לימודי משפטים ולימודי תעודה בחשבונאות באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי משפטים - עריכת דין?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - משפטים ותעודה בחשבונאות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים ולימודי תעודה בחשבונאות - אוניברסיטת בר אילן


משפט וחשבונאות בראייה נרחבת


בין ענפי המשפט והחשבונאות מתקיימת זיקה רבה, משפטנים נדרשים לא אחת להבין בהיבטים פיננסיים ומסחריים של המשפט ולקבל החלטות חשובות בענפים אלה. ידע חשבונאי יכול אם כן לתרום רבות למשפטנים ולהיפך - רואי חשבון שמבינים בפן החוקי של עבודתם יכולים לבצע אותה באופן יעיל ונבון יותר.


באוניברסיטת בר אילן מתקיימת תכנית לימודי משפטים ולימודי תעודה בחשבונאות. מסלול זה משלב בין לימודי משפטים לבין לימודי חשבונאות. באמצעות הכלים הנלמדים בתכנית זו יכולים הבוגרים לפתוח שלל דלתות לתעסוקה במשק.


תכנית הלימודים


לימודי המשפטים חושפים את הסטודנטים למגוון סוגיות ותהליכים בעולם המשפט, הם לומדים על חקיקה ודינים בתחום הכלכלי, בתחום המשפחה, בתחום הנזיקין, בתחום המשפט הפלילי ובעוד שלל ענפים. כמו כן, הם דנים בדילמות אתיות ומקצועיות שהן חלק מעבודתם של עורכי דין ומשפטנים.


תכנית לימודי התעודה בחשבונאות מהווה מסלול הסבת אקדמאים לחשבונאות. הסטודנטים לומדים בהרחבה על דיני מסחר, סוגיות במיסוי ותקינה חשבונאית ותהליכי ביקורת חשבונאות. כמו כן, הם לומדים על סוגיות ותהליכים בשוק ההון ומתוודעים למכשירים פיננסיים שונים.


מתכונת הלימוד


אורכה של תכנית זו הוא כארבע שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בלימודי המשפטים ובמקביל לומדים את לימודי החשבונאות כאשר מתקיים תיאום מלא בין הקורסים בשני התחומים.


לימודי משפטים כוללים שיעורי חובה ובחירה, סדנאות מעשיות, סמינריונים מחקריים ועיוניים וכן השתתפות בקליניקות משפטיות בהן אפשר לתרגל את מיומנויות המשפט בעבודה עם אוכלוסיות שונות בחברה. לימודי התעודה בחשבונאות כוללים קורסים עיוניים ומעשיים ומשלבים גם הכנה לקראת מבחני מועצת רואי החשבון.


נושאי לימוד


בתכנית נלמדים שלל נושאים וביניהם נכללים גם:

 

 • ביקורת חשבונות
 • דיני חוזים
 • תיאוריה חשבונאית
 • דיני מיסים
 • משפט ושינוי חברתי
 • דיני חברות
 • סוגיות מיוחדות במיסוי
 • שיטות מחקר
 • משפט בינלאומי פומבי
 • תורת המשפט     
 • חשבונאות ניהולית מתקדמת    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת בר אילן פועלות תכניות לימודים שונות בתחומי החשבונאות והמשפטים. ניתן ללמוד במסלול לימודי חשבונאות וכלכלה מורחב, לימודים רב תחומיים בתכנית חכ"ם ללימודי חשבונאות, כלכלה ומנהל עסקים, לימודי משפטים במסלול ישיר לתואר שני במנהל עסקים, לימודי כלכלה ומנהל עסקים מורחב, לימודי כלכלה ומדעי המדינה במסלול דו ראשי מורחב ולימודי כלכלה ופסיכולוגיה במסלול דו ראשי מורחב, לצד תכניות נוספות. הבוגרים יכולים להמשיך גם לתואר שני בתחומי המשפטים והחשבונאות.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית זו על המועמדים לעמוד בתנאי קבלה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן. הם נדרשים הציג בגרות מלאה בממוצע ציונים 90 ומעלה וכן ציון של לפחות 600 בפסיכומטרי. בעלי תואר ראשון יכולים להתקבל לפי ממוצע ציונים 80 ומעלה.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים בתכנית זו ניתן תואר ראשון LLB במשפטים. כמו כן, הבוגרים מקבלים פטור ממרבית המבחנים של מועצת רואי החשבון, מלבד שתי בחינות ההסמכה האחרונות של המועצה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור