הסבת אקדמאים להוראת ספרות במכללה האקדמית דוד ילין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על דוד ילין - הסבה להוראת ספרות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת ספרות וספרות ילדים במכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין


סיפור הצלחה

 

תופעה הולכת וגוברת היא שאנשים עם תארים אקדמאיים אינם מוצאים את מקומם בתחום שאותו בחרו ללמוד באקדמיה והם מחפשים חלופה אחרת לעתיד המקצועי שלהם. הרבה מאותם אנשים בוחרים בחינוך ובהוראה כדרכם החדשה, בדרך זו הם יכולים לנתב את הכישורים האקדמאיים שלהם ואת הניסיון המקצועי שלהם ולעזור לחנך את דור העתיד. הכלים שרוכשים במהלך התואר יכולים לסייע רבות למערכת החינוך ולעולמם של ילדים ושל בני נוער, מיומנויות החשיבה הביקורתית, העלאה של שאלות מחקר והתמקדות בנושאים קטנים וגדולים כעיקר אשר נותנים משמעות נוספת ללימודים בתוך מערכת החינוך.

 

כל אלה נכונים אף יותר כאשר מדוברת על הוראה של ספרות ושל ספרות ילדים. כל בר דעת יודע כי ספרות היא אינו מקור לשעשוע בלבד או דרך טובה להעביר את הזמן. כל ספר הוא עולם שלם הטומן בחובו אוצרות רבים, אם בפנטזיה, אם בהיסטוריה ואם בהכרת החברה האנושית על גווניה השונים.

 

תכנית הלימודים

 

הסבת אקדמאים להוראת ספרות וספרות ילדים במכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין מכשירה את הסטודנטים, אשר להם ניסיון אקדמי קודם, לחינוך ולהוראה של מקצועות הספרות. הסטודנטים בתכנית הסבת האקדמאים לומדים את יסודות החינוך והדידקטיקה, הם לומדים כיצד בונים מערכי שיעור וכיצד עומדים מול כיתה. כמו כן, הם לומדים כיצד להעריך הישגים לימודיים של תלמידים ועל זיהוי צרכים של תלמידים, הן של תלמידים מתקשים והן של תלמידים מצטיינים.

 

התמחות בהוראת ספרות וספרות ילדים מקנה לסטודנטים הבנה מעמיקה של הנדבכים הרבים המצויים בספרות, ובהם תכנים, אידאות, צורות וערכים. הם רוכשים את הכלים לקריאה ביקורתית ולזיהוי מגמות בספרות העברית לצד ספרות העולם. הכרה של המרחב הספרותי נותנת ידע אינטלקטואלי והבנה של הקשרים היסטוריים ותרבותיים של העולם שבו אנו חיים.

 

תכנית הסבת האקדמאים להוראה מורכבת משש חטיבות עיקריות: שיעורי יסוד הכוללים קורסים כמו מיומנויות כתיבה, יסודות הסיפורת ויסודות בספרות ילדים ובני נוער; סוגי משנה הכוללים קורסים כמו ספרות עממית, קלאסיקה בספרות ומגמות מתחלפות בספרות; נושאי חתך הכוללים קורסים כמו בדידות וחברות בראי בספרות הילדים והנוער, ירושלים בשירה העברית ודמות האב בסיפורת; מפגשים עם יוצרים הכוללים היכרות מעמקיה עם יוצרים מכוננים כמו ש"י עגנון; מתודות בהוראת הספרות וסדנה לכתיבה יוצרת.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימודים הוא כ - 30 שעות שנתיות הנפרשות על פני שנה או שנתיים, בהתאם לסטודנטים ולרקע האקדמי שממנו באים. סטודנטים ללא רקע קודם בספרות צריכים להשתתף בקורסי השלמה. מתכונת הלימודים כולל לימודי חינוך, לימודי דידקטיקה, לימודי ספרות וספרות ילדים והתנסות מעשית בהוראה.

 

נושאי לימוד

 

 • הים בשירה ובסיפורת
 • שירה עממית
 • ריאליזם ופנטזיה בספרות
 • יסודות השירה
 • ילדים והורים בספרות חז"ל
 • היוצר כגיבור הנעלם
 • חברות ובגידה בספרות העברית
 • המחזות של חנוך לוין
 • הרפתקאות וגבורה בסיפורת ילדים
 • ארוטיקה בשירה והגות   
 • שירת נשים מרחל המשוררת ועד יונה וולך    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין היא מוסד לימוד אשר מכשיר מורים ואנשי חינוך ברוח ערכים הומניסטיים ופלורליסטיים וכן מתוך כוונה לקדם מעורבות חברתית ובד בבד מצוינות אקדמית. הבוגרים של המכללה הם אנשי הוראה ואנשי חינוך אשר משלבים במוסדות השונים של מערכת החינוך ולהם המיומנויות הנדרשות לחנך וללמד את כלל הילדים והנוער שיש בישראל, על שכבות האוכלוסייה השונות ועל הצרכים המשתנים, לרבות תלמידים מצטיינים ותלמידים עם לקויות מסוגים שונים. במכללה אפשר ללמוד במגוון תכניות לימוד לתואר ראשון, לתואר שני, השתלמויות ולימודי תעודה בחינוך ובהן הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת לשון עברית, הסבת אקדמאים להוראת היסטוריה ומחשבת ישראל והסבת אקדמאים להוראת אמנויות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתכנית להסבת אקדמאיים צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בממוצע ציונים 75 לפחות או מועמדים שלהם תואר ראשון מתחום מדעי הטבע ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוה בממוצע ציונים 70 לפחות. מועמדים שהם בוגר מוסד לימודים ששפת ההוראה בו אינה עברית צריכים להיבחן בבחינת יע"ל הבודקת את הידע בעברית.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המוטל עליהם, לרבות ההתנסות המעשית בהוראה, מקבלים תעודת הוראת ספרות עברית מטעם המכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

עוד מסלולי לימוד - המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

בחירת תואר ומשכורת ביולוג ימי
שילת
ללא תגובה
יש הקלה בציוני הקבלה לאוניברסיטה לבעלי 60% נכות?
חסן
ללא תגובה
תחום לימוד ועיסוק המתאים לחולה דיאליזה
נריה יסחקוב
1 תגובות
מה צריך ללמוד כדי להיות מפתח בראשות חסות הנוער
ליבי
1 תגובות
לאיזה תואר דרושים כישורי משחק?
ido458
1 תגובות
מה ללמוד כדי לסייע לסובלים מחרדה?
חן רובינשטיין
1 תגובות
תואר ראשון בתחום מדעי
אורלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,096 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp