קורס ייעוץ ושיווק פנסיוני ביחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים

היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים

אהבת? שתף ב:

קורס הכשרת יועצים ומשווקים פנסיוניים ביחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים קטנים ברחובות


מומחיות בעולם הפנסיה


שינויים חקיקה ורפורמות הפכו את תחום הביטוח והפנסיה למורכבים במיוחד. כדי לנווט בהצלחה בענפים אלה יש צורך בידע כלכלי, חשבונאי וחוקי מתאים. יועצים פנסיוניים ומשווקים פנסיוניים מחזיקים בידע מקצועי זה והם יכולים לסייע ללקוחותיהם במתן ייעוץ ושירותים מקצועיים מתאימים.


המכללה לעסקים - היחידה ללימודי חוץ בשלוחת רחובות מציעים קורס הכשרת יועצים ומשווקים פנסיוניים, אשר מתקיים בשיתוף עם BDO האקדמיה לפיננסים. מסלול זה מעניק לתלמידיו כלים להשתלבות במקצועות מבוקשים בשוק, הכלים הנלמדים יכולים לסייע לבוגרים להשתלב במסגרות מגוונות בעולם הפיננסי, כגון בבתי השקעות, בבנקים, בגופים מוסדיים ובחברות שמעניקות שירותים פיננסיים ושירותים בתחום הביטוח.


תכנית הלימודים


התלמידים בקורס זה לומדים במספר קורסים, בהם קורס כלכלה, קורס חשבונאות, קורס מימון וסטטיסטיקה וקורס דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית. דרך קורסים אלה הם מקבלים הכשרה מעמיקה בנוגע לתהליכים כלכליים וחשבונאיים, לתהליכי השקעה ולחקיקה שנוגעת לחברות ולניירות ערך.


כמו כן, הם מקבלים הכנה למבחני הגמר - מקצועית א' ומקצועית ב'. במסגרת ההכנה למקצועית א' נלמדות סוגיות במסחר בבורסה, בשוק המניות ובהשקעות מעו"ף ואג"ח. כמו כן, נלמדים נושאים לבחינת מקצועית ב' שכוללים הנפקת חברות, ניתוח של דוחות כספיים וניתוח של אירועים שונים בתחום הכלכלה לצורך בניית תיקי השקעות.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני פרק זמן שנע בין שנה אחת לשנה וחצי, קצב הלימוד נקבע על ידי המשתתפים לפי צורכיהם וכן למטרת שילוב עבודה עם ההכשרה. היקפו של הקורס הוא כ - 490 שעות לימוד אקדמיות. תלמידי הקורס לוקחים חלק בהרצאות עיוניות ויכולים לתרגל באופן מעשי באמצעות ספרות מקצועית, אתרים לתרגול ושיעורים מצולמים באמצעותם ניתן לחזור על החומר הנלמד באופן מקוון.


נושאי הלימוד

 

  • חוק איסור הלבנת ההון
  • עקרונות רישום חשבונאי
  • השקעה משותפת בנאמנות
  • מימון בתנאי ודאות ואי ודאות
  • אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך    
  • תקינת IFRS
  • כלכלה וחשבונאות
  • ניתוח דוחות כספיים
  • מיקרו ומאקרו כלכלה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ מפעילה קמפוס בעיר רחובות בו אפשר לקחת חלק בשלל תכניות להכשרה מקצועית. הקורסים השונים מוצעים בענפים מבוקשים במשק והם מותאמים לשינויים ולהתפתחויות התעשייה. בין הקורסים שמתקיימים במוסד זה נכללים קורס ייעוץ מס, קורס חשבי שכר, קורס הנהלת חשבונות 1 + 2, קורס ייעוץ משכנתאות ותכניות נוספות.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל עובדים בבנקים או בבתי השקעות אשר מעוניינים להרחיב הכשרתם וכן מועמדים שברצונם לעבור הסבה מקצועית לתחום הייעוץ והשיווק הפנסיוני.


תעודה


כדי לקבל את הרישיונות לייעוץ השקעות, לניהול תיקי השקעות ולייעוץ או שיווק פנסיוני הבוגרים צריכים לעמוד במבחנים של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. כמו כן, כדי לקבל את ההסמכה יש צורך להשלים תקופת התמחות של כחצי שנה ליועצים ולמשווקים והתמחות בהיקף 9 חודשים עבור מנהלי תיקי השקעות.

עוד מסלולי לימוד - היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים