תואר שני בטיפול בתנועה במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

תואר שני בטיפול באמנויות M.A.A.T בהתמחות טיפול בתנועה במכללת סמינר הקיבוצים


לנוע לעבר החלמה


עולם התנועה והמחול מקיים קשר מיוחד בין הגוף לנפש. בגישת התרפיה בתנועה, משתמשים בתנועת הגוף כדי לבחון תהליכים בין אישיים ולהתגבר על קשיים וחסמים רגשיים ואישיים. דרך הטיפול, המטופלים יכולים להגביר את המודעות לגוף ולחזק את דימוי הגוף שלהם. ניתן לשלב טיפול בתנועה במגוון של גילים, מפעוטות ועד קשישים, ודרכו לסייע למטופלים לבטא באופן לא מילולי את הקשיים והמועקות שלהם.


במכללת סמינר הקיבוצים אפשר ללמוד בתכנית לתואר שני בתרפיה בתנועה ובמחול, שנלמדת כמסלול במסגרת תואר שני בטיפול באמנויות. תכנית זו מעניקה לסטודנטים שמגיעים מעולם הטיפול או האמנות כלים לשילוב העולם העשיר של התנועה והמחול בעבודה הטיפולית.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו מכירים מגוון של תיאוריות וגישות בתרפיה בתנועה ובמחול. הם לומדים כיצד להתאים את סוג ההתערבות למטופלים, לפי השלב ההתפתחותי ומבנה האישיות. כמו כן, הם דנים באפשרויות לטיפול קבוצתית או פרטני בתנועה, בהתאמת הטיפול לעבודה עם ילדים ולסיוע ממוקד לאנשים נפגעי טראומה.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני כשנתיים, שיעורים מתקיימים ביום לימודים אחד בשבוע משעות הבוקר ועד הערב, יום נוסף מוקדש לעבודה מעשית בשטח. על הסטודנטים להשלים גם 600 שעות של עבודה מעשית תחת הדרכה שמתקיימת ביום או יומיים נוספים בשבוע. בסיום התכנית, עליהם גם להשלים שנת סטאז' שהיקפה 960 שעות כולל הדרכה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת המסלול נכללים:

 

  • שיטת לאבאן
  • טיפול קבוצתי בתנועה
  • טיפול רפואי בתנועה
  • אבחון על פי פרופיל התנועה
  • טיפול בתנועה בילדים   
  • גישות מרכזיות בטיפול במחול
  • ועוד   
  • תהליכים דינמיים בסיטואציה הטיפולית    
 


סגל הוראה


את התכנית מנהלת מטפלת בתנועה בעלת תואר דוקטור. היא מתמקדת בעבודה עם ילדים בסיכון וילדים על הספקטרום האוטיסטי באמצעות תנועה. כמו כן, היא משמשת מדריכת הורים.


על מוסד הלימוד


במכללת סמינר הקיבוצים אפשר ללמוד במסלולים נוספים לתואר שני בטיפול באמנויות, כגון תואר שני בטיפול באמנות חזותית, תואר שני בטיפול בביבליותרפיה ותואר שני בטיפול בפסיכודרמה. המכללה מציעה גם תכניות שונות לתואר שני בחינוך.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית נדרשים להיות בוגרי לימודים בתחום טיפולי או אמנותי, בממוצע ציונים 85 ומעלה. מי שאין ברשותם רקע טיפולי נדרשים לקורסי השלמה. כמו כן, מועמדים שאינם מגיעים מתחום המחול צריכים לצבור 500 שעות אמנות ממוסד אמנותי או אקדמי. בעת ההרשמה יש להציג אישור על 250 שעות, את יתר השעות יש להשלים עד לתחילת השנה השנייה. וועדת קבלה בוחנת את המועמדים שעומדים בתנאים ושוקלת את התאמתם למסלול.


תעודה


לבוגרים של התכנית שעומדים בכל הדרישות ניתן תואר שני בטיפול באמצעות אמנויות MAAT מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. התכנית אושרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה, הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp