לימודי הנדסאי רכב במכללה למינהל

לימודי הנדסאי רכב במכללה למינהל

לימודי הנדסאי מכונות רכב במכללה למינהל - בית הספר להנדסאים

 

מסלול הלימודים אינו פעיל, למסלולים נוספים במכללה למינהל לחצו כאן


לנסוע בשביל ההצלחה


ענף הרכב עובר בעשורים האחרונים תמורות משמעותיות ביותר. כלי הרכב של היום הם מתקדמים יותר מאי פעם, משלבים מערכות מחשוב מתוחכמות וממוחשבות וכוללים יישומים ואפשרויות שלא היו ברשותם של נהגים עד לפני שנים מספר. התחום עוד צפוי להמשיך ולהשתכלל ולהציג פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך, לרבות פיתוח של המערכות הקיימות היום בכל כלי רכב, בין אם למטרות שימוש אישי ובין אם כלי רכב שמיועדים לשימוש תעשייתי, כמו למשל בתחום ההובלה, בתחום החקלאות או בתעשייה הכבדה.


תחום הרכב ידע גם מהפכה בכל הנוגע לפיתוחם של כלי רכב אוטונומיים. מכוניות אוטונומיות צפויות לשנות כליל את האופן בו אנו חושבים על כלי תחבורה, לצמצם את היקפן של תאונות הדרכים ולהפוך את החיים שלנו לקלים הרבה יותר. פיתוחים אלה משלבים בתוכם תחומי ידע רבים, מענפי המכונות וטכנאות הרכב ועד לענפי המחשבים, התכנות וההייטק שנחוצים לתכנונן של מערכות חכמות אלה ולסנכרון ביניהן כל גבי הכבישים.


תהליכים אלה יוצרים דרישה גדולה לאנשי מקצוע איכותיים ובהם גם הנדסאי רכב. לימודי הנדסאי מכונות רכב שמתקיימים במכללה למינהל מאפשרים לסטודנטים לקבל התמחות בתחום הרכב הדינמי ולהתמודד עם אתגרים טכנולוגיים מהותיים בענף זה שמצויים בשוק היום וכן עם אתגרי העתיד הצפויים לבוא. באפשרות הבוגרים להשתלב בתפקידים רבים ושונים בתעשיית הרכב, כגון בניהול של מוסכים, במכונאות, בניהול טכני, בייעוץ שירות ומכירות וכן בתור בוחנים. מסלול זה ללימודי הנדסאים מתקיים בשלוחת חיפה של מוסד הלימוד.


תכנית הלימודים


תכנית זו ללימודי הנדסאים מכשירה את הסטודנטים להשתלבות בתחום מערכות הרכב על ענפיו השונים והמגוונים. במהלך הלימודים הם לומדים על תהליכי התכנון והתחזוקה של מערכות הרכב השונות, כגון מערכת ההיגוי, מערכת המנוע, מערכת הכוח ומערכת הבלימה. הם גם בוחנים שיטות לדיאגנוסטיקה ולאבחון של תקלות נפוצות ברכב ולתיקון מוצלח שלהן. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות לניהול מוסכים ולתפעול של עסקים בתחום הרכב.

 


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים במסלול זה הוא כשישה סמסטרים. התכנית מתקיימת כלימודי ערב להנדסאים וכך ניתן לשלב אותם בנוחות עם עבודה. חיילים משוחררים יכולים לקבל עד 100% מימון ללימודים, לפי נהלים של מה"ט. הלימודים כוללים הן שיעורים עיוניים והן תרגולים מעשיים של מיומנויות הטיפול ברכב, שמאפשרים לסטודנטים לצבור ניסיון וכישורים פרקטיים בעולם הרכב עוד במהלך לימודיהם.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת תכנית זו נכללים גם:

 

 • חלקי מכונות
 • יישומי מחשב
 • אנגלית טכנית
 • גרפיקה הנדסאית
 • מערכות אוטומציה
 • דיאגנוסטיקה לרכב
 • אבחון תקלות ברכב
 • מערכות אלקטרוניקה וחשמל    
 • תורת הרכב
 • הידראוליקה
 • תורת המנוע
 • חוזק חומרים
 • ניהול מוסכים
 • בקרת אקלים
 • תרמו דינמיקה   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה למינהל, שמפעילה שלוחות בפרישה ארצית מצפון הארץ ועד דרומה, פועל בית הספר הארצי להנדסאים שבו ניתן למוד במגוון של מגמות לימוד אשר מוכרות על ידי מה"ט. בין המסלולים שבהם אפשר לבחור במכללה ישנם לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ולימודי הנדסאי מכשור רפואי. קיימת גם תכנית מכינה טכנולוגית להנדסאים שמאפשרת לשפר את הסיכויים לקבלה למגמות השונות ללימודי ההנדסאי. מגמות הלימוד השונות שמפעילה המכללה מותאמות להתפתחויות האחרונות בתעשייה הישראלית והן שואפות להכשיר סטודנטים איכותיים ומיומנים להשתלבות בעולם הטכנולוגי בשלל תעשיות ותחומים, מהייטק ועד מכונות, מעיצוב ואדריכלות ועד רכב ותחבורה.


תנאי קבלה


המכללה מקבלת לתכנית מועמדים בעלי בגרות מלאה או בעלי בגרות חלקית עם ציון עובר (55 לפחות) בשלושה מבחני בגרות הכוללים את הבגרות במתמטיקה, הבגרות באנגלית והבגרות במקצועות ההבעה העברית (בגרות בספרות, בגרות בלשון עברית ובגרות בהבעה). גם בוגרים של מכינה קדם אקדמית או מכינה טכנולוגית יכולים להתקבל ללימודי ההנדסאים, כאשר הם עומדים בכל התנאים לסיום מוצלח של המכינה במתמטיקה, באנגלית ובעברית. למועמדים מעל גיל 35 שנים יש צורך להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים את כל חובות הלימודים בתכנית זו ניתנת דיפלומת הנדסאים "הנדסאי מכונות רכב מוסמך" על ידי המכללה למינהל ומה"ט. יש לציין כי המסלול מותנה באישור של מה"ט.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל
Whatsapp Whatsapp