תואר שני M.Teach ותעודת הוראה תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני M.Teach ותעודת הוראה תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

תואר שני ותעודת הוראה M.Teach - תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה ( לשעבר אוהלו )


מצטרפים למהפכת החינוך של העתיד


היום יותר מאי פעם יש צורך אדיר במערכת החינוך הישראלית למורים מיומנים, איכותיים ובעלי ידע שיכולים להתאים את ההוראה למציאות המתחדשת והדינמית שסובבת אותנו. נוסף על שליטה בכלים החינוכיים, שואפים להכשיר מורים בעלי מומחיות מקצועית והיכרות קרובה עם תחום הדעת אותו הם מלמדים. תכניות תואר שני M.Teach באות להעניק כלים לאקדמאים משלל תחומים כדי לאפשר להם לקבל תואר שני ולרכוש את הידע והמיומנויות שנחוצות למעבר לעולם החינוך.


התכנית לתואר שני  M.Teach של התל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה שואפת להכשיר מורים איכותיים שיכולים להצטרף למהפכה החינוכית בארץ ובפרט באזור הצפון. דרך הכלים שנלמדים בתכנית זו המורים לעתיד יכולים לשלב היבטים מעולם הידע שלהם וטכנולוגיות מתקדמות למען התלמידים שלהם בכיתות.

 

תכנית זו משלבת בין תואר שני בהוראה לבין לימודים לתעודת הוראה. מסלול זה מאופיין בפדגוגיה חדשנית אותה מובל הקמפוס יחד עם בתי ספר אזוריים בגולן ובגליל. במכללה מתחמי הוראה מתקדמים שבהם ניתן להתנסות באופן פעיל באסטרטגיות הוראה שונות לקידום למידה משמעותית. תואר שני בחינוך יכול לסייע למוסמכים להתקדם לתפקידי פיקוח ולמשרות ניהול בכירות במערכת החינוך.

 


תכנית הלימודים


במסגרת תכנית זו, הסטודנטים יכולים לקבל כלים להוראה של מקצועות שונים לבית הספר העל יסודי. התחומים שניתן לבחור בהם כוללים: הוראת מתמטיקה, הוראת ביולוגיה, הוראת לימודי ארץ ישראל, הוראת יהדות, הוראת אנגלית והוראת לשון עברית.


תכנית זו חושפת את הסטודנטים לעקרונות יסוד בתחום החינוך ובמהלכה לומדים על מודלים חינוכיים מגוונים, על מתודולוגיה חינוכית וכן על אוריינות מחקרית בתחום ההוראה. כמו כן, הם בונים מיומנויות להוראת תחום הדעת שלהם באופן שמותאם לצורכי תלמידים בבית הספר העל יסודי.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לתואר שני הוא כשנתיים, היא משלבת את התואר השני בהוראה עם לימודים לתעודת הוראה באחד המקצועות לבית הספר העל יסודי.

 

בשנה הראשונה מתקיימים שני ימי לימוד וחצי בשבוע, יום אחד במכללה ויום וחצי מתקיימים בבתי ספר. בשנה השנייה מתקיים יום לימוד אחד במכללה. כמו כן, במהלך השנה הראשונה והשנייה מתקיימים ימי לימוד מרוכזים נוספים. במקרים בהם נדרשת השלמה לתחום הדעת אותו מבקשים הסטודנטים ללמוד יש צורך בשנת השלמה, שנערכת בהלימה למספר שעות ההשלמה הנדרשות.

 

במהלך התכנית הסטודנטים לוקחים חלק בפרקטיקה רבה כדי ליישם את חומר הלימוד ולקבל חיבור מוחשי למתרחש בשטח. הלימודים מתקיימים במרחב חדשני ומאובזר והם כוללים ייעוץ מקצועי לפיתוח קריירה חינוכית או אקדמית לחיזוק מעמדם של הסטודנטים כמנהיגים חינוכיים.


על מוסד הלימוד


הקמפוס הוא מוסד אקדמי שמתמקד בתחום החינוך ופועלות בו מגוון תכניות לימודי חינוך ותואר שני בחינוך. כמו כן, ניתן ללמוד בו במסלולים להסבת אקדמאים להוראה, מכינות ותכניות לפיתוח מקצועי לאנשי חינוך. הסטודנטים במכללה יכולים להיעזר בשלל מלגות לימוד בתקופת לימודיהם, שניתנות לפי קריטריונים שונים.


תנאי קבלה וקהל יעד

 

תכנית זו לתואר השני מתאימה לאקדמאים שברשותם תואר ראשון במקצועות מדעי החברה והרוח בממוצע ציונים של לפחות 80. בוגרי לימודי מדעי הטבע, מדעי החיים והמדעים המדויקים לתואר B.Sc. יכולים להתקבל על סמך ממוצע 70 ומעלה. המועמדים נדרשים גם לעבור ראיון קבלה.

 

תעודה

 

סטודנטים אשר מסיימים בהצלחה את התכנית מקבלים תואר שני M.Teach ותעודת הוראה לבית הספר העל יסודי באחד מן המקצועות: מתמטיקה, לשון, יהדות, לימודי ארץ ישראל או ביולוגיה. הענקת תואר זה מותנית באישור המל"ג.
 

עוד מסלולי לימוד - תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה (לשעבר אוהלו)
Whatsapp Whatsapp