עיריית נהריה מציעה מלגות לימוד לסטודנטים בני העיר, במטרה לעודד אותם לפנות ללימודים אקדמיים ולפתח ערכי מצוינות אקדמית. כדי לקבל את המלגה, על המועמדים להיות סטודנטים לתואר אקדמי ראשון או לתואר שני, אשר לומדים במוסד לימודים מוכר על ידי המל"ג. עליהם ללמוד בהיקף של לפחות 14 שעות לימוד אקדמיות בשבוע. המלגה ניתנת לסטודנטים תושבי העיר נהריה, אשר מתגוררים בה למשך פרק זמן של שנה לפחות. מלגה זו ניתנת לסטודנטים עד גיל 35 בלבד. יש לציין כי בין התנאים לקבלת מלגה זו נכללת השתתפות בטקס חלוקת המלגות שעורכת העירייה אחת לשנה במעמד חגיגי. גובה המלגה הוא כ - 1,000 שקלים. סטודנטים שאינם משלימים את לימודיהם לא זכאים לקבלת המלגה ונדרשים להחזיר את כספי ההטבה. את הטפסים לקבלת מלגה זו ניתן לקבל בעיריית נהריה.


מלגות לסטודנטים במקצועות הטכנולוגיים: קרן סטיפנדיה לחינוך הטכנולוגי מציעה מלגות לימוד לסטודנטים שלומדים בתכניות לימוד טכנולוגיות, כגון מלגות ללימודי הנדסאים, מלגות ללומדים בקורסים להכשרת טכנאים ומלגות לתכניות עתודה טכנולוגית כיתות י"ג - י"ד. המלגות ניתנות לתושבי נהריה, אשר חברים בהסתדרות. כחלק מן השיקולים לקבלת מלגה זו נבחן המצב הסוציו אקונומי של הסטודנטים, עליהם להגיש תלושי שכר ואישורי לימודים רשמיים. כמו כן, הם צריכים למלא את טפסי המלגה ולצרף המלצות מתאימות שמעידות על הישגים לימודיים.


מלגות מועדון רוטרי נהריה: מועדון רוטרי הוא ארגון בין לאומי שמקיים פעילות חברתית למען הקהילה בשלל מישורים, כגון בחינוך, בריאות, ספורט ותרבות. בארץ פועלים כמה עשרות מועדוני רוטרי בערים ויישובים בפרישה ארצית, בהם גם אחד בעיר נהריה אשר הוקם בשנת 1952. מדי שנה, מועדון רוטרי נהריה מציע מלגות לסטודנטים תושבי העיר, היקפן וגובהן של המלגות משתנה משנה לשנה. ברוב המקרים על הסטודנטים המלגאים לקחת חלק בפעילות חברתית במסגרת פרויקטים שונים בעיר כאחד התנאים הדרושים לקבלת המלגות.


שנת לימודים ראשונה חינם: במסגרת החלטת הממשלה על שנת לימודים ראשונה חינם, יכולים סטודנטים בני יישובי פריפריה ללמוד חינם בשנתם הראשונה באקדמיה במוסדות מוכרים על ידי המל"ג. אלה הן מלגות לחיילים משוחררים, או לבוגרי שירות לאומי אזרחי אשר השלימו שירות מלא והן ניתנות עד פרק זמן של חמש שנים ממועד סיום השירות. על המועמדים לקבלת המלגה להציג אישור על מגורים ביישובי פריפריה במשך חמש שנים לפחות בשש השנים אשר קודמות ללימודים האקדמיים, לפי רשימת היישובים אשר כלולים בחוק לפיתוח הנגב והגליל. גובהה של מלגה זו הוא עד 10,198 שקלים בערך, סיוע זה מועבר לפיקדון האישי של הסטודנטים בשני חלקים, ראשית בסיום הסמסטר הראשון ולאחר מכן בסיומה של שנה א', אחרי קבלת דיווח מתאים ממוסדות הלימוד. נוסף על מלגה זו הסטודנטים מקבלים גם מלגת קיום וליווי אקדמי. יש לציין כי סטודנטים שקיבלו מלגה בשנה הראשונה ללימודיהם אך לא השלימו את התואר האקדמי תוך חמש שנים מתחילת הלימודים נדרשים להחזיר את סכום המלגה.

 


מלגת שיקום שכונות בנהריה: בעיר נהריה ישנן כמה שכונות אשר לוקחות חלק בפרויקט "שיקום שכונות" של משרד השיכון והבינוי, בהן שכונת טרומפלדור ושכונת כצנלסון. מדובר בפרויקט חברתי לאומי ששם לו למטרה לפתח ולחדש שכונות בפרישה ארצית במגוון של ערים ויישובים הן מבחינת תשתיות השכונה והן מבחינת שירותים לתושביה, אירועי תרבות וחינוך ויוזמות קהילתיות. הפרויקט פועל לקידום של תושבים ומשפחות באזורים שונים וכן אוכלוסיות שונות שמתגוררות בהן, לרבות סטודנטים. זוהי מלגה לסטודנטים לתואר ראשון במגוון של מקצועות ומסלולים במוסדות לימוד המוכרים על ידי המל"ג. הקריטריונים לקבלת מלגה זו כוללים שיקולים סוציו אקונומיים של הסטודנטים ושל בני משפחותיהם.


מלגת ארגון סורופטימיסט ישראל: ארגון סורופטימיסט ישראל מציע מלגות לימוד לסטודנטיות. הארגון פועל בארץ ובעולם למען זכויות נשים ולקידום של מעמד האישה בנושאים שונים, הוא מפעיל יוזמות שונות בקהילה הארצית והמקומית שבאות להעצים נשים ולאפשר להן להשמיע את קולן ולהביא את כישוריהן לידי ביטוי. נוסף על כך הוא פעיל בתחומי החינוך, איכות הסביבה והבריאות. לארגון זה מרכזים במספר ערים ברחבי הארץ בהן גם שלוחה בנהריה. מדי שנה הארגון מעניק מלגות לנשים שלומדים במסלולי לימוד שונים, לתואר ראשון ומלגות לתואר שני, במגוון של מקצועות. כך למשל מוענקות מלגות לסטודנטים למקצועות מדעיים או מלגות לסטודנטים לרפואה.


תכנית "בטוח בבית" לאזרחים ותיקים: תכנית "בטוח בבית" מופעלת זה מספר שנים על ידי התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות והמשרד לשווין חברתי במספר ערים בארץ, בהן גם בנהריה. היא ניתנת לסטודנטים שמשתתפים בתכנית לחיזוק הקשר בין צעירים לבין אזרחים ותיקים, במטרה לחזק את מעמדם. התכנית מתמקדת במניעת נפילות של האזרחים הוותיקים בביתם, בהעלאת מודעות לגורמי הסיכון לנפילה ובהטמעה של אפליקציה ייעודית לאיתור של סכנות בבית. הסטודנטים המלגאים מגיעים לבתי הקשישים וכן מעבירים הדרכות בנושא זה. כדי לקבל את המלגה, יש צורך לקחת חלק ב - 130 שעות פעילות. על המועמדים להיות סטודנטים במוסדות לימוד מוכרים, כאשר ניסיון קודם בהדרכה הוא תנאי חובה וניסיון בעבודה עם בני הגיל השלישי יכול להוות יתרון. גובהה של המלגה הוא כ - 5,600 שקלים.

 

Whatsapp Whatsapp