הסבת אקדמאים לסיעוד באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - הסבה לסיעוד.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לסיעוד - אוניברסיטת תל-אביב


הדרך לתחום הבריאות מתחילה בלימודים


אחד המקצועות המבוקשים והחיוניים במערכת הבריאות הוא תחום הסיעוד ועם ההתפתחות הטכנולוגית והעלייה בתוחלת החיים עולה הביקוש לאחים ולאחיות איכותיים ומוכשרים בבתי החולים. דרך הידע והכלים שמחזיק הצוות הסיעודי אפשר לדאוג לקביעת מדיניות חדשה לטיפול, לשפר את איכות השירות שמוענק לחולים ולקדם את החקר של תחומים חדשניים ופורצי דרך בענף הסיעוד.


אקדמאים שמעוניינים לבצע שינוי בקריירה ושואפים למסלול חדש שיש בו הן מימוש עצמי והן תרומה לזולת יכולים ללמוד בתכנית להסבת אקדמאים לסיעוד שעורכת אוניברסיטת תל-אביב. התכנית מעניקה לתלמידיה כלים להשתלבות במגוון של תפקידים בבתי חולים, במרפאות קהילתיות, במרפאות חוץ ובעוד שלל מסגרות במערכת הבריאות. בהמשך דרכם במערכת הבריאות תחום הסיעוד מציב אפשרויות מגוונות לקידום ולהתמחות עבור אנשי הצוות, דרכן הם יכולים לקדם את הקריירה וגם לשפר את פני מערכת הרפואה.


תכנית הלימודים


תכנית הסבת האקדמאים מושתתת על תכנית הליבה של משרד הבריאות ועל התכנית הבסיסית לתואר אחות מוסמכת. במהלכה האקדמאים יכולים להעמיק במגוון רחב של תחומים מעולם הסיעוד. הם רוכשים ידע וכלים במדעי החברה, במדעי הרפואה, בכלכלת בריאות, בשיטות מחקר ובענפים מדעיים נוספים כגון גנטיקה וסטטיסטיקה. כמו כן, הם לומדים על דרכים להבטחת איכות ובטיחות הטיפול, על רפואה דחופה ועל טכניקות טיפוליות שמותאמות למצבי חירום ולעבודה עם אוכלוסיות ספציפיות, לרבות קשישים וילדים.


מתכונת הלימוד


אורכה של התכנית הוא כשנתיים וחצי, היא בנויה משבעה סמסטרים רצופים כולל סמסטרים בחודשי הקיץ. המסלול מתקיים הן בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב והן בבתי ספר לסיעוד אפשר מסונפים אל החוג לסיעוד.


התכנית בנויה משיעורים עיוניים ומהתנסות מעשית בקהילה ובאשפוז. התנסות קלינית זו מתרחשת בבתי חולים ובמתקנים רפואיים שונים והיא מאפשרת לסטודנטים לרכוש מיומנויות טיפוליות פרקטיות ולצבור ניסיון במהלך לימודיהם.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית כוללים:

 

 • סיעוד מבוסס ראיות
 • קידום בריאות
 • גנטיקה ואמבריולוגיה
 • סיעוד המבוגר
 • מיומנויות סיעוד קליני
 • כלכלת בריאות
 • קבלת החלטות בסיעוד
 • אתיקה ומשפט
 • בריאות העובד והסביבה
 • בריאות הקהילה
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • פרמקולוגיה קלינית    
 • בטיחות הטיפול והבטחת איכות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת החוג לסיעוד של אוניברסיטת תל-אביב מתקיימים מסלולים נוספים, כגון לימודי סיעוד במסלול יום מקוצר, לימודי סיעוד לאחים ואחיות מוסמכים, תכניות לימודי המשך בסיעוד ומסלולים לתארים מתקדמים. בבית הספר למקצועות הבריאות אפשר למצוא גם לימודי פיזיותרפיה, לימודי הפרעות בתקשורת ולימודי ריפוי בעיסוק.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית זו צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של לפחות 75. הקבלה מתבססת על ראיונות אישיים שעורכת האוניברסיטה.


תעודה


בוגרים של התכנית אשר עומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תואר ראשון בסיעוד וכן תעודת אחות מוסמכת מטעם אוניברסיטת תל-אביב. כדי לקבל את תעודת האחות המוסמכת יש צורך לעבור מבחן רישום ממשלתי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
ללא תגובה
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
ללא תגובה
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp