הדברים שמשתנים לטובה בחיים בזמן הלימודים

26/11/2017 מאת: אנאבל אדמסקי (3,125 צפיות)

מחוויות חדשות, דרך קשרים עסקיים לעתיד ועד תובנות משמעותיות על עצמנו, קשה שלא להסכים שהחיים משתנים מאוד בזמן התואר - ובעיקר לטובה. אז איך תקופת הלימודים יכולה לשנות לנו את החיים? אספנו בשבילכם כמה שינויים חיוביים שמתרחשים לאורך השנים בתואר.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


7 דרכים שבהן הלימודים משנים לנו את החיים מקצה לקצה


הלימודים הם אחת החוויות הגדולות והמשמעויות של החיים, וכמו כל אירוע גדול בחיים, הם משנים אותנו מהקצה אל הקצה. זה אולי נשמע קצת כמו קלישאה, או כמו משהו שרואים בסרטי קולג' אמריקאים, אבל בסופו של התואר אנחנו לא אותם אנשים שהיינו כשהתחלנו את היום הראשון בקמפוס, סטודנטים צעירים וחוששים בשנה א'.


בזמן התואר חווים המון חוויות, פוגשים אנשים חדשים ולומדים המון, ותוך כדי כל התהליך האינטנסיבי והארוך הזה גם מגלים לא מעט על עצמנו, על מה שחשוב לנו ועל החיים עצמם. אז איך בעצם הלימודים משנים אותנו?


הם מאפשרים לצבור קשרים חשובים


עכשיו כשבאמת מתחילים לכוון לקריירה, הלימודים הם הזדמנות נהדרת לא רק לצבור את הידע שדרוש לכך אלא גם ליצור את הקשרים העסקיים והמקצועיים שיעזרו למצוא את עבודת החלומות. סטודנטים למנהל עסקים או לניהול בוודאי מכירים היטב את המושג "נטוורקינג", אבל האמת היא שהוא רלבנטי לכל תחום לימודים. כמעט כל מצב בתואר מאפשר לפתח את רשת הקשרים, ממפגשים עם מומחים ואנשי ציבור בפרויקטים מיוחדים והרצאות ועד לשיחות עם חברים לספסל הלימודים שבקרוב יהיו הקולגות שלנו בעולם של אחרי התואר.


הם הזדמנות למצוא את המטרה שלנו בחיים


כמעט כל מי שנמצא בפני בחירה בלימודים מתמודד עם חוסר ודאות והתלבטויות. ללמוד מקצוע בשביל הכיס או אולי בשביל הנפש? ללכת אחרי מה שתמיד אהבנו או אולי דווקא לנסות תחום חדש ומבטיח? ומה בעצם אנחנו רוצים לעשות עם עצמנו בחיים? כל השאלות האלה, שנוגעות למה נרצה להיות 'כשנהיה גדולים', הן אמנם לא פשוטות אבל הן עוזרות לשים מול העיניים מטרה חשובה שנוכל ללכת אליה כדי להגשים את עצמנו באמת.


הם עוזרים להתגבר על חששות וחרדות


יש לא מעט אנשים שמתמודדים עם תחושות חרדה או חששות. התחלה של צעד חדש בחיים, שינויים גדולים והחלטות כבדות משקל יכולים כולם לגרום לנו להרגיש לא הכי בטוחים בעצמנו או להתמלא בספקות. אבל הלימודים הם כנראה פרק הזמן שבו אנחנו בונים את הביטחון בצורה המשמעותית ביותר בחיים. האנלוגיה המוכרת של להיזרק למים בלי מצופים היא ההמחשה הטובה ביותר, כי בזמן הלימודים הרבה סטודנטים פשוט מתחילים לפתח את עצמם מכורח הנסיבות. התואר מחייב אותנו להסתדר עם אנשים ששונים מאיתנו, לדבר מול קהל, להיחשף לתפישות שזרות לנו ולעמוד על שלנו. הרבה סטודנטים מגיעים לסיום התואר ומגלים שלא רק שהם לא חוששים מהלא נודע שמחכה שם בחוץ, אלא ממש לא יכולים לחכות להסתער עליו.


הם מפתחים את העצמאות


אז נכון, הצבא והטיול הגדול פיתחו מאוד את העצמאות, אבל תקופת הלימודים היא בדרך כלל הזמן הראשון שבו אנחנו באמת צריכים להסתדר בכוחות עצמנו. מלהסתדר עם שכירות ומגורים עם שותפים ועד להתמודדות עם הוצאות גדולות כמו שכר לימוד, החיים של "הגדולים" יכולים להיראות מפחידים בהתחלה אבל עם הזמן מגלים שתחושת העצמאות הזו היא אחד הדברים הכי טובים שיש. התואר מציב לנו לא מעט הזדמנויות להיות אחראיים, מההתמודדות עם לוחות זמנים והגשת מטלות ועד לצורך לנהל עבודות קבוצתיות או פרויקטים גדולים. זאת גם תקופה שמציבה לנו מול הפרצוף את הצורך להתמודד עם כישלונות, גדולים וקטנים. אבל כמובן שכדאי לא לחשוש, תמיד אפשר לבוא לקחת כמה קופסאות אוכל מנחם מאימא אם נהיה קשה.

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


מכירים במהלכם חברים לכל החיים


לכולם יש את החברה הכי טובה מהתיכון או את החבר שמלווה אתכם עוד מימי הגן. אבל סטודנטים רבים מסכימים שאת החברים הכי טובים לחיים מכירים בזמן התואר. הקמפוס מפגיש יחד אנשים ממקומות שונים, עם השקפות עולם מגוונות ושונות ועם תחביבים שונים והקשרים שנוצרים איתם נוטים להיות מעניינים ומשמעותיים. גם העובדה שהחברים לספסל הלימודים מכוונים בדרך כלל לאותו אפיק בהמשך החיים עוזרת ליצור קרבה שמחזיקה גם שנים אחרי שמקבלים את התואר.


הם פותחים את האופקים


רובנו אולי חושבים שכבר ראינו הכל לפני התואר, למדנו הכל על עצמנו ועל אחרים בזמן התיכון והצבא וחרשנו את העולם בטיול הגדול, אבל עבור לא מעט אנשים רק אחרי התואר מבינים כמה באמת אפשר לפתוח את האופקים. ההיכרות עם אנשים שונים ומעוניינים, החשיפה לתפישות העולם השונות של המרצים וההשתתפות בפרויקטים חברתיים וקהילתיים הם רק כמה דברים שיכולים לפתוח את הראש ולגרום לנו לראות את העולם שסביבנו בצורה מלאה ומעמיקה יותר, וזה בעצם אחד הדברים הכי מרגשים בזמן התואר.


הם מסייעים לנו להכיר את עצמנו באמת


בשנות התואר אנחנו לומדים הרבה על תחום הלימודים שלנו, אבל גם לא מעט על עצמנו. השנים האינטנסיביות האלה הן הזדמנות מצוינת להבין איך אנחנו באמת רואים את העולם, מה החולשות והחוזקות שלנו, מה ההרגלים הגרועים שאנחנו רוצים לשנות ומה החלומות שאנחנו מוכנים לעשות הכל כדי להגשים. להכיר את עצמנו באמת זאת חוויה קצת מפחידה אבל גם צעד מרתק וממלא, בדרך מהקמפוס לקמפוס של החיים שמחכה לנו אחרי קבלת התואר.

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 16/11/2021
סטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר - מה הם באמת חושבים על התואר, הקמפוס, המרצים והאווירה אחרי השיעורים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 15/11/2021
מה חושבים הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת על הלימודים? הנה כל מה שיש להם להגיד על התואר, הקמפוס, המרצים ועוד. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים שלומדים היום בקריה האקדמית אונו על הלימודים, הקמפוס, התכנים והאווירה בתואר? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת בן גוריון? הנה מה שחושבים הסטודנטים על הקמפוס, הקורסים, המרצים והאווירה בבאר שבע. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 10/11/2021
סטודנטים מספרים על האוניברסיטה הפתוחה - מה דעתם על התואר, על השילוב בין עבודה ולימודים, על המרצים ועל הקמפוס? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 9/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת אריאל בשומרון? הבאנו לכם חוות דעת של סטודנטים שלומדים היום באריאל ומספרים על המרצים, הקמפוס, האווירה בלימודים ועוד. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין