לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור במכללת עמל הישגים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על עמל הישגים - הנדסאי תעשייה וניהול וייצור.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ניהול הייצור במכללת עמל הישגים


הייצור של תעשיית המחר


תהליכי הייצור בתעשייה נסמכים על מגוון רחב של היבטים, מכלים טכנולוגיים וממוחשבים שמשולבים על פס הייצור במפעלים ועד לסוגיות כלכליות ועסקיות שבאות להבטיח את השגשוג והרווחיות של הארגון. השיטות בענף הייצור הולכות ומשתכללות, במטרה להתאים את המתרחש בתעשייה לדרישות הלקוחות ולקצב המהיר של המשק בימינו.


במכללת עמל הישגים ניתן ללמוד בתכנית לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור, זוהי מגמה שמתקיימת במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול במכללה. מגמה זו מקנה לתלמידיה ידע נרחב בתחום הייצור וכלים ניהוליים להשתלבות במגוון של תפקידים בתעשייה הישראלית.


תכנית הלימודים


תכנית לימודי ההנדסאים מעניקה שליטה בתהליכי ייצור, תפעול ובקרה בתעשיות מתקדמים. הסטודנטים בוחנים שיטות הנדסיות כמותיות וטכנולוגיות מחשוב שנוגעות לענף הייצור והתכנון המבוסס מחשבים. כמו כן, הם לומדים על מודלים ניהוליים דרכם ניתן לפתח את ההון האנושי בתחום הייצור ולקדם את הארגון לרווחיות. בהמשך הם דנים בסוגיות כלכליות, בהיבטים באיכות וביישומים מגוונים אותם יכולים הנדסאי הייצור ליישם בעבודתם בתעשייה.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים הוא כשלוש שנים, הם כוללים שישה סמסטרים. זוהי תכנית לימודי ערב להנדסאים שבה מתקיימים שיעורים שלוש או ארבע פעמים במהלך השבוע. התכנית כוללת שיעורים עיוניים לצד סיורים לימודיים במפעלים וסדנאות פרקטיות. בשנה האחרונה עורכים פרויקט גמר אשר מסכם את החומר הנלמד. חיילים משוחררים יכולים לקבל מלגת לימודים בשנה ראשונה חינם, עד חמש שנים מיום השחרור.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנידונים במסגרת תכנית זו נכללים גם:

 

 • בטיחות בעבודה
 • חקר ביצועים
 • תכן מערך מפעל
 • תורת הארגון
 • התנהגות ארגונית
 • ניהול משאבי אנוש
 • מדידת עבודה
 • מימון וניתוח כדאיות
 • הנדסת שיטות
 • בקרת איכות סטטיסטית
 • תקשורת נתונים    
 • ניתוח כלכלי של פרויקטים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


רשת המכללות עמל מציעה תכניות נוספות להכשרת הנדסאים, כגון לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק, לימודי הנדסאי מכונות רכב, לימודי הנדסאי בניין ולימודי הנדסאי חשמל. ישנה גם מכינה טכנולוגית להנדסאים. כמו כן, במכללה פועלות תכניות להכשרה מקצועית בתחומים מבוקשים בתעשייה, כגון פיננסים, בנייה, מקצועות הרכב, ענפי הטיפול והכשרות חשמלאים וטכנאים. דרך תכניות הלימוד השונות של שואפים במכללה לסייע לבוגרים להשתלב בתחומים מבוקשים במשק ולקדם את התעשייה הישראלית.


תנאי קבלה


בהתאם לתנאי מה"ט, על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה, או לחלופין בגרות חלקית ובה ציון חיובי בבגרות באנגלית בהיקף 3 יחידות, בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות ובבגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד. יכולים להתקבל גם בוגרי מכינת קדם הנדסאים שעוברים בהצלחה את הבחינות.

 


תעודה


לסטודנטים המשלימים את התכנית בהצלחה ועומדים בכל התנאים זכאים לקבל דיפלומת הנדסאים מטעם מה"ט ומכללת עמל הישגים. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעבור בחינות חיצוניות ולהגיש את פרויקט הגמר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: עמל הישגים

ssssssssss

פורום הנדסאים

מה זה הנדסאי מכשור רפואי?
שקד
1 תגובות
מחשב נייד מומלץ ללימודי הנדסאי תוכנה
יורי
1 תגובות
אחרי שני מבחני מגן
ישי לוי
2 תגובות
לכמה מבחנים מחזיק מבחן מגן?
ישי
1 תגובות
זמן השלמה מטכנאי להנדסאי
מלי
2 תגובות
זמן בדיקה מקסימלי של פרוייקט גמר המותר למכללה
נועם
1 תגובות
קיים מסלול הנדסאי בתחום הבטיחות?
מתן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל985 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות
Whatsapp Whatsapp