תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות מדיניות וזכויות חברתיות באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בעבודה סוציאלית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר שני עו"ס ומדיניות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות במדיניות וזכויות חברתיות MA באוניברסיטת תל-אביב


למען זכויות האדם


החברה שלנו בנויה ממארג עשיר של קבוצות, אוכלוסיות ופרטים. מקבלי ההחלטות נדרשים לתכנן ולקבוע מדיניותו חקיקה שיכולים לסייע לאותן אוכלוסיות, לדאוג לזכויותיהן ולהתמודד עם פגיעות בשלומן או בחירותן. לעובדים הסוציאליים, שנמצאים בשטח ובמגע קרוב עם המטופלים שלהם יש תפקיד משמעותי נוסף והוא פעולה מול גופי הרווחה במטרה להבטיח את הזכויות של הפרטים המגוונים שמרכיבים את החברה.


באוניברסיטת תל-אביב מתקיימת תכנית לתואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות מדיניות וזכויות חברתיות. מסלול זה מאפשר לעובדים סוציאליים להתמקצע ולשכלל את המיומנויות הטיפוליות והפרקטיות שבידיהם בעבודה קבוצתית, קהילתית ופרטנית תוך שימת דגש על זכויות חברתיות וזכויות האדם. התכנית מתמקדת בגישה ביקורתית בעבודה הסוציאלית ובוגריה יכולים לחולל שינוי בתחום הרווחה הישראלי ולקדם תהליכי מדיניות משמעותיים ומעצימים בשלל היבטים בחברה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית התואר השני בעבודה סוציאלית מתמקדים בפרקטיקות מבוססות זכויות ובוחנים גישות תיאורטיות וביקורתיות שנוגעות לזכויות אדם. כמו כן, הם מעמיקים בתהליכי התערבות ופרקטיקות לגיבוש מדיניות בעבודה הסוציאלית. הם לומדים על היבטים בזכויות בתחום הבריאות וכן עוסקים בתהליכי סנגור בבתי מחוקקים ובוועדות הכנסת כדי לקדם זכויות ברמת המדיניות וברמה הפרטנית. נוסף על כך, הם מתוודעים להיבטים בעבודה מול התקשורת ובכתיבה על ניירות מדיניות.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית בהיקף של כשנתיים, ניתן ללמוד במסלול עם או ללא תזה. שיעורים מתקיימים באחד הימים במהלך השבוע. המסלול לתואר שני כולל שיעורי חובה ובחירה עיוניים וכן פרקטיקום שבו מתנסים בפועל בפרקטיקות מדיניות למיצוי זכויות ולסנגור.


נושאי הלימוד

 

  • היבטים ארגוניים בענף הרווחה
  • זכויות אדם
  • תיאוריות וקליניקה בפסיכותרפיה
  • ניתוח מדיניות
  • עבודה סוציאלית המבוססת זכויות
  • סנגור בבית המחוקקים
  • תיאוריות ביקורתיות בעבודה סוציאלית
  • מדיניות בעידן הניאו ליברלי   
  • אסטרטגיות להשפעה על מדיניות חברתית   
  • ועוד


סגל הוראה


ראש התמחות זו היא חוקרת בעלת תואר פרופסור, היא נחשבת לאחת ממובילות המחקר במעורבות עובדים סוציאליים בתהליכי מדיניות. בין נושאי המחקר שלה אפשר למנות את העבודה הסוציאלית כפרופסיה, עבודה סוציאלית ביקורתית ועיצוב מדיניות מנקודת מבט לאומית ובין לאומית.


על מוסד הלימוד


במסגרת התכנית לתואר שני בעבודה סוציאלית של אוניברסיטת תל-אביב, מתקיימים מספר מסלולי התמחות נוספים. אלה כוללים תואר שני בעבודה סוציאלית אינטגרטיבית טיפול והתערבות, תואר שני בעבודה סוציאלית במסלול קליני לטיפול בילד ובנוער ותואר שני בעבודה סוציאלית במסלול קליני לטיפול בטראומה. פועלת גם תכנית לתואר שני בעבודה סוציאלית בשפה האנגלית.


תנאי קבלה


תנאי קבלה לתואר שני בעבודה סוציאלית בתכנית זו כוללים דרישה לתואר ראשון בעבודה סוציאלית בממוצע של לפחות 85. הקבלה למסלול קידום זכויות ומדיניות אינה דורשת בהכרח ניסיון מקצועי בעבודה בשטח אך על הסטודנטים להשתלב בעבודה בתחום או במסגרת התנדבותית מתאימה במהלך השנה השנייה.

 


תעודה


לבוגרים ניתן תואר שני MA בעבודה סוציאלית על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

כלים שיעזרו לך לבחור