תואר שלישי בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - דוקטורט בפסיכולוגיה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב - דוקטורט בפסיכולוגיה


נפש מחקרית


חוקרים בעולם הפסיכולוגיה ממשיכים כל העת להעמיק במסתרי הנפש האנושית, כדי למצוא פתרונות לבעיות ולקשיים נפשיים וכן כדי להבין טוב יותר את האופן בו אנו פועלים, חושבים ומתנהגים. היות שתהליכים פסיכולוגיים מושפעים ממגוון רחב של גורמים, כגון חברה, משפחה, טכנולוגיה ותרבות, על החוקרים להפעיל סל נרחב של כישורים וגישות.


תכנית התואר השלישי בפסיכולוגיה שמתקיימת באוניברסיטת תל-אביב שואפת להכשיר דור של חוקרי פסיכולוגיה שיכולים להגיע לפריצות דרך בשיח המחקרי הישראלי ובמחקר בעולם.


תכנית הלימודים


את תכנית התואר השלישי בפסיכולוגיה ניתן ללמוד באחת מתוך מספר מגמות: פסיכולוגיה קלינית מחקרית, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה פסיכוביולוגית ומגמת קוגניציה ומוח. בתוך מגמות אלה הם יכולים להעמיק במגוון של סוגיות מחקריות קליניות וטיפוליות, שנוגעו לגישות תרפיה, לתופעות פסיכולוגיות ולחידושים בתחום הטיפולי.


התכנית לפסיכותרפיה ובית הספר לרפואה של האוניברסיטה מציעים תכנית ייחודית לתואר שלישי, שבה מתמקדים בתחום הפסיכואנליזה. מטרתה של תכנית זו, שמיועדת לפסיכולוגים, לפסיכיאטרים ולעובדים סוציאליים, היא להעמיק את המחקר בשיטות פסיכואנליטיות ופסיכודינמיות ובהשקה שלהם לענפי מדעי החברה, מדעי החיים והאמנות.


מתכונת הלימוד


האוניברסיטה מאפשרת ללמוד במסלול רגיל לתואר שלישי, או במסלול ישיר לתואר שלישי. את עבודת המחקר יש להגיש עד חמש שנים מתחילתה של התכנית.


תחילת תכנית הדוקטורט מוקדשת להשלמת קורסים בתחום המחקר ולניסוח הצעת המחקר. לאחר מכן ממשיכים לשלב ב' במחקר ובו מכינים את עבודת הדוקטורט עצמה. תלמידי המחקר לוקחים חלק בכנסים ובסמינריונים מחלקתיים, במטרה להפוך את הדיון האקדמי בתחומם לעשיר ומעמיק יותר וכן במטרה לחשוף את הצעת המחקר שלהם במגוון פורומים.


אוניברסיטת תל-אביב מעניקה מלגות לדוקטורנטים לפי שיקוליה של וועדת הדוקטורט. כמו כן, ניתן לקבל גם מלגות מטעם גורמים חיצוניים.


נושאי מחקר


בבית הספר לפסיכולוגיה של האוניברסיטה נחקרים שלל נושאים וביניהם:

 

  • מגדר ופסיכולוגיית העצמי
  • תהליכים פסיכולוגיים ברגש ובזיכרון
  • תהליכים בין אישיים, חברה ופוליטיקה
  • פסיכולוגיה התפתחותית בילדות ובזקנה
  • טראומה, פסיכותרפיה ופסיכולוגיה בריאותית    
  • ועוד


סגל הוראה


יושבת ראש וועדת תלמידי המחקר בפסיכולוגיה היא פרופסור שמתמקדת בחקר המוח. בין תחומי המחקר שלה נמנים התנהגות בני אדם ובעלי חיים והקשר בין מגדר לפעילות מוחית.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת תל-אביב פועלות שלל תכניות לתארים מתקדמים, תלמידי מחקר יכולים ללמוד במסלולים שונים לתואר השלישי, כגון תואר שלישי בסוציולוגיה, תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי במדעי המדינה, תואר שלישי במשפטים, תואר שלישי בחינוך ומסלולים נוספים.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתואר השלישי, על המועמדים להיות בעלי תואר שני בפסיכולוגיה, עליהם להיות בוגרי מסלול עם תזה בממוצע ציונים של לפחות 85 ולהחזיק בציון 90 ומעלה בעבודת התזה. כדי להתקבל, עליהם למצוא מנחה מסגל בית הספר לכתיבת עבודת הדוקטורט. כמו כן, הם צריכים להגיש הצעה מקדימה למחקר, קורות חיים ופרסומים קודמים אם ישנם כאלה. יש צורך גם בהמלצות מגורמים אקדמיים שמעידים על הניסיון המחקרי.


תעודה


תואר שלישי PhD בפסיכולוגיה ניתן לתלמידי מחקר אשר משלימים בהצלחה את כל חובותיהם בתכנית זו, מטעם אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום ייעוץ לימודים
מקצוע יציב שנותן הכנסה טובה
אושר שאוליאן
ללא תגובה
שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
1 תגובות
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
1 תגובות
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
1 תגובות
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
1 תגובות
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp