רוצה פרטים על שכר סייעת בגן?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה מרוויחה סייעת בגן ילדים?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר סייעת בגן? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר סייעות בגני ילדים


מה גובה השכר של סייעות לגננות בגן עירייה ובגן פרטי?


סייעות וסייעים מהווים מרכיב חשוב בכל גן ילדים במערכת החינוך. הם פועלים לצידם של הגננים והגננות ומשמשים שותפים מלאים לכל הפעילויות במהלך היום בגן. מהותו של התפקיד עברה לא מעט שינויים לאחרונה, אם בעבר הסייעות הוגדרו ככוח עזר בלבד היום הן מהוות סיוע מהותי לצדה של הגננת שיש לו פן פדגוגי ניכר ואחריות רבה.


שכרן של הסייעות בגנים מושפע במידה רבה מהדרגה המקצועית, דרגה זו נקבעת לפי שנות הוותק שנצברות בתפקיד. הוותק מתחיל מדרגה 4, הנמוכה ביותר ומגיע על לדרגה 8 שהיא הגבוהה ביותר בתחום. סייעות לגננות משולבות מגני טרום חובה (מגיל 3 - 4 שנים) ועד לגני חובה (לגיל 5 - 7). בגני טרום חובה הן מועסקות על ידי הרשות המקומית וממנה מקבלים את שכרן. בגן חובה השכר משולם ישירות על ידי משרד החינוך.


יש לציין כי נושא השכר עבור הסייעות בגנים עלה לא מעט על סדר היום בשנים האחרונות ואף הגיע לוועדות הכנסת, במטרה למנוע פגיעה בתנאי ההעסקה של הסייעות. לאחר דיונים אלה נקבעו תקנות שבאות לסייע בהעלאת רמות השכר ובמניעת אי תשלום סדיר של המשכורת. בחלק מן התפקידים בתחום הסייעות נראה שהמאמצים לשינוי עדיין בעיצומם, כמו למשל בתחום הסייעות לחינוך המיוחד.


אפשרויות תעסוקה


תפקידיהם של הסייעים והסייעות משתנים לפי סוג המסגרת החינוכית ובהתאם להיקף המשרה. מרבית העובדים בתחום מועסקים בגני ילדים רשמיים אשר מוכרים על ידי משרד החינוך, מהם גנים ציבוריים וגנים פרטיים, עם זאת ישנם גם סייעים שמשולבים במסגרות לא מוכרות שמעמדן אינו רשמי והן מוכרות בעיקר על ידי עמותות. מרבית הסייעות מועסקות במשרה מלאה, אך ישנן גם סייעות שעובדות במשרה חלקית. 


נוסף על כך, סייעות יכולות לבחור בין גנים בחינוך הרגיל, גנים של החינוך המיוחד (תפקיד שדורש הכשרה ייעודית שונה) או להשתלב כסייעות משלבות במסגרות חינוך רגיל אשר עובדות עם ילדים עם צרכים מיוחדים.

 

טבלאות שכר סייעות 

 

בתחום זה, בדומה למקצועות נוספים, משכורות משרד החינוך בתחום משתנות ועולות עם העלייה בדרגות, שמושפעת, בין היתר, ממספר שנות הניסיון בתחום, וכן מגורמים נוספים. בטבלה מוצג פירוט של משכורות ממוצעות במספר תפקידים:

 

תפקיד שכר נטו חודשי 0 - 3 שנים שכר נטו חודשי 3 - 5 שנים
סייעות לגננות דרגה 4 6,000 - 7,000 שקלים לחודש (או 25 שקלים לשעה ללא ניסיון) 6,500 - 7,500 שקלים לחודש
סייעות לגננות דרגה 8 לא רלבנטי 6,700 ומעלה לחודש
סייעות חינוך מיוחד 5,500 - 6,000 שקלים לחודש 6,500 - 7,000 שקלים לחודש
סייעות שילוב 30 - 35 שקלים לשעה ללא ניסיון 35 שקלים לשעה
סייעת צמודה לילד 30 - 35 שקלים לשעה 35 - 40 שקלים לשעה
סייעת בגן פרטי 6,000 - 7,000 או 30 שקלים לשעה 35 - 40 שקלים לשעה

 

*שימו לב, הנתונים יכולים להשתנות מעת לעת.

 
סייעת צמודה לילד


סייעות אלה פועלות באופן פרטני עם ילדים בחינוך המיוחד והרגיל, כחלק מהתמיכה המוגדרת בחוק החינוך המיוחד. הן מסייעות במישורים שונים כגון התניידות פיזית, למידה וביצוע מטלות בכיתה, בפן החברתי ופיתוח קשרים, הכנת ציוד לשיעורים ועוד. המשלבות משתכרות לרוב שכר שעתי שבין 35 - 40 שקלים לשעה. בחלק מהמסגרות נהוגה משכורת חודשית ולא שעתית.


בגן פרטי


בדומה לעובדים והעובדות בגני העירייה בסקטור הציבורי, גם במגזר הפרטי פועלות הסייעות כיד ימינן של הגננות ותורמות לתפעול השוטף של המסגרת החינוכית. באופן כללי משתכרות הסייעות בין 6,000 - 7,000 שקלים בממוצע לחודש. במסגרות רבות המשכורת היא שעתית והסייעות משתכרות בין 30 - 35 שקלים לשעה. עובדות ותיקות יותר יכולות להעלות את טווחי המשכורת לבין 35 - 40 שקלים לשעה בממוצע.


בחינוך מיוחד


עובדים אלה, הידועים גם בשם סייעות טיפוליות, משתלבים במסגרות החינוך המיוחד והמשלב ומסייעות לילדים עם צרכים מיוחדים מבחינה לימודית, חברתית ואישית. הן יכולות להשתלב בגנים של החינוך המיוחד וכן בבתי הספר. סוג העבודה משתנה בהתאם לצורכים האישיים של כל ילד וסוגי המוגבלויות שעמן מתמודדים התלמידים. באופן כללי, משתכרות סייעות אלה כ - 6,000 שקלים לחודש.
 

ביקוש


במערכת החינוך יש דרישה רבה לסייעות, הן בגנים ציבוריים והן בגנים הפרטיים. בעקבות ההסדרה של תפקידי הסייעות, היקף עבודתן ושכרן נראה כי בחלק מן המסגרת קיים חוסר בסייעות שיכולות להשתלב בגנים ובמעונות. כמו כן, במסגרות שילוב כגון בגנים משלבים ישנה דרישה מרובה לסייעות ייעודיות.


מה ללמוד כדי להיות סייעות?


לאחר לא מעט שנים בהן לא התקיימה הסדרה של עבודת הסייעות, כיום יש צורך במעבר של הכשרה מקצועית מתאימה כדי לעבוד כסייעות בגנים ובבתי ספר. מי שמעוניינים להשתלב בגני ילדים נדרשים להשלים קורס סייעות לגננות במוסד מוכר ולעבור מספר בחינות גמר. למעוניינים להשתלב במערכת החינוך המיוחד יש לעבור קורס סייעות בחינוך המיוחד.


סייעות יכולות להרחיב את האפשרויות המקצועיות שלהן דרך מעבר קורסים בתחום החינוך או השתלמויות. כמו כן, גם צבירת וותק מקצועי יכולה לשדרג את התנאים המקצועיים וכן את השכר. סייעים שמעוניינים בכך יכולים גם לפנות ללימודי חינוך לגיל הרך או ללימודי חינוך באופן כללי, מה שיכול לסייע לשדרג את הכלים המקצועיים והמשכורת.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר סייעת בגן?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp