הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללת הרצוג לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרצוג - הסבה להוראת אנגלית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת אנגלית לדתיים במכללה האקדמית הרצוג


ללמד אנגלית לחיים


השפה האנגלית משמשת היום בסיסי חיוני ללימוד של תחומי דעת שונים וגם כלי הכרחי בחיי היום יום שלנו, מבחינה אישית ועסקית. הצורך המהותי בשליטה בשפה האנגלית הביא את מערכת החינוך לשים דגש מיוחד על הכשרתם של המורים לאנגלית ועל הענקת כלים ללימוד יצירתי, מרתק ואיכוית של השפה לילדים ולבני הנוער.


במכללה האקדמית הרצוג אפשר ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים להוראת אנגלית. המסלול מותאם במיוחד לאקדמאים מהמגזר הדתי ומאפשר להם לצבור כלים וכישורים להשתלבות בעולם ההוראה. בחוג לאנגלית שואפים להכשיר מורים מיומנים וחדשניים, שיכולים לתת מענה לצורך ההולך וגובר למורים לאנגלית בארץ.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית הסבת האקדמאים מקבלים כלים דידקטיים ופדגוגיים להוראת האנגלית בכיתות הטרוגניות וכן בכיתות עם תלמידים עם צרכים מיוחדים. לאורך המסלול, הם מתמחים בענפי הבלשנות החינוכית והלשנות היישומית ומכירים שיטות שונות להוראת השפה האנגלית. הם גם מעמיקים בספרות האנגלית על רבדיה השונים, לרבות סיפורים קצרים, שירים, יצירות מופת ספרותיות וספרות ייעודית לילדים.


כמו כן, הם משפרים את כישורי הקריאה, הכתיבה וההבעה בעל פה באנגלית. נוסף על כך, הם דנים בנקודות ההשקה שבין תרבות המערב והתרבות היהודית כפי שאלה באים לידי ביטוי בכיתות בשיעורי האנגלית.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית נע בין שנה אחת לשנתיים, ההיקף נקבע בין היתר לפי הרקע האקדמי הקודם של המשתתפים. מי שאינם מגיעים מתחום האנגלית נדרשים ללימודים בהיקף מוגדל. הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים וגם בהתנסות מעשית בבתי ספר שבה הם יכולים ליישם את הכישורים הנלמדים בעבודה עם תלמידים ועם צוות בית הספר. יש לציין כי כחלק מצביונה של המכללה, התכנית מתקיימת בהפרדה בין נשים לגברים.


נושאי הלימוד


בהתמחות זו נלמדים שלל נושאים וביניהם גם:

 

  • התפתחות לשונית
  • ניתוח שיח
  • שילוב תיאטרון בכיתה
  • דו לשוניות
  • מחקר פעולה בשיעורי אנגלית
  • ספרות ילדים
  • כתיבה באנגלית ללקויי למידה
  • בלשנות חינוכית    
  • מוטיבים תנכ"יים בספרות אנגלית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית הרצוג, אשר מפעילה קמפוסים באלון שבות ובמגדל עוז, מציעה שלל תכניות ללימודים לדתיים. ניתן ללמוד בה בעוד מגוון מסלולים להסבת אקדמאים להוראה לדתיים, בהם הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת ספרות, הסבת אקדמאים להוראת תנ"ך, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת, הסבת אקדמאים להוראת גיאוגרפיה והסבת אקדמאים להוראת תורה שבעל פה. כמו כן, פועלות תכניות להשלמה לתואר ראשון B.Ed. בחינוך ומסלולי הרחבת הסמכה למורים שמעוניינים להוסיף תחום התמחות.


תנאי קבלה


מועמדים שברצונם להתקבל לתכנית זו נדרשים לתואר ראשון בממוצע ציונים של 75 ומעלה. בוגרי לימודים בתחומים מדעיים צריכים להציג ממוצע 70 ומעלה. מתאימים מוזמנים לראיון קבלה במכללה.


תעודה


בוגרים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות מקבלים תעודת הוראה מטעם המכללה האקדמית הרצוג. כדי לקבל את הרישיון להוראה על ידי משרד החינוך, הבוגרים צריכים להמשיך ולהשלים שנת סטאז' בבתי ספר ולעמוד בדרישות נוספות כפי שמכתיב המשרד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp